Čtenářská renesance malého města. Knihkupectví na Znojemsku láká na vůni knih děti i dospělé
Barbora Veselá z Knihkupectví Na poličce se snaží Moravský Krumlov přimět, aby kupoval knihy lokálně, ne přes internet. Zákazníky má i v zahraničí.
V Moravském Krumlově donedávna nebylo funkční knihkupectví a lidé si knihy zvykli pořizovat online. Barbora Veselá, matka dvou dětí, se to před rokem rozhodla změnit. „Protože jsou moje děti knihomolata, začala jsem se zajímat o kvalitní dětské knihy a způsoby práce s nimi. Nedostatek místních knihkupectví mě pak lehce popostrčil k realizaci projektu,“ vysvětluje po CzechCrunch Veselá, která na začátku minulého roku založila Knihkupectví Na poličce.
Její obchod je výběrovým dětským knihkupectvím, které vzniklo v lednu 2021 jako zkušební projekt v prostorách místního coworkingového centra. „K dispozici jsme měli opravdu jednu dřevěnou polici – odtud původní název Mikroknihkupectví Na poličce – a jednu dodavatelku, která byla ochotná nám do zkušebního provozu půjčit knihy,“ říká Veselá.
V takovém zkušebním provozu její knihkupectví fungovalo tři měsíce, kvůli protiepidemickým opatřením navíc muselo z velké části spoléhat na online provoz, a tudíž také na komunikaci a prezentaci na internetu. „V té době jsem objevila kurzy od Googlu,“ uvádí Veselá.
Absolvovala kurz New generation of Founders (NGoF) zaměřený na design thinking, což je přístup zaměřený na inovaci produktů, služeb a procesů. „Na kurzu mě zaujalo nejenom množství informací a odbornost lektorů, ale také uvolněná a přátelská atmosféra mezi lektory a studenty. Přiznám se, že nic podobného jsem během svého vzdělávání a profesního rozšiřování kvalifikace nezažila, bylo to pro mě velice osvěžující,“ vysvětluje Veselá, která vystudovala speciální pedagogiku.
Nahlásit komentář
Zdá se vám, že komentář je urážlivý, nebo sprostý? Dejte nám vědět.