Nad budoucí prosperitou Brna se zamyslí úspěšní podnikatelé, regionální politici i dánská futuristka

Na třetím ročníku konference Velvet Innovation pořádané 15. listopadu se brněnská startupová a technologická scéna ukáže v plné síle.

brno

Foto: Leonhard Niederwimmer/Unsplash

V Brně se odehraje další ročník konference Velvet Innovation

0Zobrazit komentáře

Podnikatelské úspěchy z jižní Moravy potvrzují, že v Brně se startupům a inovacím daří. Inovační agentura JIC pořádá třetí ročník mezinárodní konference Velvet Innovation, na které se setká technologická a byznysová komunita s investory, výzkumníky a politiky z Česka i ze světa. Na programu je zamyšlení nad budoucností pohledem dánské futuristky Darii Krivonos i panelové diskuze s osobnostmi českého byznysu, politiky či zástupkyní Evropské komise a americkým velvyslancem.

Konference Velvet Innovation, které je CzechCrunch mediálním partnerem, vznikla jako vyvrcholení celoročních setkání pod hlavičkou Velvet Innovation, jež pořádá agentura JIC (Jihomoravské inovační centrum) pro brněnský region. Po dvou ročnících, které byly jen pro pozvaný okruh lidí, se tato výroční akce otevírá široké veřejnosti. Letos se bude vše točit kolem budoucnosti regionu ve světle globálních výzev a řešení otázky, co mohou technologické inovace nabídnout pro udržitelnou prosperitu Brna, Česka i celého světa.

Na konferenci, která se koná 15. listopadu 2023 v Hotelu Passage v Brně, vystoupí přes tři desítky podnikatelů, inovátorů a další osobností, ať už s inspirativními přednáškami na třech paralelních scénách, nebo v rámci panelových debat zaměřených na udržitelný rozvoj jihomoravského regionu a potřebné kroky k jeho zářné budoucnosti.

„Konference je unikátní v tom, že se tu mezi sebou setkávají zástupci napříč celým inovačním ekosystémem, lidé z veřejné správy, korporací, podnikatelé, vědci, vedení akademických institucí,“ domnívá se David Uhlíř, ředitel pro strategii inovační agentury JIC a mimo jiné také bývalý prezident Evropské sítě inovačních agentur EBN.

velvet-innovation

Foto: Velvet Innovation

Konference Velvet Innovation

Podle jeho slov je myšlenka Velvet Innovation vlastně globální: „Inovace jsou jednou z cest, jak zvládnout aktuální globální výzvy. Ať už je to kyberbezpečnost, stárnutí populace, nebo třeba změny klimatu – inovace mohou být klíčovým nástrojem, který lidem pomůže efektivně projít obdobím opravdu velkých změn, a současně cestou, jak z výzev vytvářet nové příležitosti.“

Budoucnost začíná vizí

Zajímavým jménem na seznamu hostů je dánská futuristka a šéfka Copenhagen Institute for Futures Studies Daria Krivonos, která se podělí o myšlenky, jak se celý region může připravit na budoucnost, aniž by se nechal brzdit strachem ze změn, nejistotou a kognitivním zkreslením. V doprovodném panelu se pak Daria Krivonos zamyslí spolu s hejtmanem Jihomoravského kraje Janem Grolichem, ředitelem organizace Fakta o klimatu Ondrášem Přibylou a sociologem Danielem Prokopem nad budoucí vizí jižní Moravy.

Přednášky a diskuze proběhnou ve třech paralelních blocích. Brněnští podnikatelé Petr Palas, který založil platformu pro správu obsahu Kontent.ai, a zakladatel Smartlooku Petr Janošík se podělí o své úspěšné startupové příběhy. O budoucnosti práce budou diskutovat odborníci v panelu moderovaném Filipem Dřímalkou, který firmám pomáhá s digitální transformací skrze své firmy Digiskills a Digitask.

Budoucnost mobility proberou zástupkyně Evropské komise Rosalinde van der Vlies s ředitelem inovací za ministerstvo dopravy a zástupci firem Honeywell a Škoda X. A v rámci diskuze, kterou moderuje Petr Knap z EY, přijde řeč i na adaptaci principů udržitelnosti do byznysových modelů nebo sdílení zkušeností ze spolupráce mezi startupy a korporacemi.

Startupy a investoři

Nedílnou součástí startupového a investičního světa jsou investoři. V rámci konference Velvet Innovation se v panelu setká americký velvyslanec Bijan Sabet, který sám působí jako venture kapitálový investor, s českými představiteli startupových fondů Purple Ventures, Evolution Equity Partners a zástupkyní rakouského fondu 3VC. Diskuzi povede další zástupce investičního světa, Miloš Sochor z Y Soft Ventures.

V rámci konference proběhnou i tři prezentační bloky. Prvním je Startup Spotlight, na kterém se představí začínající startupy z jižní Moravy spolupracující s inovační agenturou JIC, CzechInvestem či Impact Hubem. Z těchto prezentací vyberou účastníci konference jednoho vítěze, stejně jako v dalším bloku s názvem Emerging Innovators. Ten zase nabídne přehlídku studentských projektů úspěšných v soutěžích Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického a Mendelovy univerzity. Svůj nesoutěžní prostor pak dostanou v bloku Innovation Leaders i zástupci zajímavých ekosystémových projektů na podporu inovací.

velvet-innovation2

Foto: Velvet Innovation

Na akci Velvet Innovation vystoupí také Jiří Hlavenka

Právě poslední jmenovaný blok uvede známý brněnský patriot a zkušený startupový investor Jiří Hlavenka, který poslední roky působí i jako zastupitel Jihomoravského kraje pro vědu, výzkum a inovace. „Naprosto výjimečná je tu sounáležitost všech aktérů inovačního ekosystému. Ať už jsou to velké korporace, střední firmy, startupy, investoři, nebo kdokoliv další – všichni vnímají, že když budou pomáhat k tomu, aby rostl celý ekosystém, tak se to vrátí i jim samotným,“ sdílí své nadšení Hlavenka.

Konference Velvet Innovation se letos poprvé otevírá každému, kdo fandí inovacím a novým technologiím. Akce se uskuteční 15. listopadu 2023 v Hotelu Passage v Brně a kromě tří paralelních bloků přednášek se účastníci mohou těšit na vyhlášení ceny Startup roku JMK – cena za udržitelnost, kterou předá Jan Grolich, hejtman Jihomoravského kraje. Vstupenky pořídíte přímo v konferenční aplikaci.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym