Live

zobrazit nejnovější

16. 6. 2023 17:05

Rychlá zpráva

taxi-letisteFoto: Depositphotos

Antimonopolní úřad schválil tendr na taxislužbu na letišti, který vyhrál Uber

Antimonopolní úřad schválil tendr na taxislužbu na pražském letišti, který na konci loňského roku vyhrála společnost Uber. Rozhodnutí není pravomocné a společnost Tick Tack, která návrh na přezkoumání podala, může do 15 dnů od rozhodnutí podat rozklad. Původně měla společnost Uber jezdit na letišti od února, kvůli námitkám k soutěži se termín změnil na 1. května. Poté však věc začal zkoumat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Dokud nebude rozhodnutí pravomocné, Letiště Praha nemůže s Uberem uzavřít smlouvu.

16. 6. 2023 16:22

weekly

Partner podcastu: Preston Capital

16. 6. 2023 15:47

Doporučujeme

„A když jsme pak vyrazily do hor a chystaly se, že si dáme první svačinu, zjistily jsme, že je všechno plesnivé.“

- cestovatelka Pavlína Adam o svých výpravách

Čtěte dále

16. 6. 2023 15:02

Rychlá zpráva

Kryptoměnovou burzu Binance vyšetřují ve Francii

Kryptoburza Binance je podezřelá z nezákonného poskytování služeb v oblasti digitálních aktiv francouzským zákazníkům a z nedostatečné kontroly praní špinavých peněz, potvrdil pro server CoinDesk pařížský státní zástupce. Francouzskou jednotku Binance vyšetřují místní úřady kvůli „nezákonnému“ poskytování služeb v oblasti digitálních aktiv a „praní špinavých peněz s přitěžujícími okolnostmi“, uvedla pařížská prokuratura.

16. 6. 2023 14:31

Rychlá zpráva

Kryptoburza Binance opouští nizozemský trh

Největší kryptoměnová burza Binance oznámila, že odchází z Nizozemska. Důvodem je, že se u místního regulačního orgánu nemohla zaregistrovat jako poskytovatel služeb v oblasti virtuálních aktiv. „S politováním oznamujeme, že Binance opouští nizozemský trh. S okamžitou platností nebudou přijímáni žádní noví uživatelé s bydlištěm v Nizozemsku,“ oznámila firma. Od 17. července budou moci nizozemští uživatelé z platformy pouze vybírat aktiva, nebudou moci nakupovat, obchodovat ani uskutečňovat vklady.

16. 6. 2023 14:04

Rychlá zpráva

temelin-sokolFoto: ČEZ

V Temelíně se vylíhlo mládě vysoce ohroženého sokola

V Jaderné elektrárně Temelín se nedávno vylíhlo mládě sokola stěhovavého. Sokolí pár jej na svět přivedl v budce na druhé nejvyšší stavbě v areálu elektrárny, stometrovém ventilačním komíně. Na záchraně vysoce ohroženého druhu sokola stěhovavého spolupracuje Skupina ČEZ s ornitology už od roku 2011.

16. 6. 2023 13:29

16. 6. 2023 12:56

Rychlá zpráva

Corrency Petra Stuchlíka spolupracuje s Českou spořitelnou

Český projekt Corrency na podporu lokálních ekonomik, který vede od roku 2021 zakladatel Fincentra Petr Stuchlík, se dohodl na obchodním zastupování a distribuci své služby s Českou spořitelnou. Spolupráce obou společností bude probíhat v rámci podpory digitalizace státu a samospráv, která je jednou z priorit největší české banky. Corrency se stane součástí distribuční sítě České spořitelny a její bankéři pro veřejný sektor budou nabízet produkt Corrency municipalitám.

16. 6. 2023 12:35

16. 6. 2023 11:51

Doporučujeme

Už v pondělí 19. června se koná naše událost Očima úspěšných, která ukáže, co stojí za úspěchem největších hráčů české e-commerce. Vystoupí na ni Tomáš Havryluk, Erika Eliášová, Dušan Šenkypl a Petr Bena.

e-commerce_special_2

19. 6. 2023

Očima úspěšných

Spojka Events Karlín

Chci vědět více

16. 6. 2023 11:11

Rychlá zpráva

BlackRock zažádal o povolení zřídit bitcoinový fond ETF

Americká společnost BlackRock je největším správcem aktiv na světě a chce ještě více proniknout do kryptosvěta. Loni spustila první spotový privátní bitcoinový trust a teď zažádala o povolení zřídit bitcoinový burzovně obchodovaný fond (ETF). Ten má investorům umožnit vložit peníze do třídy aktiv, která se v posledních měsících dostala pod tlak regulátorů. Firma plánuje používat jako uschovatele společnost Coinbase. Americký regulátor SEC zatím dosud žádnou žádost o spotové bitcoinové ETF neschválil.

16. 6. 2023 10:49

16. 6. 2023 10:15

16. 6. 2023 09:49

Rychlá zpráva

Američtí hudební vydavatelé žalovali Twitter kvůli porušování autorských práv

Sedmnáct amerických hudebních vydavatelů zažalovalo Twitter, protože podle nich umožnil porušování autorských práv k téměř 1 700 skladbám, které jsou v jejich správě. Národní sdružení vydavatelů hudebních nosičů, které zastupuje firmy jako Sony Music Publishing, BMG Rights Management či Universal Music Publishing, v žalobě uvedlo, že Twitter má „obrovské zisky z dostupné hudby, za kterou neplatí licenční poplatky“ a požaduje odškodné přesahují 250 milionů dolarů, což je téměř šest miliard korun. Konkurenti Twitteru jako Facebook, Instagram, TikTok nebo YouTube podle sdružení poplatky platí.