Live

zobrazit nejnovější

4. 8. 2023 14:37

Rychlá zpráva

Prezident Pavel jmenoval předsedou Ústavního soudu Josefa Baxu

Ústavní soud má nového předsedu. Do čela instituce dnes prezident Petr Pavel jmenoval někdejšího předsedu Nejvyššího správního soudu Josefa Baxu, který nahradí končícího Pavla Rychetského. Spolu s Baxou byla do funkce ústavní soudkyně jmenována Kateřina Ronovská, která se zároveň stává místopředsedkyní soudu.

4. 8. 2023 14:15

Rychlá zpráva

kralovna-barbie2Foto: Mattel

Panenky Barbie pomáhají s přípravami cesty na Měsíc

Jednou z nejznámějších panenek Barbie je průzkumnice vesmíru ze 60. letech minulého století. Na trh se dostala ještě předtím, než skuteční kosmonauti poprvé vkročili na povrch Měsíce. Další takový výstup by se měl již brzy opakovat, a Barbie pomáhá s přípravami. Tým odborníků z Washingtonské státní univerzity oblékl barbínu do kosmického oblečku ušitého na míru, pokryl ji sopečným popelem a následně postříkal kapalným dusíkem. Zjistil při tom, že taková metoda čištění je účinnější než předchozí postupy.

4. 8. 2023 14:05

Rychlá zpráva

Kontroverzní influencer Tate byl propuštěn z domácího vězení

Andrew Tate je influencer opředený celou řadou kontroverzí. Ta největší se týká jeho údajných zločinů, kdy je v Rumunsku obviněn ze znásilnění, obchodování s lidmi a vytvoření zločinecké skupiny s cílem sexuálního vykořisťování žen. Tate spolu se svým bratrem a dalšími obviněními strávil nějaký čas ve vězení a od dubna mu bylo uloženo domácí vězení. Z něj byl nyní propuštěn, nesmí však opustit Bukurešť.

4. 8. 2023 13:41

4. 8. 2023 12:35

Rychlá zpráva

archer1Foto: Archer Aviation

Americké letectvo kupuje šest letounů budoucnosti za 142 milionů dolarů

Společnost Archer Aviation informovala, že s americkým letectvem podepsala smlouvu o dodávkách šesti letounů schopných vertikálního vzletu a přistání v celkové hodnotě 142 milionů dolarů, tedy v přepočtu za více než 3 miliardy korun.

4. 8. 2023 12:04

4. 8. 2023 11:10

4. 8. 2023 10:36

Rychlá zpráva

avast-hqFoto: Avast

Společnost Gen Digital hlásí v prvním čtvrtletí letošního roku významný růst

Nadnárodní společnost Gen Digital vzniklá spojením českého Avastu a NortonLifeLocku hlásí výsledky za 1. čtvrtletí letošního roku. Celkové tržby společnosti se vyšplhaly na 946 milionů dolarů, což představuje přibližně 35 % růst. Provozní výnosy činily 545 milionů dolarů, což znamená nárůst o 46 %. Za fiskální rok 2024 společnost očekává celkové tržby okolo 3,8 miliardy dolarů.

4. 8. 2023 09:40

Rychlá zpráva

kockamidjourney1Foto: Midjourney/CzechCrunch

Zbylé vakcíny proti covidu dostanou na Kypru kočky

Mezi kočkami na Kypru se už nějakou dobu šíří kočičí – a na člověka zatím údajně nepřenositelná – varianta koronaviru. Vláda se proto rozhodla, že zvířatům prostřednictvím veterinářů nechá podat nevyužité lidské vakcíny proti covidu-19. Podle veterinářů už infekční peritonitidě, jak se nemoc nazývá, podlehla až třetina kyperských koček.

4. 8. 2023 09:08

4. 8. 2023 08:07

Rychlá zpráva

AmazonFoto: Depositphotos

Zisk i tržby Amazonu ve druhém čtvrtletí překonaly očekávání

Internetový prodejce Amazon ve druhém čtvrtletí letošního roku hospodařil se ziskem 6,7 miliardy dolarů, necelých 150 miliard korun, ve stejném období loni přitom vykázal ztrátu dvě miliardy dolarů. Tu ale způsobil odpis investice do elektroautomobilky Rivian. Tržby se kolosu Jeffa Bezose letos ve druhém kvartálu zvýšily o 11 procent na 134,4 miliardy dolarů a pozitivní vývoj táhly zejména cloudové služby a podle prohlášení firmy i efektivnější doručování zásilek. Výsledky překonaly očekávání analytiků, kteří předpokládali zhruba poloviční zisk, a akcie firmy posílily.

4. 8. 2023 07:58

Rychlá zpráva

Francouzským politikům se nelíbí možný prodej části společnosti Atos Danielu Křetínskému

Někteří francouzští poslanci a senátoři zpochybňují prodej částí francouzské technologické společnosti Atos českému miliardáři Danielu Křetínskému. Obchod by podle nich mohl ohrozit jaderné odstrašovací schopnosti Francie. Atos, který se potýká s finančními problémy a tento týden oznámil, že s Křetínským jedná o prodeji některých svých ztrátových aktivit, totiž vyvíjí mimo jiné super počítače, které se požívají k francouzským virtuálním jaderným testům. Hodnota projednávaného obchodu by měla být zhruba dvě miliardy eur a Atos by se měl přeorientovat na kybernetickou bezpečnost a cloudová aktiva a zároveň snížit zadlužení.