Live

zobrazit nejnovější

5. 7. 2023 14:36

Doporučujeme

Startupoví investoři jsou v posledním roce opatrnější než kdy dříve. Podnikatelům nestačí vize a nápad – stále větší tlak je na tvrdá data. Jenže některé obory naopak zažívají boom a peníze do nich proudí, nejistotě navzdory. Třeba umělá inteligence a konkrétně pak český Resistant AI, který pomáhá bankám a pojišťovnám odhalovat podvody. Minulý týden oznámil, že nabral další stovky milionů korun.

Partner podcastu: ERSTE Premier

5. 7. 2023 13:21

5. 7. 2023 11:42

5. 7. 2023 10:45

Doporučujeme

„Psal nám člověk, který jel závod o délce čtyři sta kilometrů, a říkal, že nechápe, jak to může být tak pohodlné. Že bychom měli dostat Nobelovu cenu za mír pro zadky.“

- Jiří Dužár z firmy Posedla, výrobce cyklistických sedel

Čtěte dále

5. 7. 2023 10:00

Rychlá zpráva

letadloFoto: L.Filipe, C.Sousa

Letiště v Amsterdamu dnes kvůli větru zrušilo stovky letů včetně dvou ranních do Prahy

Omezení provozu má trvat až do dnešní odpolední třetí hodiny. Minimálně do té doby je tedy nutné počítat s rušením nebo zpožděním odletů i příletů. Silný vítr v Nizozemsku kromě letecké dopravy narušil i tu železniční. Úřady vyzvaly lidi, aby zůstali doma.

5. 7. 2023 09:00

Rychlá zpráva

Hudba od umělé inteligence se bude moci ucházet o hudební ceny Grammy

Podle ředitele Recording Academy, organizace rozdávající známé hudební ceny Grammy, Harveyho Masona mladšího by to bylo možné v případech, kdy by člověk ke konkrétnímu dílu „přispěl smysluplným způsobem“. V rozhovoru pro agenturu AP dodal, že rozhodně nechce, aby umělá inteligence lidské umělce nahradila. Naopak je pro to, aby jim pomohla jejich kreativitu a tvorbu dále rozvíjet.

5. 7. 2023 07:40

5. 7. 2023 06:20

Doporučujeme

„Novináři mi vymysleli přezdívku Táta hypoték. A i když jsem hypotéky opravdu nevymyslel, určitou zásluhu na tom, že se z nich stal standardní produkt a lidé si je oblíbili, snad mám.“

- Jan Sadil

Čtěte dále

4. 7. 2023 19:33

Rychlá zpráva

EU může zakázat zpracování osobních dat technologickým společnostem

Německý antimonopolní úřad zakázal sociální síti Facebook využívat údaje uživatelů z dalších sociálních sítí, spadajících pod společnost Meta jako je Instagram nebo Whatsapp. Meta toto rozhodnutí zažalovala u německého soudu, nakonec se ale celý případ dostal až před Soudní dvůr EU. Ten rozhodl, že antimonopolní úřady v zemích EU mohou zakázat velkým technologickým firmám zpracovávat osobní data uživatelů. Podle České televize rozhodnutí otevírá cestu k rozšíření dohledu nad praktikami dominantních internetových hráčů v unijních zemích.

4. 7. 2023 18:01

Rychlá zpráva

Vietnam zakázal film Barbie

Premiéru má sice až v druhé polovině července, už teď je ale jasné, že ve Vietnamu se nového filmu Barbie nedočkají. Země ho totiž zakázala. To vše kvůli scéně s mapou jihovýchodní Asie. Ta má podle země uznávat čínské nároky na Jihočínské moře v oblasti vietnamského pobřeží.