Dospiva, Kotvalová, Čupr nebo Hampl. Druhý ročník konference Money Maker provede životem investora

Druhý ročník investiční konference proběhne v úterý 21. listopadu v pražském prostoru Cubex. A opět bude plný elitních řečníků.

Luboš KrečLuboš Kreč

Money Maker 2023

Foto: CzechCrunch

Letošní Money Maker začíná v úterý 21. listopadu

0Zobrazit komentáře

Inflace se zvolna dostává pod kontrolu a běžné úrokové sazby začnou dříve či později klesat. Ekonomika přešlapuje na místě a s ní celá společnost. Veřejné finance jsou v těžkém minusu, takže spoléhat se do budoucna na stát je riskantní… To je hodně důvodů k přemýšlení o tom, jak a kam investovat. A právě proto je tu konference Money Maker, na které vás s pomocí výjimečných hostů provedeme světem financí a byznysu ze všech stran a úhlů pohledu.

První ročník konference Money Maker se konal loni v listopadu a o své názory a zkušenosti se s více než šesti stovkami účastníků podělily osobnosti typu Pavla Tykače, Michala Šnobra, Daniely Peškové či Jana Barty. Na elitní vystupující dojde i letos v úterý 21. listopadu, vše se odehraje ve stejném prostoru – v Cubexu na pražské Pankráci. Co se však změní, je program: bude delší a bude jej sledovat víc lidí.

Proč? Protože to tak má být. Mimořádná doba, ve které se nacházíme, a její ozvuky vyvolávají mnoho otázek. My se vám na ně spolu s našimi partnery a řečníky pokusíme odpovědět. A kdo tedy budou ta jména hodná pozornosti, která rozsvítí Money Maker?

Marek Dospiva, spolumajitel investiční skupiny Penta, detailněji představí jedinečnou přestavbu Masarykova nádraží a jeho okolí a popíše, jak přemýšlí o nemovitostech a realitním trhu. Tamara Kotvalová, zakladatelka společnosti Carollinum, rozebere svůj recept na úspěch. Mojmír Hampl z Národní rozpočtové rady se zaměří na stav veřejných financí. S Tomášem Čuprem zhodnotíme kondici českého podnikatelského prostředí i v mezinárodním kontextu.

money-maker

Foto: CzechCrunch

Na Money Makeru se objeví přední osobnosti českého byznysu

Tím ale výčet diskutujících ani náhodou nekončí. Dále se návštěvníci mohou těšit na bývalou topmodelku a nyní partnerku fondu Credo Ventures Karolínu Mrozkovou, na spolumajitele investiční skupiny Accolade Milana Kratinu, známou investorku a zakladatelku společnosti Verdi Capital Kateřinu Zychovou, majitele Natlandu Tomáše Rašku, předsedu představenstva Avantu Vladimíra Bezděka a na majitele CDN77 Zdeňka Cendru.

Na pódiu se dále představí spoluzakladatel Partners Petr Borkovec, elitní advokát Radek Pokorný, nebo Vít Endler z crowdfundingové platformy Fingood. O byznysu s těžbou kryptoměn promluví Jakub Hlavenka z 2BMiner a Petr Zajíc z Amundi provede hosty světem investic.

A to zdaleka není vše, několik hvězdných jmen ještě v následujících dnech a týdnech postupně představíme. Tematicky bude akce rozdělena do čtyř bloků, které by měly pokrývat celý život investora. A vlastně jít ještě dál. Ve dvou částech se zaměříme na vzdělávání: a to jak na vzdělávání dětí, tak na učení a posouvání se každého z nás. Vzdělávání je pravděpodobně ta nejlepší investice, kterou můžeme pro sebe a své blízké udělat.

Další obsahovou nohou bude komplexní pohled na to, jak se připravit na stáří a na penzi. Problematiku rozebereme jak z úhlu veřejných financí a jejich (ne)udržitelnosti, tak z osobního pohledu jednotlivých investorů a pokusíme se účastníkům nabídnout návod, jak o zajištění sebe a své rodiny na roky dopředu uvažovat.

moneymaker2023_2

Foto: CzechCrunch

První ročník investiční konference Money Maker

Čtvrtým tématem, na které se na Money Makeru podrobněji zaměříme, je solidarita a ochota podělit se. Řada úspěšných lidí totiž od určité chvíle velké penzum svého času i svých prostředků věnuje na filantropii, která ovšem může mít mnoho podob. Zdaleka nejde jen o humanitární projekty, ale i o podporu umění, rozdávání radosti, pomáhání na nečekaných místech nebo posouvání hranic vědeckého poznání.

Vstupenky na konferenci, která se uskuteční v úterý 21. listopadu od 9 hodin ráno a potrvá až do odpoledne, jsou k dispozici zde. Do pondělí 18. září si je můžete koupit ještě za nižší cenu.

