Kde chce mít Slavii za pár let? A co rivalita se Spartou? Tykač na Money Makeru popíše nejen pohled na fotbal

Jeden z nejbohatších Čechů vystoupí ve čtvrtek 7. listopadu na byznysové konferenci Money Maker a bude hovořit o společnosti i investicích do sportu.

Luboš KrečLuboš Kreč

tykEvent

Foto: SK Slavia Praha / CzechCrunch

Pavel Tykač

0Zobrazit komentáře

Je to necelý rok, co vyšlo ve známost, že novým majitelem fotbalové Slavie a stadionu Eden se stane Pavel Tykač. Jak své rozhodnutí vstoupit do slavného klubu hodnotí? Co jej k tomu motivovalo? A jaké s ním má plány? O tom čtvrtý nejbohatší Čech popovídá na podiu pražského Cubexu během konference Money Maker.

Letos se koná už třetí ročník Money Makeru, který pořádá CzechCrunch. Jde o investičně byznysovou konferenci, která proběhne ve středu 6. a ve čtvrtek 7. listopadu. První den, kdy bude program jen odpoledne, je zaměřený hodně na investiční a praktická témata. Druhý den, kdy vystoupí právě Pavel Tykač, bude ve znamení byznysové inspirace. Vstupenky na akci jsou stále k mání.

Pavel Tykač, který letos na jaře oslavil 60. narozeniny, je podle časopisu Forbes čtvrtý nejbohatší Čech, konkurenční žebříček z dílny deníku E15 jej řadí na šesté místo. Oba jeho jmění odhadují na více než 100 miliard korun, přičemž jádrem jeho podnikatelského impéria je energetická a těžební skupina Seven.

Loni ovšem do svého portfolia přidal pražský fotbalový klub Slavia včetně moderního stadionu Eden ve Vršovicích. Došlo tím i k pomyslnému vyrovnání majitelského fotbalového balancu v metropoli – Spartu totiž vlastní Daniel Křetínský, taktéž velmi aktivní v energetice.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Tykač coby celoživotní slávista odkoupil majetkový podíl od čínské skupiny Citic Group. Číňané Slavii ovládali od roku 2015 (původně tam byla skupina CEFC) a snažili se skrze ni a další české firmy prezentovat jako ambiciózní investoři, k čemuž jim napomáhal i bývalý prezident Miloš Zeman. Cenu transakce média vyčíslila na 2,5 miliardy korun.

Jak Pavel Tykač vnímá vlastnictví klubu po necelém roce? Co jej překvapilo a co naopak zklamalo? Jaké má s klubem ambice a – samozřejmě – vyhraje Slavia letos titul? Je investice do fotbalu součástí jeho plánu na větší veřejnou expozici? A co soudí o kondici Česka? To a další témata s ním probereme ve čtvrtek 7. listopadu odpoledne na konferenci Money Maker v pražském prostoru Cubex.

Kromě Pavla Tykače se na konferenci představí například Dušan Šenkypl z fondu Pale Fire Capital, který bude hovořit o záchraně americké společnosti Groupon, Simona Kijonková popíše svůj život a plány po prodeji Zásilkovny, o přístupu k byznysu povypráví slovenský svéráz Igor Rattaj, Denisa Materová z Promet Group popíše rodinné přebírání firmy, svůj byznysový příběh shrnou zakladatelé FTMO Otakar Šuffner a Marek Vašíček, vystoupí i investoři Petr Zahradník z Qminers a Pavel Řehák ze skupiny Direct…

První den konference se na pódiu představí známá jména investorského světa, jako jsou Michal Semotan z J&T, podcasterka Anna Píchová, známý průkopník kryptoměn Vavřinec „Larry“ Čermák, youtuber Ondřej Koběrský nebo Lukáš Nádvorník alias Skejwin. Vstupenky na konferenci Money Maker lze zakoupit tady.

