Vyšli Vládcové nebes, volné pokračování Bratrstva neohrožených. Podle kritiky je to velký úspěch

Nová minisérie na Apple TV+ sleduje osudy amerických letců, kteří bombardovali nacistické Německo. Produkoval ji Spielberg s Hanksem.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

masters_of_the_air_photo_010301

Foto: Apple

Minisérie Masters of the Air

0Zobrazit komentáře

Na Apple TV+ vyšli Vládcové nebes, pro mnohé jeden z nejočekávanějších televizních počinů posledních let. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

V roce 2001 HBO vydalo tehdy nejambicióznější televizní projekt v dějinách, válečnou minisérii Bratrstvo neohrožených sledující americkou pěchotu za 2. světové války. O devět let později na něj pak pomyslně navázal Pacifik sledující námořnictvo a zvažovalo se, zda nevytvořit volnou trilogii s Vládci nebes o letcích. Minisérie se nakonec ukázala jako příliš drahá, před několika lety ale práva koupil Apple. Teď Vládcové nebes dorazili na obrazovky a podle prvních reakcí půjde o jednu z hlavních televizních událostí roku.

Hrdiny novinky jsou členové 100. bombardovací skupiny amerického letectva, jejichž úkolem bylo ovládnout vzdušný prostor nad nacistickým Německem a výrazně tak pomoci porazit Hitlera. Jak známo z dějin, podařilo se to, ale za cenu obrovských ztrát a bezpočtu traumatizovaných mladých mužů. Vládcové nebes se zaměřují právě na jejich tragické osobní příběhy.

Minisérie vychází ze stejnojmenné knihy historika Donalda L. Millera, jednoho z nejuznávanějších odborníků na 2. světovou válku a americké dějiny. Předloha je přitom uznávaná coby nejpropracovanější počin o daném tématu a první novinářské recenze Vládců nebes naznačují, že se tvůrci televizní adaptace vynasnažili rozsáhlé zdroje využít co nejvíce. Možná až příliš.

Většina ohlasů je zatím pozitivních, vyzdvihují herecké výkony, velkolepou výpravu nebo letecké bojové scény, které prý patří k těm nejlepším, co kdy byly natočeny. Složitější je to ale s postavami, kterých je mnoho, mají komplikované příběhy a nebývá snadné se s nimi ztotožnit tak, jak by si to snad zasloužily. Výšin Bratrstva neohrožených tak novinka podle všeho nedosahuje. Přesto má jít o ojedinělý a strhující televizní počin. První tři epizody jsou právě dostupné na Apple TV+, další budou vycházet týdně.


Co ukazují trailery

Avatar: Legenda o Aangovi

Ve fantazijním světě žijí čtyři národy, z nichž každý ovládá jeden přírodní živel. Vládne mezi nimi rovnováha, ale jeden národ se rozhodne podrobit ostatní – zabránit mu v tom může jedině Avatar. Více zde.


Co hýbe světem filmu a televize

Oppenheimer má 13 nominací na Oscara

Byly vyhlášeny nominace na Oscary a jasně mezi nimi dominuje Oppenheimer s šancí vyhrát ve třinácti kategoriích. Jedenácti nominací se dostalo feministické surreální komedii Chudáčci, o jednu méně pak dramatu Zabijáci rozkvetlého měsíce. Akademie nepřehlédla ani největší loňský hit Barbie, která bude bojovat o ceny za nejlepší film, nejlepší adaptovaný scénář, nejlepší píseň nebo herečku a herce ve vedlejší roli. Více zde.


Co si pustit

Anatomie pádu

KVIFF.TV  |  Drama  |  2023  |  150 min.  |  ČSFD

anatomy-of-a-fall_1

Foto: Aerofilms

Film Anatomie pádu

Úspěšná spisovatelka Sandra žije s manželem a malým synem na odlehlé chatě v Alpách. Jednoho dne je muž objeven mrtvý – byla to nehoda, sebevražda, nebo s tím měla Sandra přímo něco společného? U soudu s obviněnou ženou přichází veřejné pitvání jejich toxického vztahu i obrazu umělkyně. Anatomie pádu je loňským vítězem prestižní Zlaté palmy na festivalu v Cannes a právě se jí dostalo nominací na tři Oscary.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym