Dubajským hotelem proplouvá skleněný podmořský svět. Hejna ryb a zářící perlorodky vyrobili Češi

Česká sklářská společnost Sans Souci dodala do dubajského hotelu celkem 18 světelných instalací, které jsou plné mušlí, rejnoků či malých rybek.

sans-couci-dubaj12

Foto: Sans Souci

Velký lustr coby středobod instalace Sans Souci v Dubaji

0Zobrazit komentáře

Sklo z Česka má silné jméno po celém světě a jinak tomu není ani v Dubaji. Tamní Five Luxe Hotel se proto rozhodl svěřit tvorbu skleněné výzdoby svých interiérů do rukou české společnosti Sans Souci. Ta propojila design a technologie a v hotelu probudila k životu křehký podmořský svět.

Budova se nachází v Jumeirah Beach Residence, jedné z nejexkluzivnějších dubajských čtvrtí, v těsné blízkosti známých umělých ostrovů ve tvaru palmy Palm Jumeirah. Díky své adrese nabízí výhledy nejen na ostrovy, ale také na západy slunce a moře, které hotel obklopuje. Právě jím se také inspirovaly skleněné instalace zdobící interiéry budovy. O jejich návrhy se postarala česká společnost Sans Souci, která se na tvorbu světelných instalací specializuje od roku 2005.

Podmořský svět postupně proplouvá jednotlivými částmi hotelu, kdy středobod představuje lustr v lobby, který v sobě snoubí designové i technologické know-how sklářů z Cvikova na severu Čech.

Lustr měří na výšku 12 metrů a základem jsou křišťálové koule, okolo kterých se v dynamických hejnech obtáčejí stylizované skleněné kapky připomínající rybky. Autorka designu je doplnila o kovovou spirálu, která má symbolizovat korálový útes a zároveň propojuje veškeré komponenty lustru do jednoho harmonického celku. Objekt navíc efektně pracuje se světlem, které má evokovat vlnění podmořských proudů.

Vzhledem k velikosti a umístění lustru se autoři návrhu také zamysleli nad jeho praktičností. Řešili například, jak bude probíhat údržba celé instalace tvořené mnoha komponenty zavěšenými tak vysoko. Každý z nich proto dostal speciální potah tvořený nanovrstvou.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

„Tuto speciální technologii rozvíjíme v Sans Souci už téměř 20 let. Nanocoating nám umožňuje vylepšovat estetické i technické vlastnosti skla. V porovnání s jinými metodami využívá minimální množství materiálu, žádnou vodu a umožňuje zpětné získávání kovů a recyklaci skla, což minimalizuje celkový ekologický dopad,“ vysvětluje CEO Sans Souci Martin Cháb.

Interiéry hotelu rozzářilo hned 18 světelných instalací od této firmy. Velký lustr v lobby doplňují menší po celém komplexu, kdy některé z nich jsou součástí i samotných apartmánů, z nichž se každý pyšní svou vlastní tematikou.

CzechCrunch Jobs