Facebook kompletně změní funkci „Like“. Podívejte se, jak bude vypadat

Screen Shot 2015-10-09 at 01.23.44
0Zobrazit komentáře

Facebook vypouští funkce tak rychle, že je nestačí většina uživatelů ani zaznamenat, natož vyzkoušet. Pro tentokrát je to dlouho žádané rozšíření lajkovacího tlačítka, které, jak bylo předpokládáno, nedostane funkci „nelíbí“, ale naopak šest dalších druhů reakcí, které jsou podle Facebooku v komunikaci mezi uživateli nejčastější.

Nová funkce byla vypuštěna prozatím v Irsku a Španělsku pod názvem Reactions a její používání je jednodušší, než se na první pohled může zdát. Po přidržení prstu (dlouhém kliku na PC) na ikonce palce se otevře nativní okno s dalšími možnostmi vtipně animovaných emotikonů a po výběru jednoho z nich i příslušná ikonka u příspěvku.

tesla

Přečtěte si takéDojezd elektromobilu Tesla Model S se brzy zdvojnásobí!Dojezd elektromobilu Tesla Model S se brzy zdvojnásobí!

Facebook bude pravděpodobně několik týdnů až měsíců funkci testovat na prvotních trzích a poté jí postupně implementuje dále, píše Chris Cox, CPO Facebooku přímo na svém profilu. V poslední době zazářil Facebook například novými funkcemi pro podniky, největším redesignem vlastních profilů od založení nebo vývojem asistenta s pokročilou umělou inteligencí.

Posted by Chris Cox on Thursday, October 8, 2015

CzechCrunch Jobs

CzechCrunch Weekly

V newsletteru Weekly vám každou neděli naservírujeme porci těch nejdůležitějších zpráv, které by vám neměly uniknout.

Čeští be3D chtějí ve světě uspět s touto novou 3D tiskárnou za 650 tisíc Kč

Michal PtáčekMichal Ptáček

Snímek obrazovky 2015-10-08 v 16.19.17
0Zobrazit komentáře

Česká firma be3D, ve které drží majoritní podíl brněnský Y Soft, který do ni loni nainvestoval 65 milionů korun, patří společně s dalším českým zástupcem Prusa Research, mezi nejvýznamnější společnosti na trhu 3D tiskáren. A tuto pozici se be3D bude snažit potvrdit i se svým nejnovějším produktem.

10487346_269008793291732_7975691700478750626_n

Přečtěte si takéExkluzivně: Y Soft investuje 65 milionů Kč do českého výrobce 3D tiskáren be3DExkluzivně: Y Soft investuje 65 milionů Kč do českého výrobce 3D tiskáren be3D

Firma totiž právě představila nejnovější prototyp své profesionální 3D tiskárny s názvem DeeRed, který údajně disponuje největším tiskovým objemem ve své cenové kategorii, tj. 400 x 600 x 800 mm, což představuje navýšení o 50% oproti původní verzi DeeRed. Díky technologii Fused Filament Fabrication (FFF), je tiskárna také vybavena dvěma extrudery, které umožňují tisk dvěma materiály nebo dvěma barvami. 

“U DeeRed jsme se zaměřili na zjednodušení 3D tisku, aby se naši zákazníci mohli soustředit na svůj tvůrčí proces, design, a inovace, ” řekl David Miklas, CEO be3D. “Možnost vytvářet velkoobjemové objekty ve vysoké kvalitě a za dostupnou cenu je klíčový prvek dnešního vysokoobrátkového trhu.”

Mezi další klíčové prvky, kterými chce tiskárna zaujmout, pak patří:

  • vyjmutelná tisková podložka – jednoduchý přístup k přípravě tisku a vyjmutí výtisku
  • Nová vyhřívaná podložka umožňující tisk s pokročilými materiály, jako např. ABS nebo HIPS
  • Rozšířená nabídka tiskových profilů – předem připravené nastavení optimalizovaných parametrů v softwaru DeeControl; DeeControl je proprietární software společnosti be3D, který převádí soubory s digitálními modely do 3D tisknutelné podoby; DeeControl je dodávám společně s DeeRed
  • Nový 7-mi palcový dotykový displej – zahájení, pozastavení a obnovení 3D tisku pomocí intuitivního ovládání dotykové obrazovky
    Webová kamera – umožňuje vzdálenou kontrolu průběhu tisku
    Síťové připojení – přenos tiskových úloh do tiskárny z jakéhokoliv počítače připojeného do sítě
    Magnetické zámky dveří a možnost uzamčení tiskárny – Zabraňuje nežádoucímu otevírání dveří, které automaticky pozastavuje tisk, a zabezpečuje tiskovou úlohu do jejího dokončení a vyzvednutí jejím majitelem

K oficiálnímu představení a uvedení na trh by mělo dojít 16. října v Paříži na konferenci Futurist: Fabricating Maker Futures. V prodeji by se pak měla tiskárna podle tvůrců objevit během prvního kvartálu roku 2016, za cenu přibližně 650 tisíc Kč.

https://youtu.be/znYTx4NKtWk