Kempingová autovestavba a lyže, které zaujaly světové experty na design. Moravská značka Egoé sází na preciznost

Filip HouskaFilip Houska

egoe-move-lyze

Foto: Egoé

Sjezdové lyže od Egoé, které uspěly v soutěži Red Dot

0Zobrazit komentáře

Vyvíjet kempingové vestavby do aut a najednou se rozhodnout vytvářet sjezdové lyže, to nezní jako běžná rovnice. V Bílovicích u Uherského Hradiště se však takové věci dějí, a to dokonce na takové úrovni, že si jich všímá i prestižní mezinárodní organizace Red Dot, která uděluje ceny za nejlepší designy. Ve středu toho všeho stojí ambiciózní značka Egoé.

Pokud jste tento název nikdy neslyšeli, určitě nejste jediní. Ačkoliv se Egoé profiluje jako sportovní brand, nemá ambice ovládnout tuzemský trh se sportovním vybavením. Spíš než to se snaží vyrábět poctivé věci přímo v Česku, které si zákazníky najdou samy. Ideálně pak takové, které baví kempování v přírodě a sjíždění vrcholků hor na lyžích.

„Jak napovídá název firmy, veškeré produkty děláme tak trochu pro sebe. Tvoříme to, co nám na trhu chybí,“ říká pro CzechCrunch hned na úvod sales manager Egoé Vojtěch Pršala a uvádí nás do jejich komplexního světa, ve kterém se mísí dobrodružství, aktivní sportování a tři klíčové podznačky, na nichž celý byznys stojí: Life, Nest a Move.

egoe-life-lavice1

Foto: Egoé

Decetní „pivní sety“ od Egoé ve Špindlu

Na první dobrou je poněkud složitější se v tomto nastavení zorientovat, po bližším prozkoumání ale hned poznáte, o co Egoé vlastně jde. Ve svých prvopočátcích začali s bílovickým designovým studiem 519 navrhovat moderní zahradní nábytek, který měl jen jedno poslání – ukázat, že být venku je vlastně přirozené. Tvůrci na to šli přes netradiční dílenské zpracování s jednoduchou, byť funkční a stylovou estetikou.

Poté se tým okolo Radka Hegmona, spolumajitele a šéfdesignéra značky Egoé, rozhodl proplout do segmentu kempingových autovestaveb. „S vestavbou to bylo tak, že si Radek pořídil nejprve větší obytné auto, ale po čase začal pociťovat jeho limity. Nemohl s ním vjet do každého města, je nutná elektřina, jede pomalu, je obrovské a v horším terénu nepojízdné. Pořídil si proto Multivan a začal hledat řešení pro tento typ vozu,“ vysvětluje Pršala.

Spolu se svými kolegy z oboru proto začal přemýšlet nad takovou vestavbou, která by splňovala jeho přísné nároky a zároveň korespondovala s estetickým cítěním, jež se jim vyklubalo z návrhů nábytku. Následně na to vznikl brand Egoé Nest, pod nímž vznikaly nejrůznější provedení moderních vestaveb do auta, které by posloužily každému kempingovému nadšenci.

egoe-nest-vestavba

Foto: Egoé

Plnohodnotná autovestavba pro kempování

A protože byl Hegmon bývalým lyžařem, Egoé nakonec rozšířilo své portfolio i do této oblasti. Rozjelo třetí vertikálu s přídomkem Move, v rámci které se designéři soustředí na vývoj decentních lyží pro alpské lyžování, jež jsou založeny na takovém designu, který nutně nevyčnívá z davu, ale současně představuje osobitost a styl majitele. „Teď vidíte, proč jsme tak trochu egoisti,“ dodává s úsměvem Pršala.

Přes známé sportovce až k věhlasnému ocenění

Jak už jsme naznačili, Egoé nemá zcela tradiční byznysový ani marketingový plán. Alespoň v porovnání s ostatními výrobci sportovních doplňků. Firma z Uherskohradišťska sází spíš na komunity lidí s konkrétními zálibami, kteří oceňuji poctivou českou práci a detailní provedení produktů. Postupně rozjíždí i něco, co dlouhodobě provozuje například Red Bull – spolupráce se sponzorovanými, potažmo spřátelenými sportovci.

„Jsou to tzv. Egoé Athletes, respektive známé osobnosti, které si ke značce najdou cestu a rozhodnou se s ní spolupracovat. Mezi ně patří i snowboardistka Šárka Pančochová, lyžař Ondřej Bank nebo třeba Martina Valmassoi, mistryně světa ve skialpu a vysokohorském běhu. Spolupracujeme i například s moderátorkou Lucií Výbornou nebo hercem Hynkem Čermákem,“ dodává Pršala.

egoe-move-lyze-1

Foto: Egoé

Sjezdové lyže od Egoé

A byť jsou tyto spolupráce a obecný rozvoj byznysu, který chce do pár let vytáhnout do zahraničí, nesmírně důležité, momentálně se Egoé těší z jiného milníku. Jeho dva vlajkové produkty, právě lyže a kempingová vestavba do auta, totiž ocenila porota prestižní designové soutěže Red Dot.

„Experti z Red Dot ocenili především přednosti našich slalomových lyží pod označením Dip SL, jmenovitě silnější titanové pláty po celé délce, užší střed a širší špičku s patou. Bavil je i náš unikátní vak Maggot navržený z textilních materiálů,“ chlubí se Pršala.

karin-fuentes

Přečtěte si takéVe světě čísel. Karin Fuentesová chce digitalizovat účetnictví a nepřepočítala se, investoři již klepou na dveřeVe světě čísel. Karin Fuentesová chce digitalizovat účetnictví a nepřepočítala se, investoři již klepou na dveře

V kategorii Best of the Best pak zazářila zmíněná kempingová autovestavba Egoé Nestbox s příslušenstvím, se kterou si majitelé mohou překopat i standardní dodávku na kempovací vůz s postelí s matrací, přenosným vařičem, mobilní lednicí, umyvadlem a úložnými prostory. „Dokážeme obsloužit klienta s Transporterem i toho, co má Octavii Combi,“ zmiňuje Pršala využití autovestaveb od Egoé.

Pokud byste si jeden z těchto produktů chtěli vyzkoušet na vlastní kůži, nabízí Egoé i možnost zapůjčení. Co se týče samotného pořízení, je vhodné firmu přímo kontaktovat a domluvit se s nimi na všech detailech, potažmo zavítat na jejich vlastní festival WiFič VEN!, který pořádá na základně v Bílovicích a prezentuje tam svá díla. Především tedy autovestavby.

egoe-nest-vestavba-2

Foto: Egoé

Obydlí na cestách

Diskuze (0)

Novinka

Anonym