Live

zobrazit nejnovější

6. 7. 2023 20:05

Rychlá zpráva

Letadlo s Volodymyrem Zelenským před chvílí přistálo v Praze

Z Letiště Václava Havla zamíří ukrajinský prezident na Pražský hrad, kde jsou od 18:55, kdy padlo informační embargo, v plném proudu přípravy na jeho příjezd a oficiální poctu, jíž se mu dostane. Zelenskyj přiletěl na palubě českého armádního speciálu, jímž většinou cestuje prezident republiky, na posledním úseku stroj doprovázely také dva gripeny.

6. 7. 2023 19:42

Doporučujeme

I když se o fotbal nezajímáte, z příběhu Zlatana Ibrahimoviće se můžete leccos přiučit.

6. 7. 2023 19:15

6. 7. 2023 18:22

Rychlá zpráva

Kontrolu nad mediálním impériem Silvia Berlusconiho budou mít jeho dvě nejstarší děti

Dvě nejstarší děti zesnulého italského expremiéra a magnáta Silvia Berlusconiho Marina a Pier Silvio budou mít společně většinový podíl v mediálním impériu Fininvest, které jejich otec během svého života vybudoval. V rodinném podniku oba už nyní zastávají vedoucí pozice a dohromady budou držet 53procentní podíl. Berlusconi měl pět dětí a ty už dříve v prohlášení uvedly, že žádný z akcionářů nebude mít nad Fininvestem celkovou individuální nepřímou kontrolu.

6. 7. 2023 17:17

Rychlá zpráva

ukrajinaFoto: Depositphotos

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj má ještě dnes dorazit na návštěvu Česka

Volodymyr Zelenskyj nejspíš přiletí ve čtvrtek do Prahy a měl by se potkat s prezidentem Petrem Pavlem i premiérem Petrem Fialou. Návštěva ukrajinského prezidenta, o kterou díky jeho postoji vůči ruské agresi mají zájem představitelé snad celého západního světa, byla před veřejností do poslední chvíle utajovaná. Jako první o ní napsala zahraniční agentura AP, čeští novináři o ní sice údajně věděli, ale pro zachování bezpečnosti mlčeli. Paradoxně ve chvíli, kdy zprávu zveřejnila i česká média, ji AP jako nepotvrzenou stornovala. Do Sofie, hlavního města Bulharska, kde byl Zelenskyj na návštěvě, dnes zamířil český armádní speciál. Oficiální místa ale zatím jeho návštěvu v Česku nepotvrdila.

6. 7. 2023 16:43

Rychlá zpráva

BP investuje do firmy, která přeměňuje komunální a zemědělský odpad na lodní palivo

WasteFuel je začínající kalifornská firma, její příslib, že zvládne přeměňovat komunální a zemědělský odpad na udržitelnou energii včetně biometanolu pro lodní dopravu, ale zlákal britský ropný gigant BP. Ten do ní vloží vloží deset milionů dolarů. Metanol je totiž jedním z hlavních kandidátů na náhradu lodního paliva vyráběného z ropy, na kterém je v současnosti závislá světová obchodní flotila.

6. 7. 2023 14:50

6. 7. 2023 13:27

Rychlá zpráva

Pondělí, úterý i středa byly patrně nejteplejšími dny v historii

Poslední tři dny byly podle vědců z americké Mainské univerzity celosvětově těmi vůbec nejteplejšími v historii. Průměrná teplota v pondělí poprvé překonala 17 stupňů Celsia, přičemž tuto hranici překročila i v následujících dnech. A teplo má být i nadále.

6. 7. 2023 12:24

Doporučujeme

„Báli jsme se, aby to lidé nevnímali jako hyenismus. Ale i kvůli invazi na Ukrajinu je povědomí o Rusku výrazně větší.“

- Petr Kolář z Ashborne Games o chystané legionářské hře Last Train Home

Čtěte dále

6. 7. 2023 11:47

6. 7. 2023 10:32

6. 7. 2023 09:28

Rychlá zpráva

pohlreich-homepageFoto: Oficiální web Zdeňka Pohlreicha

České restaurace chtějí vyzvat vládu, aby zaplatila poplatek za zařazení do průvodce Michelin

Restaurace v Česku podle serveru VisitChef shánějí podpisy pod otevřený dopis, který chtějí poslat vládě. Žádají v něm, aby stát zaplatil společnosti Michelin poplatek za zařazení do jejího prestižního gastronomického průvodce, který platí za bibli všech znalců dobrého jídla po celém světě. Akci mají podporovat špičky českého gastrobyznysu včetně Zdeňka Pohlreicha nebo Jana Punčocháře. Firma, jež uznávaného průvodce každoročně sestavuje, totiž požaduje za tři roky deset milionů korun.

6. 7. 2023 08:16

Rychlá zpráva

chatgptFoto: Depositphotos

ChatGPT klesla poprvé od spuštění měsíční návštěvnost

Spuštění jeho nejnovější generace odstartovalo současný boom zájmu o generativní umělou inteligenci, ChatGPT i tak podle společnosti Similiarweb zaznamenal v červnu poprvé pokles měsíční návštěvnosti svých webových stránek i počtu unikátních návštěvníků. Konkrétně se celosvětová návštěvnost webových stránek ChatGPT v červnu oproti květnu měla snížit o 9,7 procenta a počet unikátních návštěvníků meziměsíčně klesl o 5,7 procenta. Zkrátila se také doba, kterou návštěvníci na webu strávili, a to o 8,5 procenta.

6. 7. 2023 07:10

Rychlá zpráva

Formule 1 bude mít v další sezóně rekordních 24 závodů

Mistrovství světa formule 1 bude mít v příštím roce rekordních 24 závodů. Odstartuje 2. března Velkou cenou Bahrajnu a skončí v prosinci v Abú Zabí. Vedení seriálu také změnilo termíny některých závodů, aby stájím usnadnilo logistiku. V Japonsku se například nově pojede v dubnu, Velká cena Ázerbájdžánu byla přesunuta na září a závod v Kataru se uskuteční před finále v Abú Zabí. Úvodní dvě Grand Prix v Bahrajnu a Saúdské Arábii se navíc kvůli ramadánu uskuteční místo v neděli už v sobotu. V minulosti se v sobotu jezdilo například v Jihoafrické republice a do roku 1977 také v Silverstonu. Po pětileté pauze se do kalendáře vrací Velká cena Číny, která v předchozích letech vypadla kvůli opatřením proti šíření koronaviru v zemi. Rekordních 24 závodů měl podle původních plánů mít už letošní ročník.

6. 7. 2023 06:10