Live

zobrazit nejnovější

26. 1. 2024 20:37

Rychlá zpráva

umprumFoto: Miriam Pružincová

Na UMPRUM můžete vyrazit na výstavu klauzurních a semestrálních prací

UMPRUM opět otvírá své dveře široké veřejnosti. Pravidelná celoškolní přehlídka ARTSEMESTR návštěvníky seznamuje s klauzurními i semestrálními projekty v oborech architektura, design, grafika, volné a užité umění. Po dobu výstavy se hlavní budova na náměstí Jana Palacha promění v jednu velkou galerii, od sklepa až po půdu. Výstava pro zimní semestr 2024 je veřejnosti otevřena od 26. ledna do 1. února.

26. 1. 2024 19:58

Rychlá zpráva

hmFoto: H&M

Prodejce oděvů H&M chce podle odborů uzavřít ve Španělsku čtvrtinu obchodů

Švédský prodejce oděvů H&M plánuje uzavřít více než čtvrtinu svých obchodů ve Španělsku a propustit skoro 15 procent zaměstnanců. Oznámil to dnes španělský odborový svaz CCOO. H&M teď má ve Španělsku 91 obchodů a zhruba 4000 zaměstnanců. Uzavřít plánuje 28 obchodů, o práci tak pravděpodobně přijde 588 zaměstnanců.

26. 1. 2024 18:41

Rychlá zpráva

hradec-namestiFoto: ARN studio

Náměstí v centru Hradce Králové už nebude obří parkoviště

Hradec Králové plánuje zásadně přepracovat Velké náměstí, které v současné době vypadá vzhledem k 230 místům pro auta spíše jako obří parkoviště. Parkovací kapacita má klesnout na 60 míst, nadto má na náměstí vzniknout sdílená zóna pro chodce, cyklisty i automobily, zeleň, nové osvětlení či zázemí pro konání akcí. Koncept studie zpracovávalo sdružení ARN studio.

 

 

26. 1. 2024 17:17

Doporučujeme

Přemýšlíte, na co vyrazit o víkendu do kina? Přečtěte si recenzi filmu Chudáčci, která by vás na něj mohla nalákat – pokud to už neudělalo 11 oscarových nominací.

emma-stone

26. 1. 2024 16:21

Rychlá zpráva

Volby do Evropského parlamentu proběhnou 7. a 8. června

Prezident Petr Pavel vyhlásil termín letošních voleb do Evropského parlamentu na pátek 7. a sobotu 8. června. Informoval o tom odbor komunikace Hradu. Prezident musel termín formálně vyhlásit, nicméně v tomto případě byl vázán dohodou o datu konání voleb na evropské úrovni a českými zákonnými pravidly pro určení volebních dnů.

26. 1. 2024 15:26

Rychlá zpráva

Jiří SkopovýFoto: Seed Starter

Šéf investičního fondu Seed Starter České spořitelny odchází z funkce

Jiří Skopový, šéf investičního fondu Seed Starter České spořitelny, po téměř čtyřech letech odchází z funkce. Skopový fond v roce 2020 začal budovat, ten za dobu existence podpořil devět startupů, do nichž poslal téměř 200 milionů korun. Jméno jeho nástupce zatím Česká spořitelna neoznámila.

26. 1. 2024 14:46

Rychlá zpráva

vlak-praha-ceske-drahy-cdFoto: Kevin Prince/Flickr

Rozsáhlá výluka zkomplikuje víkendové cestování vlakem z Prahy do západních Čech

Žádný vlak směrem na Beroun, Plzeň ani Mnichov nepojede z pražského hlavního nádraží ani ze Smíchova. Rychlíky a osobní vlaky budou začínat v Radotíně, expresy až v Berouně. Od pondělí naváže o trochu mírnější, ale delší výluka, která potrvá až do prosince. Většina osobních vlaků z Prahy bude končit v Karlštejně, dále do Berouna dovezou cestující hlavně rychlíky. Dálkovým spojům mezi Prahou a Plzní se zároveň prodlouží jízdní doba, část rychlíků bude místo hlavního nádraží začínat a končit na Smíchově. Důvodem jsou práce na III. tranzitním železničním koridoru.

26. 1. 2024 14:03

26. 1. 2024 13:20

Rychlá zpráva

Soud v Haagu nyní rozhoduje, zda nařídí Izraeli pozastavit vojenské operace v Gaze

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) v Haagu má v pátek oznámit první rozhodnutí ve věci obvinění Jihoafrické republiky, že válka v Gaze představuje genocidu Palestinců. Šlo by o mimořádné opatření, které by mohlo vystavit Izrael mezinárodním sankcím. JAR žádá, aby soud v prvním kroku nařídil Izraeli zastavit válečné operace v Pásmu Gazy a zvýšit humanitární pomoc tamním civilistům. I kdyby ale soud Izraeli nařídil boje zastavit, neočekává se, že by to Jeruzalém udělal.

26. 1. 2024 13:15

Rychlá zpráva

Skupina ZDR hlásí první investici v roce 2024, získala retailový park v Kunraticích

Hlavním nájemce v areálu je potravinářský řetězec Billa, k dalším nájemcům patří oblíbený diskontní řetězec Pepco a síť tabákových výrobků a tiskovin Traficon. „Touto akvizicí vstupujeme do roku 2024, ve kterém očekáváme oživení realitního trhu i nárůst transakcí. Portfolio našeho fondu pro kvalifikované investory ZDR Investments SICAV a.s. se díky této akvizici rozrostlo na 39 nemovitostí o celkové hodnotě 10,1 miliardy korun,” komentuje akvizici Radek Hladký, partner skupiny ZDR Investments.

26. 1. 2024 12:39

26. 1. 2024 12:10

Rychlá zpráva

new-york-nahledFoto: Jason Krieger / Unsplash

Nejlepším městem na světě je letos New York

Americký magazín Time Out vyhlásil svůj každoroční žebříček nejlepších měst na světě a na prvním místě se tentokrát umístil New York. Město, které nikdy nespí, totiž návštěvníkům i obyvatelům nabízí nepřeberné možnosti vyžití: od galerií a muzeí přes skvělé jídlo všech cenových kategorií či divadla a památky. V první pětce se dále umístilo Kapské město, Berlín, Londýn a Madrid.

26. 1. 2024 11:14

Doporučujeme

„Psychická sebeobrana je mnohem těžší, zejména pro ženy. Jsme totiž vychovávané k tomu, abychom nedělaly rozruch a scény, abychom mlčely, i když nám je něco nepříjemné.“

- Jasmína Houdek, zakladatelka Moderní sebeobrany

Čtěte dále

26. 1. 2024 10:32

Rychlá zpráva

doktorFoto: Depositphotos

Dětští psychiatři mohou nově svým pacientům poskytnout pomoc přes videokameru

Pacienti dětských a dorostových psychiatrů mají možnost od letošního roku využívat takzvanou telemedicínu, kterou hradí zdravotní pojišťovny. Přes videokameru tak mohou lékaři poradit při zhoršení stavu, upravit léky nebo taky poskytnout krizovou intervenci. Jejím cílem je zlepšit dostupnost péče o duševní zdraví dětí a dospívajících.