Slavná síť otevře hotel na Seychelách. Na malém ostrově má každý svůj bazén a může sázet i korály

Pod značku Waldorf Astoria přibude další hotel. Zaplavete si tady v Indickém oceánu, užijete si naprostý klid a pak třeba zasadíte korál.

waldorf-astoria-5

Foto: Waldorf Astoria

Z každé vily mají hosté výhled na pláž

0Zobrazit komentáře

Značka Waldorf Astoria je ikonou na poli hoteliérství. Její newyorskou vlajkovou loď, bezmála padesátipodlažní kolos ve stylu Art Deco, zná téměř každý i díky tomu, v kolika filmech se objevila. Od jejího vzniku přibylo do portfolia značky přes třicet dalších hotelů po celém světě. Na sklonku letošního roku se rozšíří o další prvotřídní útočiště, tentokrát na privátním ostrově na Seychelách.

V současnosti se velká část hotelů, které jsou součástí sítě Waldorf Astoria, nacházejí na pevnině, výjimku představují hotely na Havaji, Maledivách a na poloostrově Yucatán. Už v roce 2017 vedení sítě oznámilo, že se rozšíří o další ostrovní pobočku, tentokrát na Seychelách. Vzhledem k pandemii covidu se její otevření trochu opozdilo a nastane letos na začátku prosince.

Nový Waldorf Astoria se bude nacházet na soukromém ostrově Platte. Ten byl objeven teprve v roce 1769 a své talířové jméno získal díky tomu, že se zvedá maximálně do nadmořské výšky tří metrů. Má na délku jen něco přes kilometr a na šířku měří půl kilometru. Kromě tropické vegetace a nového hotelu se na něm nachází pouze krátká přistávací dráha pro malá letadla.

waldorf-astoria-2

Foto: Waldorf Astoria

Resort je tvořen 50 vilami s vlastním bazénem

Na ostrov není možné připlout lodí, což hostům přináší hned dvě výhody. Jednak mají jistotu, že je tady nebudou rušit další vodní dopravní prostředky, poměrně běžný problém na mnoha jiných ostrovech. A také si tady mohou dopřát nefalšovaný trosečnický zážitek – alespoň co se odříznutí od světa týče.

„Platte je skrytý klenot, který se nachází uprostřed tropického ráje. Skutečné kouzlo se však odehrává pod hladinou křišťálově čistých vod, které jsou domovem pozoruhodného množství mořských druhů, včetně mořských želv, rejnoků a žraloků,“ dodává k lokalitě Elias Pertoft, generální ředitel Waldorf Astoria Seychelles Platte Island.

Místní podmořské louky patří k nejzachovalejším v Indickém oceánu, podobně jako celý ekosystém ostrova. I proto Waldorf Astoria chce lokalitu nadále strategicky ochraňovat. Přímo na místě tak budou působit environmentální manažer a mořský biolog.

„Úzce spolupracujeme s mezinárodně uznávanými univerzitami, abychom prohloubili své znalosti o oceánu a byli přímo u zdroje informací o vývoji nejnovějších postupů v oblasti udržitelnosti. Naším cílem je stát se resortem s nulovým dopadem na životní prostředí, a proto si velmi pečlivě vybíráme, co děláme a jak to děláme,“ doplňuje Pertoft.

V hotelu na ostrově Platte se budou moci zapojit do ochrany tamního životního prostředí i samotní hosté. Mořští biologové jim ukážou ostrov a svět, který se ukrývá pod vodou, budou mít možnost sázet korály, případně se zúčastnit vzdělávacích programů zaměřených na prohlubování znalostí o ekologickém přístupu ke každodennímu životu.

waldorf-astoria-nahled

Foto: Waldorf Astoria

Nový hotel ze sítě Waldorf Astoria se nachází na privátním ostrově

Udržitelnost se tady odráží i ve dvou důležitých částech hotelu: v šesti restauracích vedených zkušenou australskou šéfkuchařkou Jane-Therese Mulry a v luxusním wellnesu. „Pěstujeme si své vlastní potraviny a naše spa využívá udržitelné suroviny z místních zdrojů, jako je kokosový ořech a původní rostliny,“ říká Elias Pertoft. Celý provoz navíc pohání solární energie.

Seychelský Waldorf Astoria nabízí ubytování v padesáti vilách, z nichž každá má k dispozici vlastní bazén a výhled na písečnou pláž. Za architekturou projektu stojí singapurské studio eco.id, které při návrhu vycházelo z elementů okolní přírody a pracovalo s materiály s eticky dosledovatelným původem. Celý resort navrhli tak, aby bylo jednodušší do něj zakomponovat „zelené“ technologie a aby co nejvíce splynul s okolní flórou.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym