Live

zobrazit nejnovější

15. 11. 2023 13:07

Doporučujeme

Miliardář Milan Kratina založil skupinu Accolade a naučil Čechy investovat do průmyslových hal. Petr Sklenář jako hlavní ekonom J&T Banky sbírá informace a vyhodnocuje dění na trhu, aby se banka mohla správně rozhodovat o dalších investicích. Máme se v Česku opravdu tak špatně, jak někteří říkají? A co bájná gigafactory, která u nás nejspíš nakonec nebude stát? I to jsme s Milanem Kratinou a Petrem Sklenářem probrali v našem CzechCrunch Podcastu. Oba budou také řečníky na naší investiční konferenci Money Maker.

Partner podcastu: Veissmann

15. 11. 2023 12:35

Rychlá zpráva

sz-a-lokni_1Foto: Lokni

Na pražském hlavním nádraží si lze do vlastní lahve načerpat až půl litru čerstvé vody zdarma

Na pražském hlavním nádraží se dnes spustil provoz prvního automatu na kvalitní filtrovanou vodu do vlastní lahve. Jedná se o první z dvanácti filtračních stanic, které bude Správa železnic společně se startupem Lokni instalovat na nádražích v České republice v rámci projektu Železnice bez plastů. Namísto nákupu balené vody si tak lze načepovat perlivou či neperlivou vodu z důvěryhodného zdroje. Každý cestující si může načepovat půl litru neperlivé vody denně zdarma.

15. 11. 2023 12:04

Rychlá zpráva

joby-nycFoto: Joby Aviation

Společnost Joby Aviation vůbec poprvé otestovala svůj vzdušný taxík nad New Yorkem

Jeden z nejnadějnějších výrobců elektrických letounů schopných kolmého vzletu i přistání, otestoval svůj stroj v New Yorku. Demonstroval tím životaschopnost své vize tiché a rychlé letecké dopravy nad střechami budov velkých měst.

15. 11. 2023 11:35

Rychlá zpráva

Dnes je světový den pupečníkové krve, která může pomoci v boji s některými druhy onemocnění

Na dnešní den připadá světový den pupečníkové krve. Ten si klade za cíl celospolečenskou osvětu a povědomí o využití této biologická látky. Ta díky obsahu krvetvorných buněk může pomoci v léčbě hemato – onkologických či imunologických nemoci, a dalších komplikovaných stavů, kde transplantace krvetvorných kmenových buněk může zachránit pacientovi život.

15. 11. 2023 11:06

Rychlá zpráva

bagetaFoto: Umělá inteligence DALL-E

Zákazníci mohou ve Francii zaplatit pekaři za bagetu jen tolik, kolik sami uznají za vhodné

Kdo si u jednoho francouzského pekaře dojde pro bagetu, může mu za ní zaplatit tolik, kolik sám uzná za vhodné. Minimální částka je tedy 60 centrů, v přepočtu zhruba 15 korun, což je ovšem výrazně pod běžnou tržní cenou. Pekař chce tímto gestem, které je platné po celý listopad, pomoci těm, kteří se ocitli v problém z důvodu růstu cen potravin a dalšího zboží.

15. 11. 2023 10:59

15. 11. 2023 10:32

Doporučujeme

Zajistit se na penzi začíná být pro čím dál víc lidí klíčová otázka. My vám na konferenci Money Maker poradíme, jak na to. Ale zdaleka nejen to – elitní ekonomové, investoři či byznysmeni odhalí, jak vzdělávat sebe i své děti, jak odpočívat, jak pomáhat a samozřejmě jak vydělávat.

moneymaker

Event

Money Maker 2023

21. listopad

Cubex

Chci vědět více

15. 11. 2023 10:02

Rychlá zpráva

Stávka německých strojvedoucích ve čtvrtek znemožní cestovat z Prahy do Berlína vlakem

Pokud se chystáte během dnešní noci či zítřejšího dne cestovat z Prahy do Berlína, zvolte jinou možnost než vlak. V Německu totiž bude od dnešní desáté večer do zítřejších šesti odpoledne probíhat výstražná stávka strojvedoucích. Z toho důvodu nebudou vyjíždět vlaky z Berlína do Prahy, ale pouze z Drážďan do Prahy, a stejně tak budou v Drážďanech končit spoje vyjíždějící z Prahy. Vyplývá to z aktualizovaného jízdního řádu na portálu německé železniční společnosti Deutsche Bahn. Důvodem stávky je požadavek strojvedoucích na zvýšení mezd. Omezení vlakového provozu by mělo mít dopad i na provoz na silnicích.

15. 11. 2023 09:32

Rychlá zpráva

udaje_z_obcanky-minFoto: Edoklady.gov / CzechCrunch

Občanka v mobilu by mohla být již od ledna. Policie ji začne uznávat až v létě

Sněmovna dnes ve druhém čtení schválila zavedení eDokladů. Občanku do mobilu by měli lidé mít možnost stahovat od ledna příštího roku. eDoklady budou přijímány postupně, zpočátku na ústředních úřadech, postupně i na úřadech práce, poštách či například policii. Ta začne eDoklad akceptovat až od července. Do té doby tedy bude nutné u sebe stále nosit klasickou fyzickou občanku.

15. 11. 2023 09:13

15. 11. 2023 08:39

15. 11. 2023 08:17

15. 11. 2023 07:41

Rychlá zpráva

Státy EU a europoslanci navrhli vůbec první regulaci metanu v energetice

V brzkých ranních hodinách dnes v Bruselu skončilo jednání zástupců členských zemí EU a Evropského parlamentu o vůbec prvním předpisu, který by se zabýval regulací emisí metanu. Konkrétně by se norma, pokud bude nakonec schválena, měla týkat energetických společností – dodavatelů ropy, plynu a uhlí včetně firem dovážejících suroviny do unie – a zaváděla by požadavky ohledně hlášení emisí metanu a jejich omezování, tento plyn totiž výrazně přispívá ke skleníkovému efektu a tedy k oteplování klimatu. Nařízení je součástí strategie Fit for 55, která má EU nasměrovat k 55procentnímu snížení uhlíkových emisí do konce dekády oproti roku 1990.

15. 11. 2023 07:08

Rychlá zpráva

hypotekyFoto: Depositphotos

Objem hypoték podle Hypomonitoru v říjnu meziročně stoupl o 123 procent

Z pravidelného měsíčního sledování stavu poskytnutých hypoték vyplývá, že české banky a spořitelny poskytly v říjnu hypoteční úvěry za 16,1 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 123 procent. Úroková sazba u skutečně nových hypoték bez refinancování klesla říjnu ze zářijových 5,74 procenta na 5,71 procenta, a byla tak nejníže od července 2022. Údaje do statistiky Hypomonitor, již sestavuje Česká bankovní asociace, dodávají všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu.

15. 11. 2023 06:38

Rychlá zpráva

Izraelské jednotky zasahují v největší nemocnici Šífa v Gaze

Izrael provádí podle vyjádření armády „precizní a cílený“ zásah proti hnutí Hamás v areálu největší nemocnice v Pásmu Gazy. Operace se má týkat jisté části nemocnice Šífa a zakládá se na nespecifikovaných informacích zpravodajců a „operační nutnosti“. Přesný cíl ani počet zapojených vojáků Izraelci neoznámili, podle svědků jsou na místě tanky