Český startup Portadi se dostal do berlínského Microsoft Ventures akcelerátoru
Zhruba před měsícem jsme vám na CzechCrunchi představili český startup Portadi, který usnaďnuje správu hesel a přístupů v rámci cloudových aplikací.
Celý projekt se značně globálním potenciálem, za kterým stojí duo Tomáš Soukup a Dušan Vítek se nyní bude stěhovat, jelikož se dostal do berlínského akcelerátoru Microsoft Ventures. Kluci nás jinak informovali, že celkem se o místo ucházelo 500 startupů z celého světa, s tím, že finálním sítem jich nakonec prošlo 8.
Závěrem ještě shrnutí spoluzakladatele projektu Dušana Vítka o tom, jak to celé vlastně vidí on…
O tom proč se do Microsoft Ventures hlásili…
Microsoft Ventures Accelerator funguje už několik let a má po světě 7 kanceláří. Každý z akcelerátorů se částečně specializuje, ten berlínský je zaměřený na SaaS aplikace, což je přesně to, co děláme. V aktuálním běhu jsou startupy jak ze segmentu B2B, tak i B2C.
O tom, co si od akcelerátoru slibují…
Akcelerátor slibuje dobrý přístup k interním týmům Microsoftu a tedy i k týmu, který pracuje na nám příbuzném produktu Active Directory, čehož chceme využít. Chceme si zkusit i pilotní nasazení Portadi u velkého zákazníka, ať už v Německu nebo jinde na světě, společně s Microsoftem. Asi pro každý technologický startup je zajímavé být spojený se známým jménem, otevírá to dveře.
O podmínkách…
Akcelerátor je na čtyři měsíce, vyvrcholením celého programu je Demo Day, kde všech osm startupů vystoupí na pódiu a představí svoji firmu venture kapitálovým firmám a angel investorům. Jak tým akcelátoru tak i jednotlivé startupy pracují ke společnému cíli – vyladit produkt, otestovat obchodní model, získat úvodní skupinu zákazníků, odstranit překážky pro další růst – čili všechno, co udělá startup atraktivní pro seed round investora.
Microsoft Accelerator je odlišný tím, že si nebere od účastníků žádný podíl, na druhou stranu nevkládá ani žádný kapitál. Tím se liší třeba od Y Combinator, 500 Startups nebo Acceleprise.
O očekáváních po 4 měsících…
Předpokládám, že budeme známější jak na evropské, tak i na celosvětové scéně. Teď máme zákazníky především ve Spojených státech a v Čechách.
Nevím, jestli se během berlínského programu potkáme se Satya Nadellou, jako se to poštěstilo předchozímu běhu, ale věřím, že si potřeseme rukou s elitou německé venture kapitálové scény.
Nejcennější ale budou vazby na berlínskou tech scénu, která ohromně šlape a myslím, že přinese mnoho dalších globálních překvapení vedle DeliveryHero, SoundCloud nebo Wunderlist.