Live

zobrazit nejnovější

27. 5. 2023 09:59

27. 5. 2023 08:31

Doporučujeme

„Dlouhou dobu se zdálo, že problém odpojení od těla a od emocí je v podstatě nezměnitelný. To se ale na základě mých osobních zkušeností i posledních vědeckých výzkumů ukázalo jako nepravdivé. “

- Bolek Kerouš, zakladatel projektu Animi

Čtěte dále

27. 5. 2023 07:43

Rychlá zpráva

Twitter se pře s EU kvůli dezinformacím

Evropská unie kritizuje Twitter kvůli nedostatečnému boji proti dezinformacím. Eurokomisař pro vnitřní trh Thierry Breton k tomu v pátek v noci napsal, že se americká společnost rozhodla kodex proti šíření falešných zpráv dále nenaplňovat. Od konce sprna bude přitom potírání dezinformací na unijní půdě povinností, kterou budou evropské orgány moci vymáhat a také pokutovat.

26. 5. 2023 20:39

Rychlá zpráva

Srbská armáda má pohotovost kvůli dění v Kosovu

Srbský prezident Aleksandar Vučić uvedl armádu do bojové pohotovosti a nařídil jednotkám, aby se přesunuly k hranicím s Kosovem. Učinil tak kvůli střetům mezi etnickými Srby a kosovskou policií na severu Kosova. Informovala o tom agentura Reuters. Podle ní dnes také eskalující napětí kritizoval americký ministr zahraničí Antony Blinken.

26. 5. 2023 17:13

Rychlá zpráva

Prestižní barmanskou soutěž vyhrál barman z Becher’s baru Grandohetelu Pupp

Vítězem českého kola nejprestižnější barmanské soutěže Diageo Reserve World Class se stal Jan Šebek, který pracuje v Becher’s baru v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech. Vítěz nyní bude reprezentovat Česko na světovém finále v brazilském Sao Paulu. Šebek se soutěže účastnil už pětkrát. „Po pěti letech jsem si uvědomil, že předchozí roky jsem nebyl připravený vyjet na světové finále. Nyní na to mám odvahu a zkušenosti,“ uvedl vítěz.

26. 5. 2023 16:01

Rychlá zpráva

Policie dopadla žháře z Českého Švýcarska

Loňský požár v Českém Švýcarsku byl nejrozsáhlejším v historii samostatné země. Policie nyní dopadla muže, který ho založil. Nyní ho stíhá pro obecné ohrožení a poškození cizí věci. Soud vzal podezřelého do vazby. Žháři hrozí až patnáct let vězení. Ukázalo se také, že stejný pachatel měl na svědomí také několik dalších požárů na Děčínsku. Zničena byla rekreační chata nebo rozhledna. Celková škoda je je podle předběžných odhadů okolo 270 milionů korun.

26. 5. 2023 15:18

Rychlá zpráva

Muž v Jižní Koreji otevřel při přistávání nouzový východ

Na cestě mezi jihokorejským ostrovem Čedžu do města Tegu otevřel jeden z cestujících dveře nouzového východu. Letadlo právě přistávalo, stále bylo ale 250 metrů nad zemí. Muž chtěl údajně ze stroje vyskočit. Otevřené dveře způsobily na palubě, kde bylo 194 lidí, paniku. Letadlo nakonec přistálo v pořádku, ovšem netradičně s otevřenými dveřmi. Jeden z cestujících pořídil video incidentu. Muže, který nouzový východ otevřel, vzala policie do vazby.

26. 5. 2023 14:05

26. 5. 2023 13:33

Rychlá zpráva

tramvajova-zastavka-sidliste-libusFoto: Adam Scheinherr

Od zítra pojede tramvaj přes Libuš a do Nových dvorů

Od soboty začne tramvaj jezdit přes Sídliště Kamýk, Libuš a dokonce i na okraj Nových Dvorů. Nová trať se začala stavět loni v dubnu a je dlouhá 1,9 kilometru přes čtyři zastávky. Jde o Hasičskou stanici Modřany, Observatoř Libuš, Sídliště Libuš a Libuš. Stavba za 305 milionů korun bude sloužit pro linku číslo 17, která bude prodloužená.