Jak převzít miliardový podnik po otci? A jak se prosadit v realitách? To popíší top ženy byznysu

Simona Otavová, Denisa Materová nebo Simona Kijonková budou patřit k hlavním hvězdám byznysové konference Money Maker, která proběhne 6. a 7. listopadu.

Luboš KrečLuboš Kreč

mat-kij-otaEvent

Foto: CzechCrunch

Denisa Materová, Simona Kijonková a Simona Otavová

0Zobrazit komentáře

Řada studií a analýz ukazuje, že ženy jsou klidnější a schopnější investorky či byznysmenky než muži. Na konferenci Money Maker proto na pódiu 7. listopadu přivítáme postupně tři z nejvýraznějších a nejzajímavějších českých podnikatelek, které divákům pomohou pochopit nejen to, jak o byznysu přemýšlí, ale i jaký mají recept na zvládání nečekaných překážek.

Simona Kijonková se loni postarala o deal roku, když za sedm až osm miliard (oficiální částka není známá) prodala skupinu Packeta včetně Zásilkovny. Pak vyjela na cestu kolem světa, ale už se znovu vrací do tuzemského byznysového soukolí – jednak začala více rozvíjet investiční fond JSK, který vlastní se svým manželem Jaromírem, jednak se věnuje i své Nadaci Simony Kijonkové. A právě o životě po obřím prodeji firmy bude povídat 7. listopadu na pódiu konference Money Maker.

Denisa Materová se narodila až po revoluci a dnes jí je čerstvě 33 let. Jiní se v takovém věku teprve rozkoukávají, ale ona už vede multimiliardovou strojírenskou skupinu Promet Group, která vlastní mimo jiné podíl v automobilce Tatra. Nic jiného jí ani nezbylo, neboť loni nečekaně zemřel její otec a patriarcha rodiny René Matera. Byla ovšem jeho přirozenou nástupkyní, roky mu koukala pod ruce. Jak se s novou rolí vypořádala a na co se dá a na co nedá připravit? O tom bude Denisa Materová hovořit na konferenci Money Maker ve čtvrtek 7. listopadu.

Simona Otavová pochází podobně jako Denisa Materová ze severní Moravy a i její rodina má silné vazby na těžký průmysl. Ona se ovšem vydala jinou cestou a rozhodla se postavit na vlastní nohy – majetkově vstoupila do realitní agentury Lexxus Norton, vyhledává nové nemovitostní investice a spolupracuje s miliardářem Jánem Moderem, spolumajitelem Moravia Steel. O svých plánech a ambicích povypráví na pódiu konference Money Maker podobně jako obě další top ženy českého byznysu ve čtvrtek 7. listopadu.

Money Maker bude stejně jako minulé dva ročníky probíhat na pražské Pankráci v prostoru Cubexu. Letos se ovšem poprvé bude konat nikoli jeden, ale dva dny – ve středu 6. a ve čtvrtek 7. listopadu. Vstupenky na akci jsou v prodeji za ceny od 2 490 korun.

Druhý den Money Makeru, během nějž vystoupí Simony Kijonková a Otavová či Denisa Materová, bude ve znamení byznysové inspirace. Dalšími hvězdnými hosty budou například zakladatel Mallu a startupový investor Ondřej Fryc, Dušan Šenkypl z Pale Fire Capital nebo spolumajitelé burzovní rakety jménem FTMO Otakar Šuffner a Marek Vašíček.

První den konference bude naproti tomu praktičtěji zaměřený na zájemce o investování. Své zkušenosti a postřehy představí Michal Semotan z J&T, podcasterka a expertka z One Family Office Anna Píchová nebo Lukáš Nádvorník známější pod pseudonymem Skejwin, který je průkopníkem hnutí F.I.R.E., jež ukazuje, jak se stát rentiérem už po čtyřicítce.

Rubriku Investice podporujíjet-investment_logo_srgb