Live

zobrazit nejnovější

16. 6. 2023 14:31

Rychlá zpráva

Kryptoburza Binance opouští nizozemský trh

Největší kryptoměnová burza Binance oznámila, že odchází z Nizozemska. Důvodem je, že se u místního regulačního orgánu nemohla zaregistrovat jako poskytovatel služeb v oblasti virtuálních aktiv. „S politováním oznamujeme, že Binance opouští nizozemský trh. S okamžitou platností nebudou přijímáni žádní noví uživatelé s bydlištěm v Nizozemsku,“ oznámila firma. Od 17. července budou moci nizozemští uživatelé z platformy pouze vybírat aktiva, nebudou moci nakupovat, obchodovat ani uskutečňovat vklady.

16. 6. 2023 14:04

Rychlá zpráva

temelin-sokolFoto: ČEZ

V Temelíně se vylíhlo mládě vysoce ohroženého sokola

V Jaderné elektrárně Temelín se nedávno vylíhlo mládě sokola stěhovavého. Sokolí pár jej na svět přivedl v budce na druhé nejvyšší stavbě v areálu elektrárny, stometrovém ventilačním komíně. Na záchraně vysoce ohroženého druhu sokola stěhovavého spolupracuje Skupina ČEZ s ornitology už od roku 2011.

16. 6. 2023 13:29

16. 6. 2023 12:56

Rychlá zpráva

Corrency Petra Stuchlíka spolupracuje s Českou spořitelnou

Český projekt Corrency na podporu lokálních ekonomik, který vede od roku 2021 zakladatel Fincentra Petr Stuchlík, se dohodl na obchodním zastupování a distribuci své služby s Českou spořitelnou. Spolupráce obou společností bude probíhat v rámci podpory digitalizace státu a samospráv, která je jednou z priorit největší české banky. Corrency se stane součástí distribuční sítě České spořitelny a její bankéři pro veřejný sektor budou nabízet produkt Corrency municipalitám.

16. 6. 2023 12:35

16. 6. 2023 11:51

Doporučujeme

Už v pondělí 19. června se koná naše událost Očima úspěšných, která ukáže, co stojí za úspěchem největších hráčů české e-commerce. Vystoupí na ni Tomáš Havryluk, Erika Eliášová, Dušan Šenkypl a Petr Bena.

e-commerce_special_2

19. 6. 2023

Očima úspěšných

Spojka Events Karlín

Chci vědět více

16. 6. 2023 11:11

Rychlá zpráva

BlackRock zažádal o povolení zřídit bitcoinový fond ETF

Americká společnost BlackRock je největším správcem aktiv na světě a chce ještě více proniknout do kryptosvěta. Loni spustila první spotový privátní bitcoinový trust a teď zažádala o povolení zřídit bitcoinový burzovně obchodovaný fond (ETF). Ten má investorům umožnit vložit peníze do třídy aktiv, která se v posledních měsících dostala pod tlak regulátorů. Firma plánuje používat jako uschovatele společnost Coinbase. Americký regulátor SEC zatím dosud žádnou žádost o spotové bitcoinové ETF neschválil.

16. 6. 2023 10:49

16. 6. 2023 10:15

16. 6. 2023 09:49

Rychlá zpráva

Američtí hudební vydavatelé žalovali Twitter kvůli porušování autorských práv

Sedmnáct amerických hudebních vydavatelů zažalovalo Twitter, protože podle nich umožnil porušování autorských práv k téměř 1 700 skladbám, které jsou v jejich správě. Národní sdružení vydavatelů hudebních nosičů, které zastupuje firmy jako Sony Music Publishing, BMG Rights Management či Universal Music Publishing, v žalobě uvedlo, že Twitter má „obrovské zisky z dostupné hudby, za kterou neplatí licenční poplatky“ a požaduje odškodné přesahují 250 milionů dolarů, což je téměř šest miliard korun. Konkurenti Twitteru jako Facebook, Instagram, TikTok nebo YouTube podle sdružení poplatky platí.

16. 6. 2023 09:10

16. 6. 2023 08:42

Rychlá zpráva

opravdove-zlocinyFoto: Opravdové zločiny

Podcastem roku jsou opět Opravdové zločiny

Pátý ročník ankety Podcast roku oznámil konečné výsledky. Absolutním vítězem se staly Opravdové zločiny. V dalších devíti tematických kategoriích se na stupně vítězů dostaly podcasty Host Lucie Výborné, Kriminálka, Brain We Are CZ, Hodina dějepichu, Kudy běží zajíc, Ve vatě, Hype-Cast a Vlevo dole. Objevem roku, který zvolila odborná porota, je podcast Pod svícnem. V anketě hlasovalo přes 100 tisíc lidí.

16. 6. 2023 08:07

Rychlá zpráva

bill gatesFoto: GatesNotes

Bill Gates se setkal s čínským prezidentem, ten ho označil za přítele

Zakladatel Microsoftu se dnes sešel s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Ten řekl, že Gates je „prvním americkým přítelem“, se kterým se letos v Pekingu setkal. Byznysmen a filantrop s čínským prezidentem jednal z titulu spolupředsedy Nadace Billa a Melindy Gatesových a do Číny přicestoval, aby se setkal s partnery, s nimiž spolupracuje na rozvoji zdravotnictví. Gates zemi naposledy navštívil v roce 2019, i pro čínského vůdce mělo jít po dlouhé době o prvního významného zahraničního podnikatele, s nímž se osobně potkal.