Live

zobrazit nejnovější

10. 3. 2024 06:32

Rychlá zpráva

Jaromír SoukupReprofoto: Televize Barrandov/YouTube

Další firma z impéria Jaromíra Soukupa přiznala obří dluhy a má ochranu před věřiteli

Další ze zadlužených firem podnikatele Jaromíra Soukupa, společnost Media Master, získala od soudu tříměsíční ochranu před věřiteli. Společnost zajišťuje reklamu pro programy TV Barrandov, kterou Soukup spoluvlastní s podnikatelem Janem Čermákem. Firma dluží zhruba 608 milionů korun. Vyplývá to z rozhodnutí Městského soudu v Praze. Samotná televize Barrandov pak dluží další skoro miliardu korun.

9. 3. 2024 20:43

9. 3. 2024 19:23

Rychlá zpráva

Američané zvažují, že by úplně zakázali Tik Tok nebo ho rozdělili

Americký prezident Joe Biden prohlásil, že je připravený podepsat zákon, který by zcela zakázal používání sociální sítě Tik Tok v USA. Reagoval tak na debatu, která se v tamní politice znovu otevírá. Znovu ve hře tak je buď úplná stopka pro Tik Tok, nebo jeho nucené rozdělení, aby americké operace firmy neovládala čínská společnost.

9. 3. 2024 17:15

9. 3. 2024 13:16

Rychlá zpráva

pp-hradFoto: Hrad/koláž CzechCrunch

Petr Pavel připustil, že by se přece jen mohl ucházet i o druhý mandát na Hradě

Prezident Petr Pavel nevyloučil, že se za necelé čtyři roky pokusí ve volbách obhájit svůj mandát. Řekl to České televizi v rozhovoru k roku ve funkci. V minulosti říkal, že druhý mandát asi nebude chtít vykonávat. O případné účasti ve volbách se Pavel bude rozhodovat podle politické a společenské situace a podle toho, jak se mu bude dařit naplňovat jeho priority, vyplývá z jeho vyjádření. „A priori samozřejmě člověk by neměl vylučovat nic,“ odpověděl Pavel na otázku, zda vylučuje opětovnou kandidaturu. Důležitá bude podle něj podpora od jeho manželky. Zároveň uvedl, že četnost jeho aktivit ukazuje, že silami pro druhé funkční období nešetří. „Já se orientuji na jedno volební období,“ řekl. Jaká bude situace za čtyři roky, je podle prezidenta těžké předjímat.

9. 3. 2024 10:46

9. 3. 2024 08:10

Rychlá zpráva

Američtí zákonodárci se dohodli na rozpočtu, shutdown vládních úřadů se proto nekoná

Americký Senát schválil balík rozpočtových zákonů, které zabrání tomu, aby se muselo omezit fungování části vládních úřadů a agentur. Pokud by tak neučinil, peníze by jim došly už o páteční půlnoci. Zákony už dříve prošly Sněmovnou reprezentantů, ještě je musí podepsat prezident Joe Biden, ale to je spíše formalita. Debaty o možném shutdownu jsou v polsedních letech už americkým koloritem. Balíček v hodnotě 467,5 miliardy dolarů (10,8 bilionu korun) zajistí financování mimo jiné v oblastech zemědělství, dopravy, bydlení, energetiky či válečných veteránů do 30. září. „Lidem, kteří se obávají, že rozdělená vláda znamená, že se nikdy nic nedotáhne, tento balíček obou stran říká opak,“ uvedl už před hlasováním lídr demokratické většiny v Senátu Chuck Schumer.

9. 3. 2024 07:40

8. 3. 2024 19:30

8. 3. 2024 18:01

Rychlá zpráva

Oscaři se blíží

Už z neděle na pondělí tuzemského času se budou v Los Angeles udělovat ceny americké akademie. Na takzvaného Oscara má největší šance Oppenheimer. Snímek režiséra Christophera Nolana má celkem třináct nominací. Na hlavní kategorii, nejlepší film, je nominováno celkem devět snímků, mezi nimi například Chudáčci, Barbie či Zabijáci rozkvetlého měsíce.

8. 3. 2024 16:30

Rychlá zpráva

zleva-tekllukes-minFoto: VŠE

Startupem VŠE se stalo Siberlogy. Díky 3D tisku dělá ortopedické vložky na míru

Soutěž Startup VŠE vyhrál projekt Siberlogy, který na trh přichází se záměrem nabídnout ortopedům a jejich pacientům na míru vyráběné ortopedické vložky, a to díky 3D tisku. „Ortopedům ušetříme čas, pomůžeme jim v jejich práci a ještě jim nabídneme větší provizi,“ vysvětluje Zdeněk Tejkl (na fotce vlevo), student a tvůrce projektu, který je nyní ve fázi vylepšování a testování již použitelných prototypů. Stipendium ve výši sto tisíc korun využije na zakoupení 3D skeneru či další 3D tiskárny.

Kromě Siberlogy byl oceněn také projekt Pracujvezdravotnictvi.cz. Jde o pracovní portál určený výhradně pro studenty a profesionály z lékařských a zdravotnických oborů. Také si odnáší sto tisíc korun, které mu věnovali Marek Vašíček a Otakar Šuffner ze společnosti FTMO. „Podařilo se nám podepsat smlouvu s 17 nemocnicemi nejen v Česku a na Slovensku, ale i ve Švýcarsku a Německu. Tento měsíc budeme onboardovat další tři nemocnice,“ přibližují zakladatelé Simon Senčar a Aiman Al Masani.