Součástí konference bude také expo, kde budou moct držitelé VIP vstupenek networkovat nebo si prohlédnout interaktivní expozice partnerů konference. Těmi hlavními jsou J&T Banka, investiční skupina Natland, společnost 2Bminer.com a advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři. Partnery eventu jsou investiční společnosti AVANT a Amundi, realitní startup Ideální nájemce, právní kancelář Endors a skupina Ronda Invest. Expo partnery jsou společnosti Fingood, 3M Fund MSI a skupina Portiva.

money-maker-2023_partneri-1

Partneři investiční konference Money Maker

Rubriku Investice podporujíxtb2025

Podpořily největší startupový exit posledního roku. O investiční trefu se postaraly fondy Reflex a Novira

CzechCrunch v investiční kategorii soutěže Startup Awards ocenil dva fondy, které podpořily startup Smartlook. Ten se prodal za více než miliardu.

Peter BrejčákPeter Brejčák

2reflex-capital-ondrej-fryc-investicni-trefa-2023

Foto: CzechCrunch

Ondřej Fryc z Reflex Capital

0Zobrazit komentáře

Během posledních tří let bychom mohli miliardové exity startupů českých zakladatelů spočítat na prstech jedné ruky. V letošním roce zatím nastal pouze jeden takový prodej do rukou nových vlastníků – globální gigant Cisco odkoupil brněnský nástroj Smartlook. Ten v minulosti podpořilo několik investorů včetně fondů Reflex Capital a Novira Capital, které si právě za tento počin odnášejí ocenění Investiční trefa roku soutěže Startup Awards od CzechCrunche.

Samotný prodej Smartlooku – jehož platforma pomáhá firmám pochopit chování uživatelů na webech a v aplikacích – je zahalen tajemstvím. Oficiálně totiž částku, kterou za něj Cisco zaplatilo, nechce komunikovat ani jedna ze zúčastněných stran. Podle zdrojů CzechCrunche, jež měly k transakci blízko, se ale cenovka pohybovala vysoko nad úrovní jedné miliardy korun.

Smartlook vznikl před sedmi lety jako produkt ve společnosti Smartsupp. V roce 2020 se pak vyčlenil do samostatné firmy a zároveň získal investici přesahující osmdesát milionů korun od trojice fondů – nizozemského Airbridge Equity Partners s přispěním předešlých a českých investorů Novira Capital a Reflex Capital. Téměř šedesátiprocentní podíl ve firmě do prodeje držel Petr Janošík, druhý zakladatel Ondřej Machek měl podíl na úrovni devíti procent. Airbridge držel třináct procent.

České fondy Novira a Reflex pak ve startupu měly podíl po deseti procentech, což tedy při prodeji každému z nich přineslo více než sto milionů korun. Kolik jednotlivé fondy do Smartlooku investovaly předtím, není známé, odhadovaná návratnost se ale může blížit vyšším stovkám procent.

smartlook-6

Foto: Smartlook

Petr Janošík a Ondřej Machek, zakladatelé firmy Smartlook

Miliardové exity zatím mezi českými zakladateli nejsou moc běžné. V roce 2021 nastal jeden, když australský Zip odkoupil fintech Twisto za více než dvě miliardy korun (a v mezičase jej opět prodal). Loni byly miliardové exity dva – za startup Around zaplatilo americké Miro přes šest miliard, startup Alter (původně Facemoji) odkoupil Google za více než 2,5 miliardy.

Startup Awards jsou oceněním, jehož cílem je mimo jiné přitáhnout pozornost k mladým, rychle rostoucím firmám, ukázat, jak jejich nápady ovlivňují běžné životy v Česku i mimo něj, představit veřejně české talenty a upozornit na skutečnost, že startupové nápady jsou všude kolem nás.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

CzechCrunch v rámci soutěže Startup Awards kromě fondů Reflex a Novira ocenil osobnosti a firmy v dalších třech kategoriích, jejichž vítězové si odnesli skleněné sošky ve tvaru loga soutěže od českého designéra Lukáše Nováka. Cenu za startupovou osobnost roku dostal Jaroslav Beck. Označení nejpopulárnější startup získalo Qerko. Titul mladého startupu roku, tedy takového, který má potenciál stát se příštím miliardovým jednorožcem, má na kontě Upheal.

weekly-071325-mvp-x

Přečtěte si takéObráběč v NASA, Baťa v sukních a jak v cizině platit výhodnějiBaťa v sukních z Vysočiny, návod na výhodnější placení v cizině a český obráběč v NASA

Akci pořádá CzechCrunch za podpory generálního partnera společnosti Eset, hlavních partnerů, jimiž jsou Sedlakova Legal a Work Lounge, partnerů Blackfish, Abra Software edgy.digital a Yord, car partnera Hyundai a venue partnerů Gabriel Loci a Mo-Cha. Podporovateli letošního ročníku akce se staly společnosti Papelote, Ristre, Liftago a Google Cloud.

Na rozdíl od dalších tří kategorii Startup Awards se hlasování o investiční trefě ujala samotná redakce CzechCrunche. O ceně popularity rozhoduje hlasování veřejnosti, o mladém startupu roku a startupové osobnosti roku pak rozhodovala odborná porota.

Více

Rubriku Investice podporujíxtb2025