Live

zobrazit nejnovější

6. 7. 2023 12:24

Doporučujeme

„Báli jsme se, aby to lidé nevnímali jako hyenismus. Ale i kvůli invazi na Ukrajinu je povědomí o Rusku výrazně větší.“

- Petr Kolář z Ashborne Games o chystané legionářské hře Last Train Home

Čtěte dále

6. 7. 2023 11:47

6. 7. 2023 10:32

6. 7. 2023 09:28

Rychlá zpráva

pohlreich-homepageFoto: Oficiální web Zdeňka Pohlreicha

České restaurace chtějí vyzvat vládu, aby zaplatila poplatek za zařazení do průvodce Michelin

Restaurace v Česku podle serveru VisitChef shánějí podpisy pod otevřený dopis, který chtějí poslat vládě. Žádají v něm, aby stát zaplatil společnosti Michelin poplatek za zařazení do jejího prestižního gastronomického průvodce, který platí za bibli všech znalců dobrého jídla po celém světě. Akci mají podporovat špičky českého gastrobyznysu včetně Zdeňka Pohlreicha nebo Jana Punčocháře. Firma, jež uznávaného průvodce každoročně sestavuje, totiž požaduje za tři roky deset milionů korun.

6. 7. 2023 08:16

Rychlá zpráva

chatgptFoto: Depositphotos

ChatGPT klesla poprvé od spuštění měsíční návštěvnost

Spuštění jeho nejnovější generace odstartovalo současný boom zájmu o generativní umělou inteligenci, ChatGPT i tak podle společnosti Similiarweb zaznamenal v červnu poprvé pokles měsíční návštěvnosti svých webových stránek i počtu unikátních návštěvníků. Konkrétně se celosvětová návštěvnost webových stránek ChatGPT v červnu oproti květnu měla snížit o 9,7 procenta a počet unikátních návštěvníků meziměsíčně klesl o 5,7 procenta. Zkrátila se také doba, kterou návštěvníci na webu strávili, a to o 8,5 procenta.

6. 7. 2023 07:10

Rychlá zpráva

Formule 1 bude mít v další sezóně rekordních 24 závodů

Mistrovství světa formule 1 bude mít v příštím roce rekordních 24 závodů. Odstartuje 2. března Velkou cenou Bahrajnu a skončí v prosinci v Abú Zabí. Vedení seriálu také změnilo termíny některých závodů, aby stájím usnadnilo logistiku. V Japonsku se například nově pojede v dubnu, Velká cena Ázerbájdžánu byla přesunuta na září a závod v Kataru se uskuteční před finále v Abú Zabí. Úvodní dvě Grand Prix v Bahrajnu a Saúdské Arábii se navíc kvůli ramadánu uskuteční místo v neděli už v sobotu. V minulosti se v sobotu jezdilo například v Jihoafrické republice a do roku 1977 také v Silverstonu. Po pětileté pauze se do kalendáře vrací Velká cena Číny, která v předchozích letech vypadla kvůli opatřením proti šíření koronaviru v zemi. Rekordních 24 závodů měl podle původních plánů mít už letošní ročník.

6. 7. 2023 06:10

5. 7. 2023 20:51

Doporučujeme

Blíží se dvacátý ročník Colours of Ostrava, festivalu v prostředí Dolních Vítkovic, bývalého areálu hutí, dolů a železáren. Poslední ročník nabídl přes 350 programových bodů na 19 otevřených i krytých scénách: koncerty, diskuse, divadla, filmy, workshopy i výtvarné aktivity.

colours-of-ostrava-2

19. - 23. 7. 2023

Colours of Ostrava

Ostrava

Chci vědět více

5. 7. 2023 19:46

Doporučujeme

„Novináři mi vymysleli přezdívku Táta hypoték. A i když jsem hypotéky opravdu nevymyslel, určitou zásluhu na tom, že se z nich stal standardní produkt a lidé si je oblíbili, snad mám.“

- Jan Sadil, ředitel JRD Group

Čtěte dále

5. 7. 2023 18:49

5. 7. 2023 18:21

5. 7. 2023 17:24

Rychlá zpráva

Planeta Země v pondělí zažila nejteplejší den od začátku měření

Průměrná světová teplota v pondělí dosáhla nového maxima. Poprvé překročila 17 stupňů Celsia. Podle vědců, se kterými mluvila britská BBC, je to nejvyšší hodnota ze všech záznamů od konce 19. století. Vysoké teploty jsou podle nich způsobené kombinací klimatického jevu El Niňo a pokračující produkce oxidu uhličitého. Vědci se domnívají, že v nadcházejících měsících budou zaznamenány další rekordy, protože El Niňo ještě zesílí.

5. 7. 2023 16:15

Rychlá zpráva

Čína v březnu vyvezla světově rekordní objem zboží za více než tři sta miliard dolarů

Čína v březnu vyvezla zboží za rekordních 315 miliard dolarů (zhruba 6,9 bilionu korun). Doposud žádná země  za jeden měsíc nevyvezla zboží v hodnotě více než tři sta miliard dolarů,  uvedl dnes německý ekonomický institut IfW. Čína se rychle vzpamatovává ze zimního obchodního útlumu, a podporuje tak celosvětový obchod se zbožím. výzkumník IfW Vincent Stamer ale poukázal i na fakt, že ve stejné míře nevzrostl dovoz do Číny a země má od loňska výrazný přebytek obchodu se zbožím. „Důvodem může být slabá domácí poptávka a také menší závislost na polotovarech ze zahraničí,“ řekl Stamer.

5. 7. 2023 15:33

Rychlá zpráva

Agrofert dokončil odkup divize od rakouské chemičky Borealis za více než 19 miliard korun

Divize na zpracování dusíku rakouské chemičky Borealis zahrnuje výrobu hnojiv, melaminu a technických dusíkatých produktů. O dnes dokončené transakci za 810 milionů eur (přes 19,2 miliardy korun) informoval mluvčí Agrofertu Pavel Heřmanský. Holding díky odkupu divize rozšíří své aktivity v Rakousku, Německu a Francii a bude moci využívat distribuční sít Borealisu podél toku Dunaje. Agrofertu patří mimo jiné chemičky Precolor, Deza, Fatra nebo Synthesia. Podle předsedy představenstva Zdeňka Průši loni růst celé skupiny táhly právě chemické továrny hlavně v zahraničí. Do února 2017 Agrofert vlastnil Andrej Babiš, kvůli zákonu o střetu zájmů vložil své akcie do svěřenských fondů.