Český startup Supernova umí převést design do funkční mobilní aplikace

supernova
0Zobrazit komentáře

Kdo už někdy vytvářel mobilní aplikaci ví, že celý proces zdaleka není tak jednoduchý, jak se může pro mnoho nezkušených lidí zdát. Ať už jde o plánování celkové funkčnosti a informační architektury, design aplikace a nebo její převádění do funkčního kódu, který musí fungovat bez chyby na velkém počtu potencionálních zařízení, zvlášť pak u Androidu.

Pro designery i vývojáře ovšem existuje již mnoho nástrojů, které se tyto procesy snaží usnadnit. Jedním z nich je nově spuštěný startup Supernova z rukou Jiřího Třečáka a Oskara Kořistky, kterému se během včerejška podařilo dostat mezi nejlepší projekty na populárním serveru Product Hunt s nástrojem, který pomáhá s převodem designu do kódu mobilní aplikace.

founders_airbnb_1

Přečtěte si takéPodívejte se na prezentace, které přinesly 40 startupům přes 700 milionů dolarů v investicíchPodívejte se na prezentace, které přinesly 40 startupům přes 700 milionů dolarů v investicích

Konkrétně prototyp, který je vytvořen v grafickém softwaru Sketch importuje do editoru, ve kterém je možné postupně design převádět na kód nativní aplikace, a to za pomocí pokročilé automatizace, která kombinuje nejen speciální layout, jenž přizpůsobí design všem dostupným rozlišením, ale zároveň automatizuje veškeré opakující se části kódu pro urychlení práce.

website-main-hd-4

Výslednou aplikaci pak lze přímo v editoru testovat v reálném čase v podobném rozhraní, jako na telefonu, což se všemi ostatními nástroji může ušetřit i desítky hodin času. Supernova je momentálně zdarma ve své betaverzi, po otestování tvůrci očekávají zavedení prvních placených plánů.

Zjišťujeme další podrobnosti.

SharyGo: český startup, který nabízí online platformu pro sdílení věcí mezi lidmi

Jiří SvobodaJiří Svoboda

sharygo
0Zobrazit komentáře

Trend jménem sdílená ekonomika zažívá zlatý věk a tak se do něj snaží podnikatelé překlopit značnou část činností z každodenního života. Stejně jako Airbnb ubytování, Uber dopravu, Zonky finance, či SuperSoused služby se chce nová služba SharyGo tímto revolučním způsobem angažovat v oblasti půjčování věcí – činnosti, co už je mezi sousedy a známými ostatně staletí.

Stejně jako u všech výše zmiňovaných se jedná o internetovou platformu, která spojuje dvě skupiny lidí, v tomto případě ty, kteří chtějí něco půjčit a ty, kteří mají doma nevyužívanou věc. SharyGo funguje přibližně měsíc a uvádí, že má aktuálně stovky aktivních uživatelů a v nabídce přes 200 položek, do září by jich však mělo být až desetkrát tolik.

Android_redesign2

Přečtěte si takéAir Bank redesignovalo svou mobilní aplikaci, do které přidá podporu Touch IDAir Bank redesignovalo svou mobilní aplikaci, do které přidá podporu Touch ID

Mezi nabízené předměty se řadí například elektronika, sportovní vybavení, potřeby pro dům a zahradu či cestování a společenské akce. Záběr je poměrně široký, třeba gril je možno mít už od sedmdesáti korun na den, početné zastoupení však má i kategorie SmartToys, kde jsou drony už od 50 korun na den. Startup slibuje, že výpůjčka přes jeho platformu je až o polovinu levnější než ve standardních půjčovnách.

Dan E. (1)

Zakladatel a CEO SharyGo, Dan Erlebach

Když věc potřebuji čtyřikrát do roka, proč bych si ji kupoval. Je to stejné jako když sháníte stan nebo GoPro na výlet, aparaturu či projektor na akci, motorovou pilu na zahradu a ptáte se kamarádů. A pokud mně jako majiteli tyto věci leží doma, proč bych je nepůjčil a nevydělal si tak,” komentuje záměr Dan Erlebach, zakladatel SharyGo.

Zaslanou žádost o vypůjčení může vlastník schválit do 24 hodin. SharyGo se pak postará o bezpečnost celého procesu, například tím, že u každého předmětu, jehož půjčovné přesahuje deset tisíc korun požaduje doklad totožnosti uživatele. Do budoucna chce startup řešit i pojištění předmětů či lokální zástupce, kteří budou uživatelům osobně k dispozici.

SharyGo (1)