Finanční appka Robinhood se po nové investici zařadila mezi startupy s miliardovou valuací

robinhoodfounders

Zakladatelé startupu Robinhood

0Zobrazit komentáře

U nás ne moc známý, ale v USA rychle rostoucí startup Robinhood, který zprostředkovává jednoduché obchodování na burze bez složitostí a bez jakýchkoliv poplatků, se po 2 letech fungování zařadil mezi tzv. „unicorns“, tedy startupy, které překonaly miliardovou valuaci v dolarech. Robinhood se to povedlo po poslední Series C investici ve výši 110 milionů dolarů.

Hlavním investorem v posledním kole, které posunulo startup s takřka 80 zaměstnanci na valuaci 1,3 miliardy dolarů, bylo DST Global, spolu s několika předešlými investory jako Index Ventures, Thrive Capital nebo Ribbit Capital. Celkově získaná částka až do dnešního dne přesáhla 176 milionů dolarů.

andrealauren

Přečtěte si takéVedení skupiny Rockaway Jakuba Havrlanta rozšiřuje Andrea Lauren z portálu Fundlift.czVedení skupiny Rockaway Jakuba Havrlanta rozšiřuje Andrea Lauren z portálu Fundlift.cz

Robinhood včera spolu s investicí oznámil zároveň překonání hranice 2 milionů aktivních uživatelů, kteří momentálně přibývají tempem zhruba 140 tisíc uživatelů měsíčně, což značí 17% meziměsíční růst. Za celou dobu existence pak startup založený Vladem Tenevem a Baiju Bhattem zprostředkoval transakce v hodnotě 50 miliard dolarů a ušetřil přes půl miliardy dolarů za běžné poplatky u konkurence.

robinhood

Jak tedy Robinhood vydělává peníze?

Mezi primární zdroje příjmů Robinhood patří Gold členství, které stojí od 6 do 200 dolarů měsíčně podle obchodované částky na uživatelském účtu a které umožňuje uživatelům zdvojnásobit aktuální prostředky za pomocí jisté formy „půjčky“. Místo až 50 tisíc dolarů je tak možné obchodovat rovnou se sto tisíci, které jsou uživatelům půjčovány s 5 procentním úrokem.

Kromě půjček nabízí Robinhood v rámci Gold i prodloužené obchodní hodiny nebo instantní vklad a výběr peněz, v jakékoliv výši. Služba je momentálně dostupná pouze v USA a Austrálii, s tím, že nová investice by měla sloužit také k rozšíření do dalších lokalit a pokrytí prvních evropských trhů.

Foto: Robinhood

Apple ve svých obchodech začne učit programování, fotografování nebo skládání hudby

applestore
0Zobrazit komentáře

Ať už si to chceme přiznat nebo ne, Apple ovlivňuje životy mnoha milionů lidí, kteří nejen využívají denně jeho produkty, ale zároveň jsou součástí jakéhosi kultu, který celou značku doprovází. Na to Apple sází i u své poslední novinky, kterou představil během včerejšího dne. V takřka 500 obchodech po celém světě se totiž objeví speciální výukové lekce s názvem „Today at Apple“.

Ty mají za cíl učit nepřeberné množství věcí, od umění a designu, až k technologiím a programování, a to přímo od vyškolených pracovníků Applu nebo jejich pravidelných hostů. Celkem bude na výběr 60 programových lekcí, mezi kterými převažuje diskuze designu a umění s experty, skicování, malování, tvorba hudby, programování mobilních aplikací nebo výuka fotografie.

hlidacky

Přečtěte si takéBrněnský startup Hlidacky.cz spouští novou službu na venčení psů a hlídání zvířatBrněnský startup Hlidacky.cz spouští novou službu na venčení psů a hlídání zvířat

Každý z vybraných obchodů dostane speciální elektronické tabule, které budou informovat o aktuálních lekcích. Cílem Applu je tak dostat se k zákazníkům ještě blíž a mimo samotného nákupu je ve svých obchodech zdržet i kvůli dalším aktivitám, které mimo jiné zaměstnávají i děti. Příští měsíc pak firma oznámí, které přesně obchody novinku zavedou, takže uvidíme, zda se objeví i střední Evropa.

todayatapple2

Lekce beatmakingu s rapperem RZA

todayatapple

Výuka umění s ilustrátorem a grafikem, Adrianem Johnsonem

todayatapple3

Jedna z lekcí pro děti, zaměřující se na roboty

Foto: Apple