Live

zobrazit nejnovější

31. 10. 2023 15:27

31. 10. 2023 14:37

Rychlá zpráva

Ceny energií příští rok stoupnou, domácnosti si připlatí tisíce korun

Domácnosti si v příštím roce na regulované části ceny energií připlatí tisíce korun ročně. Regulovaná složka elektřiny pro domácnosti vzroste podle návrhu Energetického regulačního úřadu oproti letošnímu roku o 71 procent, což bude znamenat zdražení v průměru asi o 1408 korun za megawatthodinu (MWh) s DPH. Ještě výrazněji stoupne regulovaná část ceny elektřiny pro velké odběratele. U plynu bude navýšení regulované části ceny mírnější. Průměrná domácnost spotřebuje kolem tří MWh za rok, v příštím roce tak za regulovanou část elektřiny zaplatí zhruba o 4200 korun víc.

31. 10. 2023 13:48

Rychlá zpráva

nwtFoto: NWT

Záchrana zlínské skupiny NWT se komplikuje, soud zamítl plán na reorganizaci

Krajský soud v Brně zamítl reorganizační plán inovační a energetické firmy NWT z Hulína na Kroměřížsku, který na konci září schválili věřitelé firmy. Vyplývá to z usnesení v insolvenčním rejstříku. Spolumajitel společnosti sdělil, že NWT zvažuje další postup. Firma, známá především skrze svou zakladatelku Martinu Vítkovou, na sebe podala insolvenční návrh loni 12. října, když se dostala do potíží kvůli rostoucím cenám energií, které přeprodávala.

31. 10. 2023 12:44

31. 10. 2023 10:58

31. 10. 2023 09:57

Rychlá zpráva

messiFoto: Midjourney/CzechCrunch

Lionel Messi získal opět cenu pro nejlepšího fotbalistu, Zlatý míč vyhrál rekordně poosmé

Útočník Lionel Messi získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa. Šestatřicetiletý Argentinec vybojoval trofej poosmé, čímž vylepšil vlastní rekord. V 67. ročníku prestižní ankety předčil druhého Nora Erlinga Haalanda z Manchesteru City a třetího Francouze Kyliana Mbappého z Paris St. Germain. Pětinásobný vítěz Cristiano Ronaldo se poprvé od roku 2003 nevešel do třicetičlenné nominace. Nejlepší fotbalistkou roku byla vyhlášena španělská záložnice a světová šampionka Aitana Bonmatíová.

31. 10. 2023 09:10

31. 10. 2023 08:37

Rychlá zpráva

sundar-pichaiFoto: Google

Šéf Googlu Sundar Pichai vystoupil před antimonopolním soudem

Google jako výchozí vyhledávač pomáhá uživatele udržet u produktů firmy a je zcela zásadní pro jejich úspěch. V soudním procesu, který s internetovým kolosem vede americká vláda, to přiznal jeho šéf Sundar Pichai. Ministerstvo spravedlnosti tvrdí, že Google ročně nezákonně platil deset miliard dolarů výrobcům chytrých telefonů jako Apple či mobilním operátorům jako AT&T za to, že se stane výchozím vyhledávačem v jejich zařízeních. Google takovou interpretaci odmítá.

31. 10. 2023 08:15

31. 10. 2023 07:43

Rychlá zpráva

depositphotos_680475598_lFoto: Depositphoto

Španělská princezna Leonor dnes složí přísahu, aby se v budoucnu mohla stát královnou

Princezna Leonor, dědička španělského trůnu, starší dcera současného krále Felipeho VI. a královny Letizie, slaví osmnácté narozeniny. A podle tradice musí při dosažení plnoletosti složit přísahu věrnosti ústavě, což ji mimo jiné otevírá cestu, aby se stala panovnicí po svém otci. Podle další tradice nyní princezna také prochází vojenským výcvikem. Na slavnostním aktu v parlamentu dnes ale bude chybět řada politiků, kteří španělskou monarchii neuznávají.

31. 10. 2023 07:23

Rychlá zpráva

Netanjahu vyloučil mír s Hamásem, velvyslanec při OSN nosí žlutou hvězdu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmítl klid zbraní s Hamásem. Výzvy k příměří v Pásmu Gazy jsou podle něj požadavkem, aby se Izrael vzdal teroristické skupině. Počet kamionů s humanitární pomocí, které se od začátku nové války mezi Izraelem a palestinským radikálním hnutím Hamás dostaly do Pásma Gazy, vzrostl na 150 a izraelský velvyslanec při OSN Gilad Erdan si na pondělní jednání Spojených národů připnul na klopu žlutou hvězdu a trval na tom, že ji bude hrdě nosit tak dlouho, dokud Rada bezpečnosti OSN neodsoudí útok hnutí Hamás na jeho zemi. Účastníkům setkání vytknul, že zapomněli, proč byla OSN před téměř 80 lety založená a připomněl utrpění Židů za druhé světové války.

31. 10. 2023 06:36

Rychlá zpráva

Tři čínští kosmonauti se po pěti měsících ve vesmíru vrátili na Zemi

Čínská vesmírná stanice Tchien-kung (Nebeský palác) má od minulého týdne novou posádku a ta původní je už bezpečně na Zemi. Tři kosmonauti dnes přistáli v návratové kapsli nedaleko kosmodromu Ťiou-čchüan v poušti Gobi. Všichni mají být v dobrém zdravotním stavu.