Grafickou službu Marvel k tvorbě prototypů lze nově využít i přímo v rozhraní Dropbox Paper

Filip HouskaFilip Houska

marvel_090417x1
0Zobrazit komentáře

Metoda prototypování, respektive nástinu funkčnosti interaktivní grafiky produktu (aplikace) před oficiálním spuštěním, se dá využít nejen pro seriozní designerskou práci. To dokazuje i nová funkce na platformě Dropbox Paper.

Do rozhraní online místa pro týmové vytváření, editování a sdílení dokumentů v reálném čase od tvůrců známého cloudového úložiště Dropbox nově přichází Marvel, jedna z nejoblíbenějších služeb pro prototypování, která by měla zjednodušit a zefektivnit postupy, jak ostatním přehledně poskytnout konkrétní interaktivní obsah.

flock-1111

Přečtěte si také37letý Ind, který prodal dvě společnosti za více než miliardu dolarů, vytvořil konkurenci Slacku37letý Ind, který prodal dvě společnosti za více než miliardu dolarů, vytvořil konkurenci Slacku

Toto rozšíření funguje na základě zkopírování adresy příslušného projektu, který byl vytvořen v aplikaci Marvel, a následného vložení přímo do sdíleného dokumentu v Paperu. Uživatelé mají možnost pracovat nejen s prototypy, ale také s wireframy (skici webu) nebo různými designy.

Foto: Marvel

NumWorks je moderní školní kalkulačka na bázi open source, kterou si lze naprogramovat

Filip HouskaFilip Houska

num1
0Zobrazit komentáře

Je zajímavé, jak důležitou roli stále zastávají tradiční či pokročilé kalkulačky ve školském prostředí, nicméně co se týče výrazných inovací, hodných této doby, tak se nejedná vyjma ojedinělých kousků o nic převratného. To se snaží změnit francouzský startup NumWorks, který vyvinul cenově dostupnou kalkulačku odpovídající 21. století a éře chytrých zařízení.

Kalkulačka od NumWorks na první pohled nevypadá nijak netradičně, snad jen elegantněji oproti konkurenčním firmám Casio či TI. Disponuje běžnými tlačítky s konkrétními funkcemi, nedotykovým (avšak barevným) displejem, který dokáže znázorňovat i grafy, nebo nabíjením pomocí microUSB, což u tradičních kalkulaček není tak samozřejmé. To nejzajímavější se však skrývá uvnitř.

renderlegion

Přečtěte si takéČeský startup Render Legion tvořící grafický software se prodal za stovky milionů korunČeský startup Render Legion tvořící grafický software se prodal za stovky milionů korun

NumWorks funguje na bázi otevřeného softwaru, takzvaného open source. To znamená, že k řadě funkcí, které byly speciálně navrhnuty učiteli a profesory s ohledem na středoškolské potřeby (například počítání, funkce, posloupnost, statistika, pravděpodobnost nebo regrese) se mohou s postupem času přidávat další. Ty mohou vycházet z návrhů uveřejněných na oficiálním GitHubu. V nejbližší době by například měla přijít podpora skriptovacího programovacího jazyka Python.

rock-for-people-1

Přečtěte si takéJak se staví festival Rock for People, který navštíví desítky tisíc lidí?Pod jejíma rukama vzniká areál Rock for People. Jak se staví festival, který navštíví desítky tisíc lidí?

Otevřenost se nevztahuje pouze na software, nýbrž i na věci týkající se komplexního fungování celého zařízení.

„Publikujeme všechny naše plány. Jak vyrábíme plastové součástky, jak zajišťujeme elektrické obvody, jak píšeme software,“ říká Romain Goyet, tvůrce a šéf NumWorks, pro server Engadget a dodává, že tímto směrem by studenti mohli rozšířit své obzory i mimo oblast tradiční matematiky.

numworks_090117x1

Kalkulačku lze pořídit za 80 eur (cca 2 tisíce korun) na oficiálním webu, kde je možné si detailně prostudovat jednotlivé technické specifikace a další atributy.