Chceme ukázat, že naše nástroje nejsou jen pro korporace, a spouštíme digitální akcelerátor, říká šéf českého SASu Šlajchrt
Většina firem si dost dobře uvědomuje, že s probíhající pandemií, která nezmizí ze dne na den, je třeba být opatrnější. Zároveň je však třeba dívat se po příležitostech, které nastalá situace nabízí. Právě šíření koronaviru totiž akcelerovalo změny v mnoha odvětvích, které potřebovaly digitalizovat, ale postupnými kroky by k aktuálnímu stavu kráčely ještě dlouhá léta.
Nejde jen o tradiční odvětví, jako jsou restaurace či hotely, ale také nejrůznější technologické společnosti, které naplno poznaly, že buď mohou svůj byznys zásadně omezit a počítat ztráty, nebo se pokusí alespoň část svého provozu překlopit do digitální podoby a dlouhodobě z toho benefitovat.
Takový potenciál si uvědomuje i globální společnost SAS, která už několik desítek let poskytuje nástroje na poli umělé inteligence, strojového učení, digitalizace i analýzy dat, spojené například s marketingem, nejen velkým korporacím v IT, ale také menším a středním firmám, jež mohou z moderních technologií benefitovat.
SAS se tak rozhodl spustit vlastní digitální akcelerátor, ve kterém chce ukázat, že nástroje jeho firmy nemusí být jen pro velké korporace, ale mohou pomoci téměř komukoliv, kdo se dotkne internetu. Právě o novém akcelerátoru a dalších klíčových změnách v SASu jsme si povídali s jeho šéfem za Česko, Petrem Šlajchrtem.
Když se řekne SAS, mnoho lidí si představí robustní nástroj převážně pro velké korporace. To stále platí?
Nástroje SAS Customer Intelligence pro řízení zákazníků a marketingu byly a jsou robustní, ve smyslu výkonu, stability, využívání nejnovějších standardů a technologií i podpory. Dnes se tato řešení ale stávají ještě dostupnějšími, mimo jiné díky hybridní architektuře, která chytře kombinuje vzájemně propojené cloud a on-premise komponenty.
Může za vámi tedy přijít například i startup, který má v týmu jen jednotky nebo nižší desítky lidí a jde na trh s novým produktem?
Počet lidí v týmu není rozhodující. Podstatný je počet klientů a přístup ke komunikaci s nimi. Lze si představit i startup, jestliže chce rychle a koncepčně dospět, dejme tomu od základního e-mailingu k perfektní omnikanálové personalizované komunikaci. Celá přidaná hodnota našeho nápadu je v tom, že se nám díky zlatým českým ručičkám povedlo připravit prostředí SAS nástroje, do kterého můžeme pustit kohokoliv.
Právě v souvislosti s menšími a středními firmami spouštíte digitální akcelerátor. Co si od toho slibujete?
Chceme edukovat segment trhu, který historicky považoval SAS za „overkill“, pokud o SASu vůbec věděl, a chceme prostřednictvím „hands-on“ zážitku ukázat, že přímý a digitální marketing už nejsou dva oddělené světy, jak tomu bylo dříve. Portfolio klientů je nejcennějším aktivem pro jakkoli velkou firmu a nemusí jít nutně o stovky tisíc klientů, aby se vyplatilo dělat komunikaci dobře.
A nejedná se o vzdělávací platformu jako takovou, naopak, cílem je evokovat reálné prostředí, ve kterém se pohybují marketéři, a ukázat jim, jak konkrétní situace řešit v reálném čase. Naši experti tak sdílí s celým týmem své zkušenosti a znalosti, ze kterých mohou těžit právě i menší týmy startupů.
Jak se do mohou firmy do akcelerátoru dostat?
Ideálně se mi ozvat. V tuto chvíli se jedná o aktivitu, kterou máme vyzkoušenou a postavíme na základě potřeb konkrétní pracovní skupiny. Dokážete si představit, že v prostředí velké společnosti není jednoduché přicházet s nápady a ty realizovat. Ale jsem osobně velmi rád, že SAS nám tyto lokální „vychytávky“ umožňuje. Jedná se tedy o aktivitu, která bude k dispozici pouze v České republice.
Co firmám v rámci akcelerátoru dáváte k dispozici?
Zpřístupníme jim kompletní řešení SAS Customer Intelligence 360, kde si budou moci vyzkoušet celý proces tvorby realizace a vyhodnocení vlastnoručně navržené „customer journey“ přes vícero komunikačních kanálů, včetně personalizovaného webu a dalších.
Cílem tedy je, aby si kdokoliv mohl vyzkoušet nástroje SAS Customer Intelligence 360 v akci a nechat si přímo poradit s implementací? Jaké čekáte nejčastější využití?
Nemusí hned jít o implementaci našeho řešení. Digital Accelerator má edukační hodnotu pro kohokoli, kdo si chce prostřednictvím zkušenosti s nejmodernější technologií a diskuze s odborníky rozšířit obzor a získat inspiraci pro svůj byznys. Naším cílem je bořit předsudky vůči „velkým zkostnatělým“ řešením. Chceme ukázat hravou a zajímavou platformu komukoli, kdo se chce inspirovat a něčemu novému se naučit.
Nahlásit komentář
Zdá se vám, že komentář je urážlivý, nebo sprostý? Dejte nám vědět.