Kam na brunch mezi svátky? Víme o těch nejlepších podnicích, kde se můžete zastavit i na speciální menu

Tipů na dlouhé snídaně, ze kterých se stává oběd, není nikdy dost. Zejména v období mezi svátky, které máme všichni trochu volnější.

artisan-brunch

Foto: The Artisan

Na brunch formou švédského stolu můžete vyrazit do podniku The Artisan

0Zobrazit komentáře

Dlouho očekávané období je konečně tady. Štědrý večer je za námi, což znamená, že už nemusíme létat po všech čertech a shánět dárky. Zároveň nastává výjimečné období, během něhož má drtivá většina lidí volno nebo alespoň výrazně zvolňuje tempo. Máme tak čas na sebe, své blízké, na čtení, koukání na filmy a seriály, na dlouhé procházky a také na líné, opulentní brunche. Abychom vám to ulehčili, přinášíme přehled těch vůbec nejlepších.

The Artisan

V restauraci, která je součástí hotelu Marriot, chystají víkendové brunche v posledním roce pravidelně, rychle se tak dostala do hledáčku milovníků tohoto druhu hodů. Během vánočních svátků si připravili něco extra. Během prvního a druhého svátku vánočního, tedy 25. a 26. prosince, tady probíhá velká vánoční hostina, která dle tradice nabídne smaženého kapra s bramborovým salátem, pražskou šunku či pečeného krocana. Tento rok je navíc obohacena i kachními a husími specialitami. Brunche jsou podávány formou bufetu a začínají od 12:30, takže si můžete přispat.

artisan-nahled

Foto: The Artisan

Velkolepý brunch čeká na hosty podniku The Artisan v hotelu Marriott

Kro Kitchen

Na dlouhé snídaně a brunche lákají podniky Kro Coffee a nedávno otevřené Kro Vršovice, které má výhodu v tom, že je v něm o poznání více místa. Pokud budete chtít něco speciálního, do Vršovic vyrazte na Silvestra, kde chystají dokonce celodenní brunch v doprovodu šumivých naturálních vín, během něhož se můžete připravit na večerní slavení. Připravují tady vydatnou anglickou snídani, takže se můžete těšit na klobásky, bramborové placky hash brown, domácí slaninu a fazole.

kro

Foto: Kro Kitchen

Otevřeno budou mít i podniky Kro

Večerka Brno

Od 27. do 31. prosince bude mít otevřeno také již kultovní dopolední spot v Brně. Kdo ho zná, ví, že zdejší brunche jsou vskutku dekadentní. Vejce benedikt spojené se sendvičem Croque madame, žemlovka ze skořicových šneků s jablky v pomerančovém rozvaru a sněhovými pusinkami, snídaňová burrito omeleta s trhanou krkovicí a lákavý výčet by mohl pokračovat. Tady se rádi zastavíte a užijete si podstrojování i přes to, že ho během Vánoc nebylo málo.

vecerka

Foto: Večerka Brno

V Brně vás mezi svátky pohostí Večerka

To je bistro

Když v Hradci na snídani nebo brunch, tak jedině do To je bistra. Mezi svátky bude otevřeno i v této oblíbené kavárenské základně, kde to voní sladkým pečivem a čerstvě upečeným chlebem. Během prosince zde nachystali speciální vánoční nabídku, jejíž součástí je například hot dog s vinnou klobásou, kapří hranolky, kulajda, ale i vejce na mnoho způsobů.

to-je-bistro

Foto: To je bistro

V Hradci můžete vyrazit na snídaňové speciály laděné do Vánoc

Bistro Monk

V Praze mezi brunchovými bistry dlouhodobě vede bistro Monk v Michalské ulici. Během svátků zde sice nechystají žádné vánoční speciality, vyrazit sem ale můžete na oblíbené klasiky, jako jsou vejce benedikt, podmáslové lívance s omáčkou z lesních borůvek nebo chléb se skvělou batátovou pomazánkou. Z Michalské to máte coby kamenem na Staroměstské náměstí, takže můžete brunch rozchodit procházkou po centru města.

monk

Foto: Bistro Monk

V Monku vás pohostí svou klasikou

La Petite Conversation

Poctivý brunch si můžete mezi svátky dopřát také v oblíbeném ostravském podniku La Petite Conversation. Od středy do pátku tady budou mít otevřeno už od osmé ranní, v sobotu pak od devíti a snídaně prodlužují až do odpoledních hodin. Dopřát si tu můžete oblíbenou stálici: Full Lapeco, tedy domácí párky od Bobra s míchanými vejci, slaninou, grilovanou zeleninou nebo skvělá vejce do skla s holandskou omáčkou, čerstvým chlebem a lanýžovým máslem. Ze sladkých snídaní pak rozhodně potěší ovesná kaše s meruňkami a pečenou čokoládou nebo gaufre, tedy domácí belgická vafle s ovocem a čokoládou.

lapeco

Foto: La Petite Conversation

V ostravském „Lapecu“ si rovněž užijete klasickou nabídku

Diskuze (0)

Novinka

Anonym