Kérka bez jehly. Prinker za pár sekund vytvoří tetování na omezenou dobu, ze kterého nebudete mít výčitky
Tetování patří mezi velice populární kulturní fenomény nejen poslední doby. Nápisy či obrázky již dávno nejsou výsadou osob, které pobývaly v některém z vězeňských zařízení, ale mnohdy se ukrývají pod košilemi nejvyšších manažerů, zdobí se jimi sportovci i celebrity. Nechat si udělat tetování však vyžaduje silnou vůli a odhodlání, které některým zkrátka chybí.
Právě pro ně je zde tetovací mašinka Prinker, která na kůži zanechá libovolný text či obrázek na omezeně dlouhou dobu.
Tetování je silně zakořeněný kulturní prvek, který doprovází člověka po tisíce let. Vůbec nejstarší doklad o tetování lidské kůže přinesl známý muž Ötzi žijící před 5 tisíci lety. Tento v ledu uvězněný muž na sobě nesl množství čar a křížků, které byly pozůstatkem nejspíše akupunkturní léčby jeho zranění.
V průběhu dějin se měnilo nejen vnímání tetování, ale i jeho význam. Například u kultury Maorů si svou původní podstatu udrželo dodnes. Ovšem zejména v euroamerickém regionu se původně léčebný, magický a rituální význam změnil na význam symbolický a hlavně estetický.
Tetování se stalo důkazem příslušnosti k určitě subkulturní skupině i expresí životní filosofie. Nosí jej lidé všech věkových skupin, náboženských vyznání i zemí původu. Tetování se stává platným uměleckým směrem a po světě se koná řada tatérských konvencí.
Nastartujte svou kariéru
Více na CzechCrunch JobsZ tetování se zkrátka stal fenomén několika posledních dekád, který může zmizet stejně náhle, jako se objevil. To si uvědomuje řada lidí, kteří by své tělo tetovat chtěli, ale nejsou si zcela jistí tím, zda se je pro ně zvolený motiv či citát natolik líbivý a dokáží se s ním natolik ztotožnit, aby jej mohli s hrdostí a bez ostychu nosit po zbytek svého života.
I to je důvod, proč je v poslední době velice populární dočasné tetování. To bylo dříve vnímáno spíše jako neškodná zábava pro děti, které si na sebe plácaly nejrůznější obrázky nalezené ve žvýkačkách a dalších cukrovinkách. Dnes se ale dočasné tetování stává módní záležitostí dospělých. Dočasná tetování coby módní doplněk například začínají neodmyslitelně patřit k hudebním festivalům a dalším slavnostem.
Za pár sekund je hotovo
A právě rostoucí obliba dočasných tetování je důvodem, proč společnost Prinker Korea vytvořila produkt Prinker. Jedná se o jednoduchou mašinku, která se obejde bez jakýchkoliv jehel, a přesto je schopna zanechat na kůži během vteřiny v podstatě jakékoliv tetování, které však nemá příliš dlouhou životnost.
Zařízení komunikuje prostřednictvím Bluetooth s chytrým mobilním zařízením, v jehož aplikaci se zvolí buď černobílý nebo barevný motiv, který je následně nanesen na zvolené místo jednoduchým přejetím zařízení po kůži.
Prinker je nabízen ve dvou provedeních. Základní provedení za 269 dolarů (přibližně 6 tisíc korun) dokáže „tetovat“ pouze černobíle. Verze Pro za 299 dolarů (téměř 7 tisíc korun) by měla zvládnout i barevné obrazce. Verze Pro je schopna udělat přibližně 1 tisíc tetování, poté je nutné dokoupit cartridge s kosmetickým inkoustem za 99 či 149 dolarů (zhruba 2 300 až 3 500 korun) podle toho, zda vám stačí černobílé tetování, nebo chcete tetovat barevně. Tetování je voděodolné a na kůži vydrží až tři dny.
Způsobů, jak podobné zařízení uplatnit, se nabízí hned několik. Mimo dekorační účely na nejrůznější party a festivaly se dá zařízení využít například pro reklamní účely v rámci promo akcí. Může se jednat i o zajímavou pomůcku pro tatéry a pro všechny, kteří váhají, zda si nechat udělat klasické tetování. A v neposlední řadě může sloužit i jako způsob rychlého označení osob a záznamu informací o nich, například lékaři při nejrůznějších katastrofách.
Otázkou sice je, do jaké míry je toto zařízení schopno přenést na povrch kůže opravdu kvalitní obrázek, protože z některých zveřejněných testů je zřejmé, že ne s každým obrázkem, obzvláště s těmi složitějšími, si dokáže vždy poradit úplně perfektně, ale i tak své využití jistě najde. Ostatně je to jen dočasná záležitost.