Knihobot vykračuje z online světa. Holešovickou pobočku mění na své první secondhandové knihkupectví

Není to jen výdejna ani antikvariát, je to secondhandové knihkupectví. Do holešovické pobočky Knihobotu můžete vyrazit nakoupit i na Štědrý den.

knihobot

Foto: Knihobot

Hlavní tváře startupu Knihobot: David Gazdoš a Dominik Gazdoš

0Zobrazit komentáře

Knižní secondhand Knihobot usnadní Pražanům nákup dárků pod stromeček. Poslední týden před propuknutím Vánoc totiž proměnil svou holešovickou pobočku v knihkupectví s knihami z druhé ruky. Hlavní prodejní kanál projektu byl přitom dosud pouze e-shop. Nyní si tak mohou čtenáři a čtenářky vybírat z tisíců knih na místě, kde byli dosud zvyklí si vyzvedávat objednávky. V Knihobotu zde do budoucna plánují pořádat také různé literární a komunitní akce.

„Chtěli jsme vytvořit místo, kde si lidé mohou doslova osahat, jak perfektní mohou knihy z druhé ruky být. A protože knihy, které nabízíme, jsou opravdu stavem často k nerozeznání od těch z knihkupectví, rozhodli jsme se tak nazývat i naši prodejnu,“ komentuje vznik knihkupectví Barbora Votavová, brand manažerka Knihobotu.

K prvním změnám na pobočce, která se nachází coby kamenem dohodil od Strossmayerova náměstí, došlo už letos na podzim. Knihobot totiž přesunul procesy jako focení knih, sklad a expedici do hlavní pobočky ve Vysočanech, díky čemuž se na Letné uvolnilo místo. Díky tomu se tak začal rýsovat nový projekt, který však v Knihobotu nechtějí nazývat antikvariátem. Nabídka totiž zahrnuje i nejnovější tituly.

knihobot-3

Foto: Knihobot

Na pobočce se nachází na 2 500 knih

„To, že máme knihy z druhé ruky, nám umožňuje prodávat novinky za nižší ceny než v ostatních knihkupectvích a zároveň rozšiřovat nabídku o tituly, které se již jinde sehnat nedají. Tituly k přímému prodeji v knihkupectví vybíráme osobně z databáze půl milionu knih na našem webu a nabídku denně obměňujeme,“ přibližuje fungování vedoucí pobočky Jan Bulva.

V knihkupectví si mohou zákazníci a zákaznice vybírat zhruba ze 2 500 knih. V Knihobotu si od něj slibují především to, že lidem umožní ještě lepší zážitek spojený s nákupem knih. Každý čtenář si přece jen rád knihy osahá, prolistuje, případně se do jedné na chvíli začte, což jsou vychytávky, které online prodej neumožňuje.

A i když již panuje předvánoční shon, prostor vybízí alespoň ke krátkému zastavení, jelikož je v něm spousta pokojovek, vintage křesel – a dokonce i piano. Vznikal totiž s myšlenkou na to, že by se zde mohly v budoucnu pořádat různé komunitní akce, literární debaty nebo pop-upy ve spolupráci s dalšími hráči re-commerce a nadšenci pro secondhand.

Malou ochutnávku přímého prodeje na výdejně najdou zákazníci a zákaznice také na pobočce Kolbenova. Knižní dárky pak budou moci shánět klidně ještě na Štědrý den. V obou pobočkách totiž bude otevřeno až do dvou hodin odpoledne.

CzechCrunch Jobs