Live

zobrazit nejnovější

24. 4. 2024 17:46

Rychlá zpráva

Kajakář Vavřinec Hradilek ukončil kariéru, naposledy bude závodit o víkendu

Stříbrný olympijský medailista ve vodním slalomu z Londýna 2012 Vavřinec Hradilek ukončil profesionální kariéru. Sedmatřicetiletý kajakář se tak rozhodl po víkendových nominačních závodech ve Veltrusech, kde přišel o šanci dostat se pro letošek do reprezentace a necítil se dobře i kvůli tomu, že měl problémy s levou rukou. O víkendu ještě absolvuje druhý nominační víkend v Troji. V reprezentaci byl Hradilek poprvé v roce 2007. Vedle OH v Londýně závodil pod pěti kruhy ještě v Pekingu 2008. Na vrcholné akci reprezentoval naposledy v olympijském roce 2021, kdy skončil na ME čtvrtý na kajaku i v kaykacrossu.

24. 4. 2024 16:27

24. 4. 2024 13:40

Rychlá zpráva

milan_kovacic_cosmic-latte-ceo-minFoto: Cosmic Latte

Seznamky stagnují, české Cosmic Latte s aplikacemi pro LGBTQ+ i přesto zvládlo vyrůst na 65 milionů

Zatímco globální trh se seznamovacími aplikacemi loni vyrostl pouze o 6 procent, LGBTQ+ seznamky od českého Cosmic Latte zaznamenaly rekordní rok. Společnost oznámila růst o 21 procent a její obrat se vyšplhal na 65 milionů korun se ziskem 9,3 milionu korun. Portfolio složené ze seznamek Zoe pro lesby a Surge pro gaye v prosinci poprvé pokořilo hranici půl milionu stažení během jednoho měsíce. Celkem má přes 25 milionů stažení a 17 milionů uživatelů. K výsledkům přispívá i expanze na asijských trzích, kde se Zoe řadí na první místo v počtu stažení mezi seznamkami pro lesby. Již zavedená Zoe vyrostla v prosinci meziročně o 24 procent, rychleji rostoucí Surge dosáhl na 44 procent.

„Podařilo se nám růst výrazně rychleji než ostatním hráčům na trhu. To je důkaz, že jdeme správným směrem, a to díky naší sázce na umělou inteligenci, neustálou inovaci a diferenciaci od ostatních. Kromě produktu jsme zapracovali i na naší interní organizaci – máme profesionálnější tým, nastavili jsme pevnou organizační strukturu s jasným vedením a rozdělením rolí. Zároveň je náš tým více diverzifikovaný a mezinárodní, což dále přispívá ke zlepšování našich služeb,“ komentuje Milan Kovačič, ředitel Cosmic Latte.

24. 4. 2024 12:46

24. 4. 2024 11:40

24. 4. 2024 10:27

24. 4. 2024 09:37

Rychlá zpráva

maur_film-weed_plevel_still_01Foto: Maurfilm

Do Cannes míří animovaný film s českou stopou

Animovaný film s českou stopou Plevel byl vybrán do hlavní soutěže studentských filmů na festivalu v Cannes. Snímek ruské režisérky Poly Kazakové vznikl v produkci Filmové akademie Miroslava Ondříčka (FAMO) v Písku a společnosti MAUR film.

24. 4. 2024 08:40

24. 4. 2024 07:56

Rychlá zpráva

ursulaFoto: Depositphotos

Šéfka Evropské komise dorazí do Prahy, návštěva připadá na úplný konec dubna

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová přicestuje v rámci předvolební kampaně Evropské lidové strany v úterý 30. dubna do Prahy. Setká se se zástupci českých stran, zejména s politiky z TOP 09 a KDU-ČSL. Detailní program se nyní upřesňuje.

24. 4. 2024 07:02

Rychlá zpráva

Balíček pomoci Ukrajině, Izraeli nebo Tchaj-wanu prošel americkým Senátem

Horní komora amerického Kongresu v noci na dnešek schválila balík s pomocí pro Ukrajinu a další spojence v hodnotě 95 miliard dolarů. Aby zákony, o kterých se do jejich přijetí ve Sněmovně reprezentantů dlouze diskutovalo, začaly platit, musí je ještě podepsat prezident Joe Biden. Ten už ale avizoval, že by tak měl učinit během dneška. Součástí balíku jsou čtyři normy, jež se týkají pomoci Ukrajině, Izraeli, americkým spojencům v Asii a také nové regulace sociální sítě TikTok.

23. 4. 2024 21:23

Rychlá zpráva

Český exministr Dusík získal jeden z nejvyšších postů v Bruselu

Bývalý český ministr životního prostředí Jan Dusík se stal zástupcem generálního ředitele pro klimatickou politiku v Evropské komisi, potvrdila dnes unijní exekutiva. Stal se tak jedním z nejvýše postavených českých úředníků v unijních institucích. Výběrové řízení mělo několik kol a Dusík porazil řadu uchazečů z několika států. Na závěr v březnu absolvoval pohovor s eurokomisařem pro klima Wopke Hoekstrou a eurokomisařem pro rozpočet Johannesem Hahnem.