E-commerce gigant Amazon vyvíjí ve své tajné laboratoři možný lék na rakovinu

Filip HouskaFilip Houska

Jeff Bezos, zakladatel a CEO Amazonu

0Zobrazit komentáře

Amazon se pouští do zdravotnického problému, který se ani s masivním posunem zdravotního průmyslu za poslední roky zatím nikomu nepodařilo vyřešit – do léčby rakoviny. Americký e-commerce gigant pod vedením Jeffa Bezose má ve své tajné laboratoři v rámci interního projektu Grand Challenge vyvíjet látky, které by se v budoucnu mohly stát účinným lékem na různé typy rakoviny.

Na tomto plánu má příslušný tým spolupracovat se Střediskem Freda Hutchinsona pro výzkum rakoviny a celý proces je zatím ve fázi návrhu možných řešení. Finální produkt, založený na pokročilých medicínských technologiích, který by mohl úspěsně ničit zákeřné rakovinové buňky, je prozatím v nedohlednu, nicméně podle serveru CNBC má být tento zdravotní problém pro Grand Challenge prioritou číslo jedna.

xrpwatch

Přečtěte si takéVlastník největšího množství kryptoměny Ripple daruje univerzitám 50 milionů dolarůVlastník největšího množství kryptoměny Ripple daruje univerzitám 50 milionů dolarů

Specializací interního projektu, který se také označuje jako Amazon X nebo 1492, však není pouze moderní zdravotnictví, ale také řada dalších odvážných nápadů, které by v budoucnu mohly změnit různá průmyslová odvětví. Údajně se zde mají promýšlet i nejrůznější vylepšení na doručování balíků zákazníkům Amazonu.

B05AA849-AA03-4FE9-A3EC-880DC7493638

Babak Parviz, šéf projektu Grand Challenge

Grand Challenge je Amazonem brán poměrně vážně. Dokazuje to i fakt, že existuje již třetím rokem, přičemž mu šéfuje Babak Parviz, bývalý zaměstnanec Googlu, který prakticky vytvořil chytré brýle Google Glass. V projektu má být zapojeno až 50 lidí.

Na dotaz CzechCrunche o poskytnutí bližších informací ohledně vývoje léku na rakovinu Amazon zatím neodpověděl. Článek bude aktualizován, jakmile budou k dispozici další podrobnosti.

Foto: Amazon; X, the moonshot factory (reprofoto, YouTube)

CzechCrunch Jobs