Legendární Gladiátor bude mít pokračování. Tvrdý historický spektákl se má vydat nečekaným směrem

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

gladiator-cc-watch-27

Reprofoto: Paramount/YouTube

Ridley Scott natočí pokračování Gladiátora

0Zobrazit komentáře

Je tady páteční podvečer a s ním další vydání newsletteru CC Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém a televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Zaprvé, ano, Ridley Scott se opravdu rozhodl natočit pokračování Gladiátora. A jak vysvětlujeme dále, nemusí to být tak šílený nápad, jak se zdá. Naopak zcela správně se jeví, že co do počtu novinek minulý týden ovládl Netflix s kvantem upoutávek.

Vedle trailerů streamovacího obra zmiňujeme také norský remake Tří oříšků pro Popelku s blonďatou hrdinkou a polárními zářemi. Nakonec doporučujeme extrémně temný western, kvalitní nové drama Netflixu nebo povznášející dokumentární sérii o důležité práci doktorů.

Aby vám naše shrnutí a doporučení propříště neuniklo, můžete se k odběru newsletteru CC Watch přihlásit zde.

***

Co hýbe světem filmu a televize

Ridley Scott připravuje pokračování Gladiátora: Třiaosmdesátiletý režisér, který v poslední době točí jeden film za druhým, se pokusí navázat na jeden z vrcholů své kariéry ověnčený pěti Oscary. Jak navázat na film, jehož hlavní postava na konci zemřela? Zaměřit se na jeho následovníka. Gladiátor 2 by se podle informací magazínu Deadline už z roku 2018 měl odehrávat dvacet let po tom prvním. Hrdinou by mohl být Lucius, synovec Commoda neboli hlavního padoucha původního filmu, kterého ztvárnil Joaquin Phoenix. Lucius si prý vezme velký příklad z Maxima, jehož hrál Russell Crowe.

Ridley Scott teď řekl, že pro nového Gladiátora se zrovna píše scénář a režisér se do natáčení může pustit, až dokončí další historický spektákl o Napoleonovi Kitbag. Prozatím se režisér zdá být ve formě. Středověké drama Poslední souboj sbírá veskrze kladné recenze, trailer na House of Gucci vypadá dobře a Napoleon by ho měl na návrat ke Gladiátorovi připravit. Pokračování kultovního filmu se navíc zvažuje už dvacet let – a ne, podivný scénář Nicka Cavea o Maximově cestě za zabitím Ježíše v zásvětí se nakonec konat nebude.

gladiator-lucilla

Reprofoto: Paramount/YouTube

Lucius je synem Commodovy sestry Lucilly, jíž v Gladiátorovi ztvárnila Connie Nielsenová

Scarlett Johanssonová se udobřila s Disney: Hollywoodská hvězda a představitelka Black Widow na studio v červenci podala žalobu kvůli údajnému porušení smlouvy. Superhrdinský snímek měl podle ní jít do kin a Johanssonová měla dostat část z výdělků. Black Widow sice do kin šel, Disney se ale bez konzultace s herečkou rozhodlo film vydat také online a připravit ji o miliony dolarů. Právníci zábavního giganta ještě nedávno v zásadě uváděli, že jde Johanssonová necitelně za penězi, zatímco svět čelí masivní zdravotní krizi, teď se ale obě strany v klidu domluvily.

„Ceníme si jejího přínosu pro filmový vesmír Marvelu a těšíme se na spolupráci u několika dalších projektů,“ řekl Alan Bergman z Disney. Stejně pozitivně se najednou začala vyjadřovat i Johanssonová. „Těší mě, že jsme s Disney vyřešili naše nesrovnalosti,“ uvedla. Je jasné, že za změnou rétoriky stojí peníze, které se studio herečce rozhodlo vyplatit a v zásadě jí tak dalo potichu zapravdu. Konkrétní částka nebyla zveřejněna, magazín Deadline ale s odkazem na anonymní zdroje cituje přes 40 milionů dolarů.

Na co jsme zvědaví

Paul Thomas Anderson patří mezi nejzajímavější režiséry, kteří dnes v Hollywoodu pracují, a každá jeho novinka je pro filmové fanoušky velkou událostí. Čtyři roky po Niti z přízraků, nominované na šest Oscarů, teď přichází Licorice Pizza. Novinka se vrací do Los Angeles 70. let, kde se odehrávaly i Andersonovy slavné Hříšné noci, místo zlomové éry pornoprůmyslu se ale zaměří na témata dospívání a první velké lásky. Z traileru je téměř nemožné odvodit jasnější představu o ději filmu, útržky scén provázené zvuky Life on Mars? od Davida Bowieho ale přesto působí velice zajímavě.

***

Další zprávy, tipy na novinky a trailery, na něž jsme zvědaví, výběr zajímavých filmů i seriálů, které stojí za vidění, či osobní tip osobnosti českého byznysu najdete v kompletním, už dvacátém-sedmém vydání newsletteru CC Watch.

Pokračování nového newsletteru CC Watch si můžete přečíst zde.