Designer Meng To vytvořil mobilní aplikaci, která vás naučí designovat a programovat pro iOS

Filip HouskaFilip Houska

designcodeio
0Zobrazit komentáře

Existuje několik chytrých platforem, které vývojářům výrazně ulehčují práci s tvorbou mobilních aplikací. Jednou z nich je například framework pro programování aplikací pro iOS Reactant od českého startupu Brightify nebo tradiční Xcode z dílen Applu. Vznikají však také vizuálně zajímavé manuály, které programování a design učí, jako třeba nástroj Design+Code 2 iOS.

Design+Code 2 iOS, za kterým stojí Kanaďan Meng To se svým týmem, je aplikace, která nabízí detailní pohled na to, jak vyvíjet aplikace pro iPhony a iPady za pomocí nástrojů jako Sketch, Framer či Xcode 9. Tvůrci slibují, že to nejzásadnější se začínající vývojáři dozví ve 44 hodinách přiloženého audiovizuálního obsahu.

4DB6C6D9-6D5F-45F9-867F-A96D309E6ECB

Přečtěte si takéNová generace iPhonu X by se měla dočkat znatelně menšího výřezu v horní částiNová generace iPhonu X by se měla dočkat znatelně menšího výřezu v horní části

Aplikace skrývá několik kapitol, které popisují jednotlivé prvky a postupy vztahujících se k daným segmentům programování a designu. Nechybí tak například kapitola o základech operačního systému iOS 11, respektive s jakými barvami či animacemi je možné pracovat, nebo sekce s popisem designových a funkčních odlišností iPhonů (včetně nového iPhonu X) a iPadů.

8FC1788E-F2EA-4DCC-AAD4-1D5A767D9682

Součástí aplikace je i výuka nástroje Sketch a jeho zásadních prvků, které jsou pro uživatele zpracovány do přehledné grafické podoby tak, aby pochopili veškeré souvislosti. S tím se pojí i vývojářská platforma Xcode 9, jejíž výuka je rozdělena do dvou kapitol, které se zaměřují nejen na základy programovacího jazyka Swift 4, v němž jsou aplikace pro iOS vytvářeny, ale také na její propojení právě se Sketchem.

5915A8E3-3BC4-4739-A5A0-6B6B23BF74B7

Vedle toho, že je aplikaci možné využívat jak na mobilních zařízení, tak na desktopu, a to bez nutnosti připojení k internetu, si mohou uživatelé pomocí integrovaných testů sami prověřit načerpané znalosti. Design+Code 2 iOS (včetně lekcí z první verze aplikace pro iOS 10 a Swift 3) je možné vyzkoušet zdarma po dobu 7 dní – následně je nutné předplatné za 12 dolarů měsíčně. Lze však využít výhodnějšího předplatného za cenu 6 dolarů za měsíc s předplacením jednoho roku.

Foto: Design+Code

Českou alternativní stravu MANA začne po Alze a Amazonu prodávat i Globus

Michal PtáčekMichal Ptáček

mana
0Zobrazit komentáře

Česká společnost Heaven Labs stojící za poměrně kontroverzním fenoménem alternativní práškové stravy MANA, se podařilo získat dalšího významného prodejního partnera. Poté, co toto alternativní jídlo, které někteří lidé berou v podstatě za jediný zdroj svých živin, začal v létě tohoto roku nabízet největší český eshop Alza nebo e-commerce gigant Amazon (platí pouze pro německý a anglický trh), se nyní MANA začne prodávat i v klasických kamenných obchodech Globus a to v sekci Zdravý Svět.

1

Přečtěte si takéJiří Drahoš: V Česku je třeba podpořit i menší podniky a startupy, s regulací kryptoměn bych byl opatrnýJiří Drahoš: V Česku je třeba podpořit i menší podniky a startupy, s regulací kryptoměn bych byl opatrný

V souvislosti s tím má tvůrce práškového nápoje Jakub Krejčík v plánu uvést na trhu nové příchutě, MANA tyčinku a také úplně novou verzi nápoje s názvem Mark 5, která nebude k přípravě vyžadovat přidávání oleje. Ten bude totiž už automaticky součástí MANA prášku.

Obrat 87 milionů Kč

Společnosti Heaven Labs, která MANU vyrábí, byla založena v roce 2014. Následující rok dosáhla na obrat 23 milionů korun, v roce 2016 na 44 milionů Kč a loni na 87 milionů Kč. Firma aktuálně zaměstnává 37 lidí a sídlí v pražské Uhříněvsi, s tím, že 30% prodejů firmy putuje do zahraničí.