Live

zobrazit nejnovější

28. 2. 2024 12:50

Rychlá zpráva

PPF prodala vietnamskou divizi Home Creditu za 20 miliard korun

Skupina PPF oznámila, že se její divize spotřebitelského financování Home Credit dohodla s thajskou Siam Commercial Bank na prodeji aktiv Home Creditu ve Vietnamu. Plnění transakce dosahuje přibližně 800 milionů eur, tedy zhruba 20 miliard korun, a její vypořádání se očekává v první polovině roku 2025. Home Credit Vietnam zaměstnává na šest tisíc lidí. „Od zahájení činnosti před patnácti lety se rychle vypracoval na přední pozici na trhu. Gratuluji kolegům ve Vietnamu, kteří dokázali vybudovat respektovaný byznys s více než 15 miliony zákazníků, a zároveň bych jim rád popřál hodně úspěchů v nové etapě rozvoje společnosti,“ uvedl Radek Pluhař, generální ředitel Skupiny Home Credit.

28. 2. 2024 11:33

28. 2. 2024 11:14

Rychlá zpráva

karel-komarek-kkcg-normalFoto: KKCG

KKCG Karla Komárka převzala za miliardy německou firmu Avenga

Investiční skupina KKCG Karla Komárka dokončila už v prosinci oznámené převzetí německé vývojářské a poradenské firmy Avenga. Tu přebírá od fondů spravovaných společnostmi Oaktree a Cornerstone. Cenu nezveřejnila, podle médií šlo o vyšší jednotky miliard korun. Avenga má ústředí v Německu a kanceláře v 31 zemích světa, zaměstnává téměř 4000 lidí.

28. 2. 2024 10:10

Rychlá zpráva

resortFoto: Bijal

Na turecké riviéře otevírá villas-only resort, ve kterém vyjde noc na desítky tisíc korun

Na turecké riviéře, nedaleko historického města Side, se po loňském soft openingu v březnu oficiálně otevírá villas-only resort Bijal. Butikový koncept nabídne devatenáct vil ve středomořském designu.

28. 2. 2024 09:59

Rychlá zpráva

Luxusní kolos LVMH má mít zájem o koupi časopisu Paris Match

Francouzská mediální společnost Lagardère uvedla, že dostala nabídku od luxusního impéria LVMH, které od ní chce koupit týdeník Paris Match. Kolik kolos, jenž patří nejbohatšímu Francouzovi Bernardu Arnaultovi a pod níž se skrývají jedny z nejexkluzivnějších světových značek, za ikonický magazín nabídl, není zřejmé, podle Lagardèru ho LVMH ale označilo za „docela významný“.

28. 2. 2024 08:39

Rychlá zpráva

První francouzský neúspěch Křetínského. Nedohodl se s technologickou firmou Atos

Francouzská technologická firma Atos ukončila jednání se společností EP Equity Investment českého podnikatele Daniela Křetínského ohledně převzetí své ztrátové konzultační divize Tech Foundations. Atos dnes oznámil, že se s Křetínským nedohodli. Podle agentury Reuters jde o první velký neúspěch Křetínského ve Francii, kde má za sebou řadu akvizic.

28. 2. 2024 07:28

Rychlá zpráva

Apple by mohl příští týden dostat ve streamovacím sporu v EU pokutu 500 milionů eur

Na konci příštího týdne začne v EU platit Akt o digitálních trzích, který ovlivní chování všech technologických společností, ještě než k tomu dojde, by ale měl podle Reuters dostat exemplární, i když ve srovnání s jinými už ne tak vysokou, pokutu Apple. 500 milionů eur by měl zaplatit za to, že brání firmám, které se zabývají streamováním hudby, informovat uživatele o možnostech mimo App Store. Po stížnosti Spotify o tom měla rozhodnout Evropská komise. Podle Reuters by měl verdikt zaznít 5. března, datum oznámení i výše pokuty se ale prý můžou ještě změnit.

28. 2. 2024 06:40

27. 2. 2024 20:55

Rychlá zpráva

Jaromír SoukupReprofoto: Televize Barrandov/YouTube

Televize Barrandov Jaromíra Soukupa dluží téměř miliardu korun

Skoro miliardu korun dluží firma Barrandov Televizní Studio podnikatele Jaromíra Soukupa. Vyplývá to z údajů zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Městský soud v Praze v pondělí vyhlásil na návrh firmy tzv. moratorium na majetek dlužníka, které má chránit společnost před věřiteli. Ochrana platí tři měsíce, což má podle soudu poskytnout firmě čas na přípravu reorganizace.

27. 2. 2024 19:45

27. 2. 2024 18:54

Rychlá zpráva

Z Prahy se bude po 10 letech létat do Uzbekistánu

Od 18. dubna nabídne dopravce Qanot Sharq Airlines nové přímé pravidelné spojení z Prahy do Taškentu. Do metropole Uzbekistánu se bude létat každý čtvrtek. „Přímé lety do Taškentu byly naším dlouhodobým cílem. Tato linka je výsledkem více než ročního vyjednávání s leteckou společností Qanot Sharq Airlines. Očekáváme, že v prvním roce provozu využije tohoto nového spojení více než 15 tisíc cestujících,“ říká ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip. Let z Prahy do Taškentu trvá šest hodin.