Footshop si k desátému výročí nadělil další kreativní spolupráci. Na nové tenisky byly použity jen odstřižky
Městská elegance v propojení s decentním vzhledem, který doplní jak slušnější oblečení, tak roztrhané džíny. Footshop si ke svému desátému výročí nadělil další dárek v podobě exkluzivních tenisek, na kterých spolupracoval s nizozemskou značkou Filling Pieces. Ty zaujmou nejen svým čistým designem, ale také zpracováním – snaží se jít totiž v souladu s přírodou.
Že by původem amsterdamská firma dobývala žebříčky nejnakupovanějších tenisek v Evropě, se sice říct nedá, i tak se ale z Filling Pieces postupně stává čím dál relevantnější brand, který si nachází oblibu napříč světem. Dlouhodobě s Filling Pieces spolupracuje i Footshop, který letos slaví deset let od první objednávky a jeho šéf Peter Hajduček to mimo jiné „oslavil“ i na CzechCrunchi.
„Filling Pieces byla první přelomová značka ve Footshopu, která nám otevřela brány k prémiovému streetwearovému segmentu. Spolupracujeme s ní již šestým rokem, přičemž zpočátku o ní nebylo v našich končinách moc vědět – především ji na českém i slovenském trhu nebylo možné jednoduše koupit,“ říká pro CzechCrunch Peter Kováč, kreativní ředitel pro spolupráce ve Footshopu.
„Díky ní jsme poté objevili novou cílovou skupinu zákazníků a zároveň poskytli té stávající něco nového a neokoukaného. Nehledě na to, že máme s rodinou Filling Pieces dobré vztahy a vzájemně si důvěřujeme,“ doplňuje Kováč a poukazuje na desítky modelů této značky, které jsou na Footshopu dostupné. Nyní k nim přibyl další, tentokrát ovšem mnohem osobitější.
Footshop spolu s nizozemskými kolegy navrhl nový design varianty Low Top, která je vůbec prvním modelem Filling Pieces a vznikla již v roce 2009 s cílem zaplnit mezeru mezi vysokou módou a streetwearem. Novinka s přídomkem Ghost (celým názvem Footshop x Filling Pieces Low Top Ghost) vychází z bílé barvy a velmi světlých odstínů, které jdou u podrážky do béžové.
„Vzhled tenisek jsem dělal já společně s Michalem Lennhedenem, který ve Filling Pieces řeší design. Vyměnili jsme si několik hovorů, navrhli moodboard a vymysleli základní myšlenku,“ dodává Kováč a zmiňuje tři základní materiály, které byly použity – guma na podešev a semiš spolu s kůží na svršek. Vedle designu pak nové tenisky zaujmou i tím, že jsou zčásti udržitelné.
Na boty se totiž neobjednávali ani nevyráběli žádné nové materiály – produkce tak byla zajištěna kompletně z již existujících materiálů (lépe řečeno odstřižků), které zůstaly v továrnách z jiných projektů. Část podrážky i vložky je navíc tvořena z recyklovaných kusů, přičemž ze šetrně získaného papíru je vytvořena i krabice, ve které se boty dostávají k zákazníkům.