Točí nejoblíbenější videa o technologiích, teď se vrhá i do bot. MKBHD uvádí vlastní model tenisek

Fanoušci ví, že Marques Brownlee má v oblibě vyšší provedení Jordanů. Nyní je ale dost pravděpodobné, že bude chodit hlavně v těch vlastních.

Filip HouskaFilip Houska

mkbhd-atoms_1

Foto: Atoms

Marques Brownlee se novým modelem tenisek

0Zobrazit komentáře

Marques Brownlee už dlouhé roky patří mezi nejznámější technologické youtubery – a zjevně také nejpopulárnější. Jeho kanál, na kterém prezentuje a vysvětluje nová zařízení ze světa technologií, odebírá téměř sedmnáct milionů lidí. Teď se ale tvůrce, který vystupuje pod jménem MKBHD, pouští do oblasti, která s výdobytky nejmodernější doby nemá tolik společného. Navrhl vlastní tenisky, jež ocení i jeho největší fanoušci.

Všichni pozorní diváci jeho videí, která od začátku jeho youtuberské kariéry v roce 2008 nasbírala skoro 3,5 miliardy zhlédnutí, si nemohli nevšimnout, že MKBHD často chodí s prémiovými teniskami. Nebo jak by se v komunitě fanoušků tenisek řeklo, sneakers. Zpravidla šlo o modely značky Nike, respektive Jordan. A byť jsou takové boty často dostupné i pro běžné zákazníky, není zvykem, aby v nich chodili lidé, kteří o sneakers vůbec nic neví.

Jak sám Marques Brownlee v článku pro server Fast Company zmínil, už dříve se na něj obrátily firmy, které s ním chtěly spolupracovat na návrhu vlastního páru, nedosáhly ale úspěchu – MKBHD chtěl, aby do designu svých tenisek mohl sám výrazně promlouvat, tudíž neměl v plánu se spokojit se zavedenými křivkami, které blíže nespecifikovaní výrobci drželi. Jednoho dne ho ale kontaktovala malá newyorská značka Atoms, která byla otevřenější kreativnějšímu pojetí.

Se startupem, s nímž MKBHD poprvé přišel do styku v pandemických dobách, kdy s ním spolupracoval na výrobě roušek, se nakonec dohodl a před pár dny spolu představili světu nový model. Jedná se o všem známou strukturu v podobě siluety, která kryje kotníky, přičemž ani barevná kombinace není nijak zvlášť originální – teniska je založená primárně na černé barvě s červenými prvky, například v oblasti paty. Ostatně jde o dvě nejoblíbenější barvy MKBHD.

Že jde ale o speciální edici, za níž stojí právě Brownlee, poznají fanoušci prakticky hned. Nejen, že je na jazyku a zadním poutku natisknut jeho podpis, ale také se na svršku objevuje číslo 251, což odkazuje na délku prvního videa, které MKBHD na YouTubu odstartovalo jeho kariéru (respektive 2 minuty a 51 vteřin). Tehdy recenzoval dálkový ovladač od HP. Fanoušci ale mohou také ocenit například vzdušnost bot díky síťovině, která se modelem prolíná.

mkbhd-atoms_2

Foto: Atoms

Nové tenisky, které navrhl MKBHD se značkou Atoms

„Myslím, že většina mých poznámek k navrhování této tenisky byla na začátku estetická, protože jsem měl vzhled, který se mi líbil, a měl jsem určité detaily, které se mi líbily,“ říká MKBHD. „Velmi rychle jsem ale narazil na druhou stranu mince, a to, že boty musí být konstrukčně pevné a dobře postavené. To také musí fungovat v souladu s estetikou,“ doplnil a reagoval tím na fakt, že Atoms si zakládá právě na odolnějším provedení spolu se zajištěním prodyšnosti.

Nové tenisky si zákazníci mohou objednávat pouze do 23. května, jde tak o časově omezenou nabídku – a není zatím jisté, jestli se někdy v budoucnu objeví další modely. Cenově vychází na 189 dolarů, tedy v přepočtu něco přes čtyři tisíce korun.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym