Čeští Cableek Games vydali parkourovou hru Tetrun s variabilním prostředím

Filip HouskaFilip Houska

tetrun
0Zobrazit komentáře

Pražské indie studio Cableek Games, které se čtvrtým rokem specializuje na vývoj mobilních her, na trh oficiálně uvádí na trh svou v pořadí druhou, poměrně dost specifickou hru. Po závodní demoliční hře Extreme Demolition přichází Tetrun, jednoduchá skákačka s tématikou parkouru.

Cílem hry, která vychází z principu „endless-runner platformovek“, a kterou vytvořili bratři Jindřich a Ondřej Regálovi, je vyskákat s animovanou postavičkou co nejvýše na věž, jež se postupně pomocí padajících cihliček variabilně formuje. Hráč současně musí myslet na to, že maximálního skóre nedosáhne jen rychlostí, ale také provedením různých parkourových triků, které je zapotřebí se v průběhu hry učit.

Richard Branson in front of VSS Unity

Přečtěte si takéMiliardář Richard Branson koupil jeden z nejznámějších hotelů v Las Vegas. Udělá z něj Virgin HotelMiliardář Richard Branson koupil jeden z nejznámějších hotelů v Las Vegas. Udělá z něj Virgin Hotel

Součástí Tetrun, která je založena na minimalistickém rozhraní a jednoduché hratelnosti, jsou i výzvy a bonusy. Ty mají sloužit jako motivační prvky k nekonečnému hraní, dosahování co nejvyšších výsledků a soupeření s přáteli. Nechybí ani možnost vytvoření vlastní figurky.

tetrun1

Tetrun je zdarma dostupná na App Store pro iPhony a iPady a na Google Play pro zařízení s operačním systémem Android.

Spotify po prvním dnu na burze navýšilo svoji valuaci z 23 na více než 26 miliard dolarů

stotifyt
0Zobrazit komentáře

Začátkem března švédský hudební streaming startup Spotify, oznámil vstup na burzu konkrétně pak na newyorskou New York Stock Exchange. Místo standardního IPO ovšem firma využila DPO, respektive přímou nabídku akcií, které putují od stávajících investorů či zaměstnanců firmy, díky čemuž nemusí Spotify navyšovat kapitál či využívat bankovní a makléřské prostředníky.

Akcie Spotify se obchodovaly i dříve, i když oficiálně nikdy firma neudělala IPO. Ještě několik měsíců nazpět se akcie firmy pohybovaly až na hranici 132 dolarů za kus, což znamenalo valuaci ve výši 23,5 miliard dolarů. Investoři očekávali, že se Spotify na newyorské burze bude pohybovat v rozmezí 90 až 135 dolarů, ale mýlili se. Firma totiž začala prodej na 165,9 dolarech při valuaci 29,5 miliardy dolarů a ke konci obchodního dne ukončila prodej na 149,01 dolarech s valuací 26,5 miliardy dolarů.

Richard Branson in front of VSS Unity

Přečtěte si takéMiliardář Richard Branson koupil jeden z nejznámějších hotelů v Las Vegas. Udělá z něj Virgin HotelMiliardář Richard Branson koupil jeden z nejznámějších hotelů v Las Vegas. Udělá z něj Virgin Hotel

To je na zvolený přístup k financování a na firmu, která poslední rok uzavřela s čistou ztrátou 1,5 miliardy dolarů, velmi dobrý výsledek. Další výhodou tohoto přístupu je fakt, že přímo stávající investoři a zaměstnanci musí s prodejem souhlasit a část svých akcií nabídnout – pokud tak neučiní, cena akcií Spotify půjde nahoru, protože je nabídka oproti poptávce značně omezena.

Spotify Press Announcement

Spoluzakladatel a CEO Spotify Daniel Ek

Screenshot

Přečtěte si takéHollywood se pouští do AI. Aronofsky ukazuje první generovaný filmHollywood se pouští do AI. Režisér Rekviem za sen založil studio a ukazuje první generovaný film

Spotify má aktuálně 159 milionů aktivních uživatelů v 61 zemích, mezi kterými je 71 milionů platících. V minulém roce se tržby švédské firmy pohybovaly na hranici 5 miliard dolarů, což bylo o 1,4 miliardy dolarů více, než v roce 2016. Spoluzakladatel a CEO firmy Daniel Ek stále vlastní zhruba 9 % Spotify v aktuální hodnotě přes 2,3 miliardy dolarů.

Foto: Spotify