Live

zobrazit nejnovější

12. 12. 2023 12:11

Rychlá zpráva

ČEZ díky dotaci 7,5 miliardy přestaví uhelnou elektrárnu v Mělníku na plyn

Energetická společnost ČEZ použije na přechod uhelné elektrárny v Mělníku na nový plynový zdroj dotaci zhruba 7,53 miliardy korun, kterou získala z modernizačního fondu. Současné uhelné bloky elektrárny má nahradit nový paroplynový zdroj. Mělnický Energotrans zajišťuje vytápění východní poloviny Prahy, Mělníka a Neratovic. Elektrárna používá hnědé uhlí od roku 1960. V souvislosti s plánovaným odklonem od spalování uhlí ovšem ČEZ plánuje přechod na jiné komodity.

12. 12. 2023 11:25

12. 12. 2023 10:40

12. 12. 2023 09:40

Rychlá zpráva

Putinův kritik Alexej Navalnyj je nezvěstný, zmizel ve vězení, kde onemocněl

Právníci a tým ruského opozičníka Alexeje Navalného zveřejnili, že se jim už několik dní nedaří se s ním spojit ani zjistit, kde je. Prý onemocněl a měl být převezen do jiné káznice. Navalnyj, nejhlasitější a neznámější kritik Vladimira Putina, je ve vězení od roku 2021, kdy se vrátil do Ruska z léčebného pobytu v Německu. Předtím se jej Putinovi agenti pokusili otrávit.

12. 12. 2023 09:07

Rychlá zpráva

Mezi Berlínem a Paříží opět jezdí přímý noční vlak

Po téměř deseti letech odjel v pondělí večer z Berlína do Paříže přímý noční lůžkový vlak, původní linka byla zrušena v roce 2014. Ve Frankfurtu nad Mohanem železničáři odpojí část vlaku, která bude pokračovat do Bruselu. Nové spojení, které bude zpočátku jezdit třikrát týdně a od podzimu 2024 denně, provozují společně německé dráhy Deutsche Bahn, rakouské Österreichische Bundesbahnen, francouzský podnik SNCF a belgický dopravce NMBS/SNCB.

12. 12. 2023 08:23

12. 12. 2023 07:40

Rychlá zpráva

Dědicové Sivia Berlusconiho se podle italských novinářů chystají rozprodat jeho vily

Miliardář, mediální magnát a italský expremiér po sobě zanechal hned několik domů. Podle některých odhadů by za nemovitosti v Itálii a zahraničí mohly jeho děti utržit až 800 milionů eur. Mezi nemovitostmi, které mají být na prodej, je i Villa Certosa na Sardinii. Vedle samotné vily se jedná o rozsáhlý areál, kde Berlusconi za své kariéry hostil zahraniční politiky, například britského premiéra Tonyho Blaira, ruského prezidenta Vladimira Putina či českého premiéra Mirka Topolánka, který tam byl bulvárním fotografem vyfocen bez oděvu. Jen za tuto nemovitost by podle některých odhadů, které zmiňuje ekonomický deník Il Sole 24 Ore, mohli dědicové dostat na 250 milionů eur.

12. 12. 2023 06:50

Rychlá zpráva

fortnite_1Foto: IGDB

Herní kolos Epic Games vyhrál antimonopolní soudní spor s Googlem

Tvůrce Fortnitu, americká videoherní společnost Epic Games, zvítězila ve významném soudním sporu s Googlem, v němž tvrdila, že má Google díky pravidlům pro svůj obchod Play Store monopol. Porota dala Epicu v pondělí u kalifornského soudu za pravdu s tím, že technologický gigant svého postavení na trhu s mobilními aplikacemi na úkor vývojářů a uživatelů chytrých telefonů zneužívá. Google se proti verdiktu hodlá odvolat.

11. 12. 2023 21:17

Rychlá zpráva

Čínské Huawei začne v příštím roce s výstavbou své první továrny v Evropě

Čínská společnost Huawei plánuje v příštím roce zahájit ve Francii výstavbu továrny na vybavení pro mobilní sítě, která bude první evropskou továrnou firmy. Firma usiluje o továrnu, přestože některé evropské vlády omezují používání jejích sítí páté generace (5G).

11. 12. 2023 20:20

11. 12. 2023 19:07

Rychlá zpráva

StarDance, Popeyes či požár na Rhodosu. Co letos Češi googlili nejvíce?

Čeští uživatelé vyhledávacích nástrojů od Googlu v letošním roce na internetu nejčastěji hledali informace o prezidentských volbách, válce v Izraeli a Gaze a požáru na Rhodosu. Zajímala je také soutěž StarDance, otevření pobočky řetězce s rychlým občerstvením Popeyes v Praze, epidemie svrabu, sbírka na Martínka nebo jak podat daňové přiznání přes datovou schránku. Informace zveřejnil sám Google.

11. 12. 2023 18:06

Doporučujeme

Daniel Pražák učí na pražské základní škol dějepis a přírodopis. Jako „učitelský influencer“ na sociálních sítích, kde má přes dvacet tisíc sledujících, popisuje realitu českého školství zevnitř a povzbuzuje mladé pedagogy. Přesto v posledních týdnech pociťuje silnou frustraci. „Přál bych si školství, které není jen deklarovanou prioritou, ale ve kterém se vládnoucí politici drží vytyčených cílů – byť je stanovili jejich předchůdci,“ říká v novém podcastu Crunch Čestmíra Strakatého. Pusťte si celý rozhovor a přihlaste se k odběru Crunche, ať vám neuteče ani jeden díl.

11. 12. 2023 17:03

Rychlá zpráva

ruzovy-slonFoto: Růžový slon

Nyní Praha, brzy dalších deset poboček. Růžový slon šlape do sítě kamenných prodejen

Obchodník s erotickými pomůcky Růžový slon, který patří mezi sto největších e-shopů v Česku, otevřel novou kamennou prodejnu v pražském Obchodním centru Krakov. Chce se více přiblížit lidem a detabuizovat oblast sexu. Nová prodejna je jeho druhou kamennou pobočkou v Praze. Během roku 2024 Růžový slon plánuje otevřít dalších deset prodejen po celé České republice.