Digitální revoluce ve školkách nabírá na tempu. Hlavenka a Sláma investují miliony korun do Twigsee
Když Vanda Seidelová před dvěma roky dávala svého syna Filípka do školky, zjistila, že mateřinka organizačně funguje stejně jako před třiceti lety. Třídnice, odšrktávání docházky, fyzické nástěnky a spousta papírové administrativy. Začala proto tvořit aplikaci Twigsee, která vše připraví na fungování v 21. století. Teď navíc nabírá novou investici a chystá se na expanzi do celého světa
Třináct milionů korun do Twigsee posílá Jinej fond, v němž drží 70 % brněnský investor a jihomoravský zastupitel Jiří Hlavenka a 30 % podnikatel Jan Sláma. Pro CzechCrunch to exkluzivně potvrdily všechny zainteresované strany. Aktuální investorské kolo je označované jako early seed, celkově už Twigsee dostalo přes 21 milionů korun.
„Peníze poslouží na expanzi do zahraničí. Na konci léta jsme Twigsee kompletně překlopili do online režimu a sedmi jazykových mutací, takže nyní ho může mít skutečně každá školka z celého světa,“ nastiňuje plány zakladatelka Twigsee Vanda Seidelová. Její aplikaci doposud používají zhruba tři stovky školek, z naprosté většiny těch tuzemských.
Jinými slovy Twigsee využívá přibližně 20 tisíc rodin, které mohou sledovat, co dělá jejich ratolest ve školce, třeba prostřednictvím fotek, které hojně učitelky do aplikace přidávají. „Málo lidí si uvědomuje, že vzdělávání začíná už před základní školou, a tak tam míří málo inovací. Učitelé by se měli starat o děti a papíry za ně děláme my,“ vysvětluje zakladatelka Twigsee.
Rodiče jsou ve spojení s personálem, mohou vyplňovat omluvenky, platit školkovné nebo objednávat obědy. Na straně druhé je kompletně digitalizovaná administrativa, která šetří práci ve školce všem od učitelek po hospodářku. Seidelová tak své aplikaci může říkat zkrátka školka v kapse.
„Vnímám, že Twigsee má skvělou škálovatelnost, je to skutečně světově univerzální produkt. Osvědčili jsme si, že se služba dobře prodává, že je o ni zájem a že se intenzivně používá. Investicí chceme dosáhnout podobného výsledku v dalších zemích světa. Přece jenom Česká republika jsou dvě promile světa, ale školky jsou všude,“ říká Jiří Hlavenka.