Live

zobrazit nejnovější

8. 10. 2023 14:49

Rychlá zpráva

Izrael, vojáciFoto: Depositphotos

Jaká je teď situace v Izraeli? Shrnutí v bodech:

 • Izraelská média hlásí, že při útoku hnutí Hamás zemřelo přes 500 Izraelců. Zhruba sto dalších radikálové drží jako rukojmí, mezi nimi jsou civilisté i cizinci, například 11 Thajců.
 • Momentálně probíhají boje mezi izraelskými vojáky a ozbrojenci z Hamásu na několika místech v Izraeli u hranic s Pásmem Gazy. Armáda má odsud do 24 hodin evakuovat všechny obyvatele.
 • Izrael na útok Hamásu odpověděl bombardováním Pásma Gazy. Tamní úřady mluví o nejméně 313 mrtvých a dvou tisících zraněných.
 • České cestovní kanceláře zrušily na několik týdnů zájezdy do Izraele. Několik Čechů, kteří jsou už na místě, ale chce v zemi zůstat.

8. 10. 2023 14:11

Rychlá zpráva

pasta-1Foto: Sporkful / CC

Českým těstovinám se daří

Firma Europasta SE, která vyrábí těstoviny, měla loni rekordní tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží 2,02 miliardy korun. Meziročně stouply skoro o 53 procent. Rekordní byl i zisk po zdanění, stoupl z předloňských 17 milionů na 98,2 milionu. Vyplývá to z výroční zprávy. Firma vlastní značky Zátkovy těstoviny a Adriana, vyrábí v jihočeském Boršově a hanácké Litovli.

8. 10. 2023 12:43

Rychlá zpráva

České cestovní kanceláře zrušily zájezdy do Izraele

České cestovní kanceláře zrušily na několik týdnů zájezdy do Izraele, řekl místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež. Klienti, kteří se nyní nechtějí okamžitě vrátit domů, podle něj v zájezdu pokračují. Kdo se vrací, odlétá pravidelnou leteckou linkou. Žádný repatriační let se neplánuje.

8. 10. 2023 12:03

8. 10. 2023 10:40

Rychlá zpráva

Izrael, vojáciFoto: Depositphotos

Co se teď děje v Izraeli a co bude dál? Stručně v bodech:

 • Hamás vyzval Palestince i další Araby, aby „smetli (izraelskou) okupaci“. Vyčkává se proto na reakci Palestinců žijících na Západním břehu Jordánu nebo ve východním Jeruzalémě.
 • Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vyzval obyvatele Pásma Gazy, aby opustili své domovy a schovali se v krytech. Může to znamenat masivní bombardování nebo pozemní akci.
 • Podle izraelské armády dochází ke konfliktům s ozbrojenci (zřejmě k přestřelkám) na osmi místech. Mluvčí dodal, že 400 palestinských bojovníků bylo zabito a desítky jsou v zajetí.
 • Zemřelo 300 izraelských civilistů a okolo stovky radikálové z Hamásu odvlekli jako rukojmí. V Pásmu Gazy zemřelo podle místních úřadů 313 lidí.

8. 10. 2023 09:59

8. 10. 2023 08:03

8. 10. 2023 07:30

Rychlá zpráva

Aktuální informace o dění v Izraeli v bodech:

 • Tamní premiér Benjamin Netanjahu mluví o „dlouhé a obtížné válce“.
 • Vyzval obyvatele Pásma Gazy, aby opustili své domovy a schovali se v krytech. To může znamenat, že budou brzy ostřelovány civilní oblasti.
 • Mnoho lidí je stále mezi rukojmími a některé osady jsou v rukou Hamásu. Izraelská armáda ale v noci například oznámila, že dobyla policejní stanici v městečku Sderot u hranic s Gazou, kde zabila deset ozbrojenců.
 • Izrael ostřeloval oblasti v Libanonu, odkud nejprve přišla minometná palba. Vedení židovského státu opakovaně vyzývá Hizballáh, aby se nepřidal k útoku radikálů z Hamásu.
 • Zemřelo okolo 250 Izraelců. Představitelé Pásma Gazy tvrdí, že na jejich straně je 230 obětí.

