Live

zobrazit nejnovější

4. 8. 2023 12:35

Rychlá zpráva

archer1Foto: Archer Aviation

Americké letectvo kupuje šest letounů budoucnosti za 142 milionů dolarů

Společnost Archer Aviation informovala, že s americkým letectvem podepsala smlouvu o dodávkách šesti letounů schopných vertikálního vzletu a přistání v celkové hodnotě 142 milionů dolarů, tedy v přepočtu za více než 3 miliardy korun.

4. 8. 2023 12:04

4. 8. 2023 11:10

4. 8. 2023 10:36

Rychlá zpráva

avast-hqFoto: Avast

Společnost Gen Digital hlásí v prvním čtvrtletí letošního roku významný růst

Nadnárodní společnost Gen Digital vzniklá spojením českého Avastu a NortonLifeLocku hlásí výsledky za 1. čtvrtletí letošního roku. Celkové tržby společnosti se vyšplhaly na 946 milionů dolarů, což představuje přibližně 35 % růst. Provozní výnosy činily 545 milionů dolarů, což znamená nárůst o 46 %. Za fiskální rok 2024 společnost očekává celkové tržby okolo 3,8 miliardy dolarů.

4. 8. 2023 09:40

Rychlá zpráva

kockamidjourney1Foto: Midjourney/CzechCrunch

Zbylé vakcíny proti covidu dostanou na Kypru kočky

Mezi kočkami na Kypru se už nějakou dobu šíří kočičí – a na člověka zatím údajně nepřenositelná – varianta koronaviru. Vláda se proto rozhodla, že zvířatům prostřednictvím veterinářů nechá podat nevyužité lidské vakcíny proti covidu-19. Podle veterinářů už infekční peritonitidě, jak se nemoc nazývá, podlehla až třetina kyperských koček.

4. 8. 2023 09:08

4. 8. 2023 08:07

Rychlá zpráva

AmazonFoto: Depositphotos

Zisk i tržby Amazonu ve druhém čtvrtletí překonaly očekávání

Internetový prodejce Amazon ve druhém čtvrtletí letošního roku hospodařil se ziskem 6,7 miliardy dolarů, necelých 150 miliard korun, ve stejném období loni přitom vykázal ztrátu dvě miliardy dolarů. Tu ale způsobil odpis investice do elektroautomobilky Rivian. Tržby se kolosu Jeffa Bezose letos ve druhém kvartálu zvýšily o 11 procent na 134,4 miliardy dolarů a pozitivní vývoj táhly zejména cloudové služby a podle prohlášení firmy i efektivnější doručování zásilek. Výsledky překonaly očekávání analytiků, kteří předpokládali zhruba poloviční zisk, a akcie firmy posílily.

4. 8. 2023 07:58

Rychlá zpráva

Francouzským politikům se nelíbí možný prodej části společnosti Atos Danielu Křetínskému

Někteří francouzští poslanci a senátoři zpochybňují prodej částí francouzské technologické společnosti Atos českému miliardáři Danielu Křetínskému. Obchod by podle nich mohl ohrozit jaderné odstrašovací schopnosti Francie. Atos, který se potýká s finančními problémy a tento týden oznámil, že s Křetínským jedná o prodeji některých svých ztrátových aktivit, totiž vyvíjí mimo jiné super počítače, které se požívají k francouzským virtuálním jaderným testům. Hodnota projednávaného obchodu by měla být zhruba dvě miliardy eur a Atos by se měl přeorientovat na kybernetickou bezpečnost a cloudová aktiva a zároveň snížit zadlužení.

4. 8. 2023 06:38

Rychlá zpráva

Apple mírně zvýšil čtvrtletní zisk, prodeje a s nimi i akcie ale zamířily dolů

Čistý zisk Applu se za třetí čtvrtletí, které skončilo 1. července, meziročně zvýšil o přibližně dvě procenta na 19,9 miliardy dolarů, tedy zhruba 440 miliard korun. Tržby naopak o více než jedno procento klesly, a to na 81,8 miliardy dolarů. Spadly jak ty z prodeje iPhonů, tak iPadů a počítačů a Apple tento trend očekává i nadále, což nakonec vedlo včera k poklesu jeho akcií. Osmiprocentní nárůst tržeb naopak firma z Cupertina hlásila z prodeje svých služeb včetně Apple TV. V rámci představování výsledků také Tim Cook uvedl, že Apple ve svém finančním roce dosud investoval téměř 23 miliard dolarů do vývoje umělé inteligence.

3. 8. 2023 19:47

Rychlá zpráva

Průměrný pracovní den se za poslední rok zkrátil o 37 minut

Společnost ActivTrak Inc, která analyzuje pracovní sílu, se zaměřila na 134 tisíc zaměstnanců po celém světě z různých odvětví a zjistila, že průměrná doba strávená prací se v posledním roce zkrátila z 10 hodin 37 minut na 10 hodin denně. Podle průzkumu se pracovní doba zkrátila spíše na konci dne, což znamená, že zaměstnanci končí dříve a jsou méně ochotni pracovat přesčas. Je to ale především díky tomu, že jsou schopni udělat stejné množství práce v kratší době.