Live

zobrazit nejnovější

27. 6. 2024 15:01

27. 6. 2024 14:04

Rychlá zpráva

zleva-jakub-stupka-vpravo-jan-tlapakFoto: Ecomail

E-mailingový Ecomail vstupuje na polský trh. Láká na plně lokalizované a funkční řešení

Česká marketingová platforma zaměřená na e-mailing Ecomail oznámila vstup na polský trh. V konkurenci dalších polských i globálních nástrojů chce klienty zaujmout především jednoduchou integrací na nástroje, jako je polský Shoper nebo další oblíbené PrestaShop, Shopify a WooCommerce, nativním supportem a funkcionalitami, které pomáhají uživatelům zvyšovat tržby.

Na českém trhu má Ecomail tisíce klientů včetně značek jako Packeta, Grizly nebo Alensa. Ačkoliv anglická verze nástroje existuje už více než dva roky, teď se rozhodl soustředit síly primárně na Polsko. „Loni jsme lokalizovali celou aplikaci, tým jsme posílili o bilingvní kolegy, a zahájili intenzivní komunikaci s polskými partnery. Nyní pracujeme na integracích na nejvýznamnější polské nástroje,“ doplňuje Jan Tlapák, spoluzakladatel a ředitel Ecomailu.

27. 6. 2024 13:12

Rychlá zpráva

Česko na munici pro Ukrajinu přispělo 866 miliony korun

Česko na iniciativu na dodávky dělostřelecké munice na Ukrajinu přispělo téměř 866 miliony korun. Peníze vyčleněné vládou budou podle premiéra Petra Fialy vynaloženy na nákup munice od české společnosti STV Group. První zásilka munice před časem dorazila na Ukrajinu, šlo o 50 tisíc kusů munice. Do iniciativy se dosud zapojilo 18 zemí, z toho 15 podle ministryně obrany Jany Černochové přislíbilo peníze. Na Ukrajinu mají být měsíčně dodávány desetitisíce kusů munice, cílem je dodat do konce roku až 500 tisíc kusů.

27. 6. 2024 12:00

27. 6. 2024 11:17

Rychlá zpráva

Tržby českých automobilek loni stouply o 18 procent na 1,48 bilionu

Tržby českých automobilek a dodavatelů dílů loni stouply o 17,7 procenta na 1,478 bilionu korun. Export se zvýšil o 23 procent na 1,266 bilionu korun. Produkce aut se vrátila na předkrizové hodnoty, když se meziročně zvýšila o 14,8 procenta na 1,398 milionu osobních vozů.

27. 6. 2024 11:11

Rychlá zpráva

pilsner-urquell2Foto: Plzeňský Prazdroj

Vyšší tržby, více piva, ale zisk Plzeňského Prazdroje loni stagnoval

Plzeňský Prazdroj měl loni čistý zisk 5,9 miliardy korun, stejný jako o rok dříve. Tržby meziročně vzrostly o 10,2 procenta na 21,6 miliardy korun. Největší domácí pivovar loni prodal v Česku i v cizině meziročně o půl procenta více piva, celkem 12,5 milionu hektolitrů. Rekordní investice do rozvoje pivovarů dosáhly téměř dvou miliard korun. Na daních odvedl do státní pokladny dosud nejvíce, celkem 6,2 miliardy korun. V Česku prodal 7,4 milionu hektolitrů piv, meziročně o 1,2 procenta víc, když růst zaznamenal v obchodech i v hospodách.

Prodeje v zahraničí loni meziročně klesly o 0,6 procenta na 5,1 milionu hektolitrů. „Přímý export, tvořený převážně ležákem Pilsner Urquell, který se vyrábí pouze v Plzni, dosáhl 1,8 milionu hektolitrů,“ uvedl Kovář. Zbytek tvořila licenční výroba Kozla. Největšími exportními teritorii byly Slovensko, Německo, Polsko, ale také Jižní Korea, Maďarsko a Nizozemsko. Naopak do Ruska a Běloruska od začátku války na Ukrajině Prazdroj nevyváží. Tři čtvrtiny exportu tvořilo pivo v lahvích a plechovkách, zbytek sudové a tankové pivo.

27. 6. 2024 10:33

Rychlá zpráva

V Karlových Varech začal prodej vstupenek na filmový festival

V Karlových Varech začal dnes ráno prodej lístků a Festival passů na 58. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Na otevření pokladen čekaly stovky lidí a fronty byly dlouhé několik set metrů. Lidí bylo ve frontách zřejmě více než v minulých letech. První nadšenci na otevření pokladen čekali od středečního rána, festival začne v Na zahajovacím večeru se bude promítat film Až na konec světa, který napsal a režíroval Viggo Mortensen, který jej osobně uvede.

27. 6. 2024 10:20

Brand Stories vizuál

Partner podcastu: Comgate

27. 6. 2024 09:22

27. 6. 2024 08:08

27. 6. 2024 07:01

Rychlá zpráva

Vláda schválila fond audiovize. Podpoří i videoherní průmysl

Vláda schválila novelu, která promění státní fond kinematografie na fond audiovize. Ten rozšíří státní podporu i na další oblasti audiovizuální tvorby včetně seriálů, animace či videoher. „Za poslední léta se audiovize proměnila a na změnu bylo třeba reagovat. Naše vláda si dala cíl vytvořit moderní systém, který audiovizi zajistí finanční prostředky a předvídatelnou budoucnost,“ uvedl ministr kultury Martin Baxa.

27. 6. 2024 06:48

Rychlá zpráva

Euro 2024: Češi končí, dostali červenou a prohráli s Tureckem

Bylo to divoké drama a postup nebyl nereálný, česká fotbalová reprezentace však na mistrovství světa po porážce 1:2 s Tureckem končí ve skupině. Už po dvaceti minutách hry byl po druhém faulu za žlutou kartu vyloučen Antonín Barák. Svěřenci Ivana Haška přesto ukázali bojovnost, a i když ve druhém poločase inkasovali, následně vyrovnal kapitán Tomáš Souček a navzdory oslabení několikrát zahrozili. Extrémně vyhrocený duel, ve kterém padlo osmnáct žlutých a dvě červené karty, nicméně rozhodli Turci v nastavení. Euro 2024 pokračuje osmifinálovými zápasy v sobotu.

27. 6. 2024 06:33

Rychlá zpráva

Nezdařený puč v Bolívii. Úřady zadržely generála, který táhl na prezidentský palác

Na prezidentský palác v bolivijském hlavním městě La Paz před několika hodinami vyrazily tanky. Pokus o vojenský převrat namířený vůči vládě prezidenta Luise Arceho se však nezdařil a policie zadržela velitele generála Josého Zúñigu, jenž měl v čele puče stát. Ten měl však prohlásit, že pokus o puč byl politickou hrou prezidenta, který generála o převrat požádal ve snaze zvýšit svou popularitu.