7. 10. 2023 23:32

Rychlá zpráva

Jaká je situace v Izraeli krátce před půlnocí?

 • Podle informací místních úřadů je stále několik desítek Izraelců v rukách Hamásu. Ten bral jako rukojmí nejen vojáky, ale i civilisty.
 • Násilí pokračovalo i v sobotu večer. Rakety zasáhly například město Tel Aviv. Izraelská armáda bojuje s ozbrojenci na celkem 22 místech.
 • Obětí na straně Izraele je nejméně 250, ale čísla stále rostou. Po tvrdé odpovědi izraelské armády hlásí také Pásmo Gazy 230 mrtvých.

7. 10. 2023 21:44

Doporučujeme

Rodina Baťů tu kdysi vytvořila asi stovku továrních hal a začala proměňovat celý Zlín. Baťovský areál ale zůstal v novodobé historii z velké části opuštěný. Teď přicházejí do areálu tři miliardy, které by ho měly posunout ještě dál.

zlin-11

7. 10. 2023 20:03

Rychlá zpráva

anatomie-paduFoto: Aerofilms

Blíží se Tady Vary. V kinech po celém Česku nabídnou simultánní projekce vybraných festivalových filmů

Tým kolem karlovarského filmového festivalu přichystal další novinku, která má pomoct jak kinařům, tak k lidem dostat díla, na která by možná jen tak nezašli. Jmenuje se Tady Vary a částečně navazuje na celorepublikové promítání filmů, které probíhalo za prvního covidového roku. Jde o předplatné na deset předem stanovených večerů zhruba od poloviny října do června, kdy se do více než padesátky kin po celém Česku budou simultánně promítat vedením festivalu vybrané snímky, jež budou mít společný streamovaný úvod – a kde se to podaří zorganizovat, tak i následnou debatu s tvůrci. Akce startuje 18. října Anatomií pádu, vítězným snímkem festivalu z Cannes, pokračuje francouzským kandidátem na Oscara Umění jíst a milovat, na začátek ledna organizátoři jednají o uvedení dalšího festivalového hitu Chudáčci, vítěze z Benátek. Zakoupit je možné jen celé předplatné, cena jedné vstupenky v něm ale má vyjít na 66 procent ceny běžného lístku do daného kina, v rámci republiky se tedy budou lišit. Více informací včetně seznamu zapojených míst, dat projekcí i připravených titulů najdete na webu akce.

7. 10. 2023 19:15

Rychlá zpráva

Izraelští vojáciFoto: Depositphotos

Jaká je právě teď situace v Izraeli? Stručně v bodech:

 • „Jsme ve válce,“ oznámil izraelský premiér Benjamin Netanjahu.
 • Ozbrojenci z řad radikálního palestinského hnutí Hamás, kteří do Izraele pronikli, střílejí do civilistů a desítky lidí unesli. Vojáky, ale opět i civilisty včetně dětí nebo starších obyvatel.
 • V tuto chvíli nejméně 100 Izraelců zemřelo, ale čísla stále rostou.
 • Izraelská armáda zahájila odvetu a snaží se osvobodit rukojmí. Palestinské úřady tvrdí, že nálety zabily okolo 200 lidí v Pásmu Gazy.

7. 10. 2023 18:15

Rychlá zpráva

Jean-Claude Van DammeFoto: Depositphotos

Jean-Claude Van Damme přijede do Prahy

Univerzální voják přijede do Česka. Hvězda akčních filmů z 80. a 90. let Jean-Claude Van Damme se 7. listopadu setká s fanoušky v pražském klubu SaSaZu. Vstupné na akci Noc s legendou začíná na 1 490 korunách. V minulosti dorazil na podobné setkání i boxer Mike Tyson.

7. 10. 2023 17:20