Českých jednorožců bude přibývat a my chceme být u toho, říká Tomáš Ditrych, budující advokátní kancelář budoucnosti
Inovativní právník, který se svou kariéru rozhodl zasvětit technologiím a podpoře českých vizionářů. Takto sám sebe popisuje advokát Tomáš Ditrych, který se před lety rozhodl opustit mezinárodní advokátní kancelář, aby přímo v Silicon Valley vystudoval startupové a venture kapitálové právo.
Po návratu do domoviny se už nechtěl věnovat ničemu jinému, a tak založil vlastní kancelář Mavericks, ve které sází na moderní technologie, plochou organizační strukturu a špičkové právní služby pro celý technologický segment. A aby podpořil českou startupovou komunitu tím, co umí nejlépe, začal startupové a venture kapitálové právo učit na Karlově univerzitě.
Úvodních deset let své kariéry Ditrych strávil v místní pobočce velké americké advokátní kanceláře, ve které pracoval na velkých obchodních transakcích. Časem ho však stále více lákaly technologie a inovace, proto se rozhodl odejít přímo do jejich Mekky a v San Francisku vystudoval právo se zaměřením na startupy.
Jak dnes pětatřicetiletý advokát popisuje pro CzechCrunch, své know-how během studií za oceánem budoval i tím, že se pravidelně setkával s tamní komunitou, experty na venture kapitálové transakce a objížděl všechny možné technologické soutěže a konference.
„Startupovému prostředí jsem úplně propadl, a když jsem se vrátil do Prahy, jako právník jsem už nechtěl dělat nic jiného,“ říká Ditrych. Tohle rozhodnutí ho tak před třemi lety přivedlo k založení vlastní kanceláře, ve které si může spolu s kolegy věci dělat po svém.
Dnes patří advokáti z Mavericks mezi nejvýraznější hráče na trhu technologií a transakčního poradenství. Mezi jejich klienty patří miliardové investiční fondy, malé i velké technologické společnosti, korporace, desítky startupů a celá řada inkubátorů a akcelerátorů.
„Děláme desítky venture kapitálových transakcí ročně, což podle našeho odhadu představuje významnou část celého českého trhu. Díky tomu máme dokonalý přehled o aktuálních tržních standardech a dokážeme deal strukturovat tak, aby chránil investora a současně nesvazoval zakladatele v jeho cestě za dobýváním světa,“ popisuje Ditrych.
„Startupovému prostředí jsem úplně propadl, jako právník jsem už nechtěl dělat nic jiného.“
Převážná většina transakcí je přitom podle Ditrycha v angličtině a obsahuje přeshraniční prvky, takže k takovému typu práce je zapotřebí vysoce kvalifikovaných právníků. V Mavericks se takový transakční tým podařilo postavit – jejich právníci mají kromě právnického a ekonomického vzdělání také tituly z prestižních amerických univerzit včetně Harvardu a NYU. „Díky špičkovému týmu jsme schopni realizovat složité venture kapitálové a private equity transakce prakticky jakékoliv velikosti,“ dodává.
Nahlásit komentář
Zdá se vám, že komentář je urážlivý, nebo sprostý? Dejte nám vědět.