Chyťte je všechny, ale doma. Lovení pokémonů ve hře Pokémon GO se kvůli koronaviru přesouvá do obýváku
Pokémoni jsou fenoménem, který představoval nedílnou součást dětství dnešních třicátníků a který se nedávno dočkal znovuzrození. Pikachu, Bulbasaur či Charmander byli v roce 2016 oživeni díky studiu Niantic a jejich mobilní hře v rozšířené realitě s názvem Pokémon GO.
Díky té je možné chytat pokémony venku na ulicích. S příchodem karantény však trenéři přišli o možnost kompletovat svou sbírku japonských příšerek, a proto se Niantic rozhodl přizpůsobit své AR hry tak, aby bavily i doma.
Jak již název napovídá, AR hry, neboli hry s rozšířenou realitou, přinášejí prostřednictvím displeje mobilního telefonu do reality zcela nové virtuální prvky. Na tomto principu vybudovalo americké herní studio Niantic dva tituly, které hráče přenášejí do velice oblíbených světů Harryho Pottera, díky Harry Potter: Wizards Unite, a světa pokémonů díky Pokémon GO.
Právě Pokémon GO se v roce 2016 stal důvodem, proč lze venku potkávat větší množství dětí, než je obvyklé. Navíc lov pokémonů nezlákal pouze mladé hráče, ale Pokémon GO se ocitl i v mobilních telefonech poněkud starších trenérů, kteří prostřednictvím hry vzpomínají na své dětství, kdy každé víkendové ráno hltali z televizních obrazovek nová dobrodružství Ashe, Brocka a Misty.
Ovšem výpravám do postranních uliček, k místním hasičárnám a na louky za městem je nyní konec. Ani Pokémon GO se nevyhnul nákaze COVID-19, kvůli které nemohou trenéři zásobit své pokébally dalšími pokémony a naplňovat tak celou mantru pokémonů řídích se heslem: „Chyť je všechny!“
Změny herních mechanismů
To je důvod, proč se studio Niantic rozhodlo upravit své AR hry tak, aby je bylo možno hrát i doma. Hra nyní bude sledovat pohyb hráče i uvnitř domu či bytu při klasických přesunech, uklízení nebo běhání na běžeckém pásu. Hráči navíc budou moci virtuálně navštěvovat a sdílet vzpomínky na svá nejoblíbenější místa tam venku.