Live

zobrazit nejnovější

12. 12. 2023 06:50

Rychlá zpráva

fortnite_1Foto: IGDB

Herní kolos Epic Games vyhrál antimonopolní soudní spor s Googlem

Tvůrce Fortnitu, americká videoherní společnost Epic Games, zvítězila ve významném soudním sporu s Googlem, v němž tvrdila, že má Google díky pravidlům pro svůj obchod Play Store monopol. Porota dala Epicu v pondělí u kalifornského soudu za pravdu s tím, že technologický gigant svého postavení na trhu s mobilními aplikacemi na úkor vývojářů a uživatelů chytrých telefonů zneužívá. Google se proti verdiktu hodlá odvolat.

11. 12. 2023 21:17

Rychlá zpráva

Čínské Huawei začne v příštím roce s výstavbou své první továrny v Evropě

Čínská společnost Huawei plánuje v příštím roce zahájit ve Francii výstavbu továrny na vybavení pro mobilní sítě, která bude první evropskou továrnou firmy. Firma usiluje o továrnu, přestože některé evropské vlády omezují používání jejích sítí páté generace (5G).

11. 12. 2023 20:20

11. 12. 2023 19:07

Rychlá zpráva

StarDance, Popeyes či požár na Rhodosu. Co letos Češi googlili nejvíce?

Čeští uživatelé vyhledávacích nástrojů od Googlu v letošním roce na internetu nejčastěji hledali informace o prezidentských volbách, válce v Izraeli a Gaze a požáru na Rhodosu. Zajímala je také soutěž StarDance, otevření pobočky řetězce s rychlým občerstvením Popeyes v Praze, epidemie svrabu, sbírka na Martínka nebo jak podat daňové přiznání přes datovou schránku. Informace zveřejnil sám Google.

11. 12. 2023 18:06

Doporučujeme

Daniel Pražák učí na pražské základní škol dějepis a přírodopis. Jako „učitelský influencer“ na sociálních sítích, kde má přes dvacet tisíc sledujících, popisuje realitu českého školství zevnitř a povzbuzuje mladé pedagogy. Přesto v posledních týdnech pociťuje silnou frustraci. „Přál bych si školství, které není jen deklarovanou prioritou, ale ve kterém se vládnoucí politici drží vytyčených cílů – byť je stanovili jejich předchůdci,“ říká v novém podcastu Crunch Čestmíra Strakatého. Pusťte si celý rozhovor a přihlaste se k odběru Crunche, ať vám neuteče ani jeden díl.

11. 12. 2023 17:03

Rychlá zpráva

ruzovy-slonFoto: Růžový slon

Nyní Praha, brzy dalších deset poboček. Růžový slon šlape do sítě kamenných prodejen

Obchodník s erotickými pomůcky Růžový slon, který patří mezi sto největších e-shopů v Česku, otevřel novou kamennou prodejnu v pražském Obchodním centru Krakov. Chce se více přiblížit lidem a detabuizovat oblast sexu. Nová prodejna je jeho druhou kamennou pobočkou v Praze. Během roku 2024 Růžový slon plánuje otevřít dalších deset prodejen po celé České republice.

11. 12. 2023 16:01

Rychlá zpráva

ibraFoto: Depositphotos

Zlatan Ibrahimovič skončil s fotbalem a teď je z něj investor, bude mít na starost AC Milán

Legendární švédský fotbalista, který kromě velkého talentu disponuje ještě větším egem, už sice ukončil profesionální kariéru, ale od kopané se moc daleko nevzdálí. Investiční skupina Redbird jej přibrala jako svého partnera s odpovědností za mediální a sportovní části portfolia. Speciálně pak dostane na starost italský klub AC Milán, ve kterém strávil své nejlepší roky a který Redbird ovládá.

11. 12. 2023 15:05

Rychlá zpráva

tucker_carlsonFoto: Gage Skidmore/Wikimedia Commons

Trumpův tlampač, krajně pravicový moderátor Tucker Carlson, spouští vlastní streamovací službu

Dlouhé roky platil Tucker Carlson za elitní tvář americké televizní stanice Fox News. Byl miláčkem republikánských voličů a výrazným podporovatelem Donalda Trumpa. Postupně začaly být jeho lži a chování příliš i na Ruperta Murdocha, takže dostal padáka. A nyní spouští vlastní streamovací stanici Tucker Carlson Network s měsíční platbou devět dolarů. Dosud šířil svůj obsah přes sociální síť X, dokonce přes ni chtěl spustit i svou TV, ale Elon Musk a spol. prý nebyli dost rychlí.

11. 12. 2023 14:03

Rychlá zpráva

ventusky-grafFoto: Ventusky

Česká aplikace Ventusky přichází s pokročilými grafy počasí

Česká meteorologická aplikace Ventusky přináší nové možnosti vizualizace dat. K tradičnímu zobrazení dat na mapě a v tabulce přidává na iOS i Androidu přehledné grafy, které uživatelům umožňují sledovat vývoj počasí, teploty, srážek, pravděpodobnosti srážek, větru a sněhu až na čtrnáct dní dopředu.

11. 12. 2023 13:06

11. 12. 2023 12:08

11. 12. 2023 10:50

Rychlá zpráva

paris2024Foto: Depositphotos

CPI miliardáře Vítka ukončila spolupráci s Českým olympijským výborem. Důvodem je start Rusů na OH

Společnost CPI Property Group, která patří jednomu z nejbohatších Čechů Radovanu Vítkovi, ukončila spolupráci s Českým olympijským výborem (ČOV). Důvodem je rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru povolit neutrálním ruským a běloruským sportovcům start na olympijských hrách 2024 v Paříži. Firma ke stejnému kroku vyzvala i další partnery ČOV.