Kryptoburza Binance podporuje nové projekty. Investorům teď rozdává tokeny AEVO za poskytnutí likvidity

Kryptoměnový svět otevírá investorům možnosti, které v tradičních financích neexistují. Mají šanci být u vybraných projektů mezi prvními.

binanceaevo

Foto: CzechCrunch

Launchpool tokenu AEVO na platformě Binance

Jedna z největších kryptoměnových burz Binance zařadila do svého programu pro vznikající projekty v oblasti decentralizovaných financí novou příležitost. Z pohledu kryptoměnových nadšenců jde o exkluzivní možnost s potenciálně zajímavého zhodnocení, která funguje na jednoduchém mechanismu – investor nové kryptoměně dočasně poskytne své prostředky a na oplátku dostane zdarma její tokeny. Kdo se doteď pohyboval především mezi akciemi, dluhopisy a spořicími účty, nejspíš si klepe na čelo.

Největší bolestí vznikajících kryptoměn je nezájem či vyčkávání ze strany investorů a potenciálních uživatelů. Ve své podstatě je kryptoměnový trh jako každý jiný trh – jsou na něm prodávající a kupující. U nové měny je počet transakcí nízký, mincí je v oběhu málo a nejsou zalistovány na velkých burzách. Tvůrci různými cestami usilují o to, aby jejich projekt na nízkém zájmu neztroskotal, což se řadě z nich stejně nevyhne.

Jednou z možností, jak si zajistit při vstupu na trh větší pozornost, je spolupráce s kryptoburzou Binance, která pro nové projekty vytvořila program Launchpool. „Jde o atraktivní způsob, jak uvést na trh nové projekty. Má to spoustu výhod pro projekt samotný, o kterém se díky nám dozví spousta lidí, ale i pro naše uživatele, kteří zdarma získají tokeny jen za dočasné poskytnutí BNB tokenů,“ představuje program Launchpool Ondřej Pilný, regionální šéf Binance v Česku.

Aktuálně Binance v Launchpoolu nabízí tokeny AEVO, což je projekt kryptoměnové burzy zaměřené na pokročilé možnosti obchodování s kryptoměnami, které používají profesionální tradeři například při spekulacích na klasické měnové páry. Burza Aevo nabízí vysokou rychlost vypořádávání obchodů a možnosti jako opce na krátké i dlouhé pozice či trvalé futures. Od založení v roce 2022 burza podle dat na svém webu zobchodovala objem kryptoměn s hodnotou přesahující 250 miliard korun.

pilny

Foto: Binance

Ondřej Pilný, regionální šéf Binance v Česku

Pokud bychom měli dát příklad ze světa tradičních financí, je to podobné situaci, kdy společnost vyplácí svým akcionářům dividendy v nových akciích. Nebo kdyby banky úroky na spořicím účtu připisovaly ve zlatě. Uživatel zamkne určitý obnos v užitkové kryptoměně BNB, která je základem ekosystému služeb Binance, nebo stablecoinu FDUSD pevně vázaném na americký dolar (označuje se jako vsázka neboli stake). Za dočasné poskytnutí této likvidity mu po dobu uzamčení Binance jako odměnu připisuje tokeny nové kryptoměny (označuje se jako farming).

V tomto případě bude do půlnoci 12. března rozdáno na 45 milionů mincí AEVO, tedy 4,5 procenta všech mincí uvolněných do úvodního kola prodeje. Tokeny budou na trh posílány v několika kolech, kdy v každém dojde k postupnému uvolnění většího objemu mincí. Uživatel Binance musí mít účet s ověřenou identitou a zamknout na speciální stránce buď měnu BNB, pro kterou je v odměnách vyhrazeno 36 milionů mincí, nebo stablecoin FDUSD, kde je postupně rozdáváno 9 milionů mincí.

„Odměny se připisují investorům proporcionálně podle toho, jaký podíl tvoří jejich vsázka na celkovém objemu vloženého BNB nebo FDUSD do daného projektu,“ vysvětluje Pilný. Vsázka v měně BNB je populární u investorů, kteří tento token už drží, přičemž jeho cena od začátku roku výrazně roste a od spuštění nejnovějšího Launchpoolu překročila 11 tisíc korun. Pro ostatní je variantou stablecoin FDUSD, kde jsou rozdávány menší odměny, ale investor má jistotu, že po konci farmingu bude moci stablecoin převést na dolary či koruny bez rizika kurzové ztráty.

Být první se v kryptu počítá

Většina investorů při pohledu na cenový graf bitcoinu uvažuje, kolik by dnes mohli mít, kdyby první bitcoin pořídili v roce 2011 za pár stokorun. Dnes stejná mince stojí jeden a půl milionu korun a zatím se čeká, kde se růst její hodnoty zastaví. Podobně lákavě vypadají grafy dalších úspěšných tokenů, jako je Solana, Ripple nebo Polygon. Investice do kryptoměn ale zůstává vysoce rizikovou záležitostí, protože na každý úspěšný projekt připadá mnoho dalších, které po začátku obchodování ztratily veškerou hodnotu. Nezkušený investor tak riskuje ztrátu velké části nebo celé investice.

btcath2

Přečtěte si takéBitcoin vylétl na historické maximum, překročil 69 tisíc dolarůBitcoin vylétl na historické maximum. Největší kryptoměna poprvé překročila 69 tisíc dolarů

Launchpool je možností, jak tokeny nové měny získat zdarma ještě předtím, než se spustí oficiální obchod s touto měnou. Binance investorům nabízí transparentní podmínky. „Uživatelé nemohou přijít o své BNB, ty jim patří a mohou je kdykoliv vybrat. Riziko ztráty BNB tedy neexistuje,“ doplňuje Pilný. Binance tímto způsobem projekty podporuje, protože si tím může zajistit větší objem obchodování na své platformě, což je spojeno i s některými poplatky.

Jedinou nejistotou pro investory je riziko změny ceny tokenu BNB a případně nezhodnocení odměny, v tomto případě tokenu AEVO, pokud jeho cena nebude růst. Druhému scénáři se Binance snaží předcházet, ale zaručit výdělek nemůže: „Zájem o Launchpool je obrovský, ale dedikovaný analytický tým pečlivě vybírá jen ty nejlepší projekty.“

Program Launchpad funguje od srpna 2020 a od té doby jím prošlo 86 vybraných kryptoměnových projektů, jejichž spuštění se zúčastnilo 4,7 milionu investorů. Detaily jsou zveřejňovány vždy na poslední chvíli a uživatelé tak mají jen pár dní na vložení jejich BNB a FDUSD.

CC Native

Partnerem článku je Binance Launchpool