Live

zobrazit nejnovější

2. 5. 2023 13:51

Rychlá zpráva

Společnost Vice Media, kdysi průkopník moderních digitálních médií, míří k bankrotu

Firma Vice Media s někdejší hodnotou 5,7 miliardy dolarů podle zdrojů The New York Times míří k bankrotu. Společnost provozuje mimo jiné server Vice a mezi její investory patří Disney či Fox, v průběhu let růstu se z ní stala globální mediální společnost s vlastním studiem, reklamní agenturou či pořadem na HBO. Teď má mít ale jen zlomek hodnoty a je dlouhodobě ztrátová.

2. 5. 2023 13:02

Rychlá zpráva

T-Mobile začne využívat kompletní ověření totožnosti přes Bank iD

Operátor T-Mobile umožní svým zákazníkům kompletní digitální ověření přes Bank iD, takže bez návštěvy prodejny nebo čekání na kurýra půjde například aktivovat nové telefonní číslo nebo i zakoupit telefon na splátky. Podle svého vyjádření T-Mobile možnost nabízí jako první mobilní operátor na českém trhu. Služby bankovní identity už využilo přes 2,7 milionu lidí, tedy víc než třetina dospělé populace.

2. 5. 2023 12:29

2. 5. 2023 11:48

2. 5. 2023 11:05

2. 5. 2023 10:30

Rychlá zpráva

Česká ekonomika v prvním čtvrtletí meziročně klesla, mezi kvartály však mírně rostla, ukazuje odhad ČSÚ

Hrubý domácí produkt Česka v prvním čtvrtletí klesal, v porovnání s loňskem o 0,2 procenta, uvádí předběžný odhad Českého statistického úřadu. Byl by to první pokles od začátku roku 2021. V porovnání mezi čtvrtletími však ekonomika mírně stoupala, a to o 0,1 procenta. Znamenalo by to, že nebyla v recesi – ta je definována jako pokles dva kvartály za sebou nebo více.

2. 5. 2023 10:10

2. 5. 2023 09:23

2. 5. 2023 08:40

Rychlá zpráva

Hollywood čeká stávka. Protestovat budou tisíce filmových a seriálových scenáristů

Hollywoodská továrna na sny se po 15 letech klidu dnes zastaví. Zástupci scenáristů a produkčních společností se totiž nedokázali dohodnout na tom, jak by měly vypadat zaměstnanecké smlouvy autorů a co by jim měly garantovat. Spor se má týkat 11 500 scenáristů, na druhé straně stojí tradiční kolosy jako Universal nebo Paramount, ale i technologické giganty jako Netflix nebo Apple.

2. 5. 2023 08:16

Rychlá zpráva

Kyperský soud údajně zmrazil českému miliardáři Radovanu Vítkovi majetek za 13 miliard korun

Soud na Kypru nařídil podle německého deníku Handelsblatt, aby tamní banky zmrazily miliardáři a podle Forbesu třetímu nejbohatšímu Čechovi Radovanu Vítkovi majetek v hodnotě odpovídající třinácti miliardám korun. Krok se má týkat aktivity Vítkovy společnosti Czech Property Investments a sporů s bývalými partnery z Česka, Švýcarka a USA.

2. 5. 2023 08:05

2. 5. 2023 07:33

Rychlá zpráva

Dluhový strop v USA se opět blíží. Yellenová varuje, že by vládě mohly dojít finance už začátkem června

Americká ministryně financí Janet Yellenová rozeslala členům Kongresu dopis, ve kterém varuje před blížící se hranicí dluhového stropu. Na tu by USA podle ní mohly narazit už začátkem června a znamenalo by to, že by vláda nebyla schopná platit své výdaje. Pokud ho tedy zákonodárci nezvýší. Podobná situace není v USA nijak neobvyklá, byť jde stále o velmi palčivé téma. Podle The Guardianu posouval Kongres výši dluhu od roku 1960 už téměř osmdesátkrát.

2. 5. 2023 06:52

Rychlá zpráva

mickeyFoto: Depositphotos

Florida vrací úder. Dozorčí rada jmenovaná guvernérem DeSantisem zažaluje Disney

Napětí mezi největší mediálně-zábavní společností Disney a floridským guvernérem Ronem DeSantisem se dále stupňuje. Disney na republikánského politika a jeho spolupracovníky minulý týden podalo žalobu za to, že převzal kontrolu nad pozemky sousedícími se zábavním parkem v Orlandu a firmě komplikuje podnikání, dlouhá léta totiž fungovala na Floridě víceméně autonomně. DeSantisem jmenovaná nová dohlížitelská rada se nyní chystá společnost zažalovat zpět. Hluboké spory původně nevznikly kvůli byznysu, ale kvůli tomu, co se smí učit na školách o genderu a sexualitě.