Karanténa v praxi. Větší nárůst trafficu na Pornhubu než Česko zaznamenaly jen tři země, bodují i Slováci

Během světové pandemie zaznamenává Pornhub zvýšenou návštěvnost
Stále více zemí na světě přechází do režimu karantény, kdy je co nejvíc omezován pohyb osob. Lidé nemusí nikam docházet, pracují z domova, nakupují na internetu a jídlo si nechávají dovážet. Co dělají s nárůstem volného času? Nikterak překvapivě zažívá v posledních týdnech výrazný nárůst uživatelů jedna z největších pornostránek světa, Pornhub.
Během běžného dne stránky Pornhubu globálně navštíví na 120 milionů lidí a jeho tým statistiků pravidelně publikuje data o tom, jak sportovní či jiné události globálního významu ovlivňují počty návštěvníků.
Svou stopu na datech ukazuje i aktuální virová pandemie. Traffic Pornhubu se například 11. března celosvětově oproti klasické středě zvýšil o 5,7 procenta – avšak podle serveru je větší zajímavostí, že se výrazně mění denní doby, kdy se lidé na stránky přihlašují. Pokles zaznamenávají ranní a odpolední hodiny, výrazné navýšení je po půlnoci, během oběda a večeře.
Co je však možná ještě zajímavější, i na webu jako Pornhub lidé hledají koronavirus.
„Vyhledávání obsahující ‚coronavirus‘ a ‚corona virus‘ se poprvé začaly objevovat 25. ledna a pokračovaly v růstu. Za posledních 30 dní naši statistici napočítali více než 6,8 milionu vyhledávání obsahující buď slovo ‚corona‘, nebo ‚covid‘. Vrchol ve vyhledávání nastal 5. března s počtem 1,5 milionu,“ uvádí ve své zprávě Pornhub.
V případě vyhledávání videí se zmiňovanými klíčovými slovy drží světové premiantství Slováci. Ve srovnání se světovým průměrem mají slovenští návštěvníci stránek až o 119 procent větší pravděpodobnost, že budou na Pornhubu hledat koronavirus. Více než 80procentní hranici zaznamenává ještě Bulharsko, Irsko, Malajsie a Srbsko.
Zahanbit se však nenechali ani Češi. Během 11. března, za který jsou statistiky k dispozici, se oproti běžnému dni v Česku zvýšil traffic o 9,4 procenta. Víc se ze třiceti sledovaných světových zemí zvýšil jen ve třech – Nizozemsku o 10,9 procenta, Belgii o 12,4 a v Itálii o 13,8 procenta.