Live

zobrazit nejnovější

10. 3. 2024 15:11

Rychlá zpráva

Volby by podle Kantaru vyhrálo ANO s 38,5 %, druhá ODS by měla 14,5 %

Sněmovní volby by na přelomu února a března vyhrálo hnutí ANO, dostalo by 38,5 procenta hlasů. Je to nejvyšší zisk od roku 2014, kdy agentura Kantar s průzkumem začala. Druhá ODS by měla 14,5 procenta, Piráti by dostali 9,5 procenta hlasů a hnutí SPD by volilo devět procent lidí. Do Sněmovny by se dostalo ještě hnutí STAN se sedmi procenty a TOP 09 s pěti procenty. Vyplývá to z průzkumu Kantaru pro Českou televizi.

10. 3. 2024 12:49

10. 3. 2024 08:37

Rychlá zpráva

bod-obnovy-lightFoto: Max Stano / Film Kolektiv / Bioscop

Nejlepším filmem jsou Bratři, nejvíc Českých lvů mají Volha a Bod obnovy

Českého lva za nejlepší celovečerní film roku 2023 získal film Bratři od režiséra Tomáše Mašína, jeho snímek líčí historii odbojové skupiny bratří Mašínů a jejich útěku do Západního Berlína. Na dnešním předávání 31. ročníku výročních cen České filmové a televizní akademie v pražském Rudolfinu proměnil jedinou z 15 nominací. Nejvíce ocenění mají televizní retroseriál Volha a vědeckofantastický snímek s kriminální zápletkou Bod obnovy, které získaly po pěti cenách. Ocenění za mimořádný přínos české kinematografii převzal kameraman Vladimír Smutný.

10. 3. 2024 06:32

Rychlá zpráva

Jaromír SoukupReprofoto: Televize Barrandov/YouTube

Další firma z impéria Jaromíra Soukupa přiznala obří dluhy a má ochranu před věřiteli

Další ze zadlužených firem podnikatele Jaromíra Soukupa, společnost Media Master, získala od soudu tříměsíční ochranu před věřiteli. Společnost zajišťuje reklamu pro programy TV Barrandov, kterou Soukup spoluvlastní s podnikatelem Janem Čermákem. Firma dluží zhruba 608 milionů korun. Vyplývá to z rozhodnutí Městského soudu v Praze. Samotná televize Barrandov pak dluží další skoro miliardu korun.

9. 3. 2024 20:43

9. 3. 2024 19:23

Rychlá zpráva

Američané zvažují, že by úplně zakázali Tik Tok nebo ho rozdělili

Americký prezident Joe Biden prohlásil, že je připravený podepsat zákon, který by zcela zakázal používání sociální sítě Tik Tok v USA. Reagoval tak na debatu, která se v tamní politice znovu otevírá. Znovu ve hře tak je buď úplná stopka pro Tik Tok, nebo jeho nucené rozdělení, aby americké operace firmy neovládala čínská společnost.

9. 3. 2024 17:15

9. 3. 2024 13:16

Rychlá zpráva

pp-hradFoto: Hrad/koláž CzechCrunch

Petr Pavel připustil, že by se přece jen mohl ucházet i o druhý mandát na Hradě

Prezident Petr Pavel nevyloučil, že se za necelé čtyři roky pokusí ve volbách obhájit svůj mandát. Řekl to České televizi v rozhovoru k roku ve funkci. V minulosti říkal, že druhý mandát asi nebude chtít vykonávat. O případné účasti ve volbách se Pavel bude rozhodovat podle politické a společenské situace a podle toho, jak se mu bude dařit naplňovat jeho priority, vyplývá z jeho vyjádření. „A priori samozřejmě člověk by neměl vylučovat nic,“ odpověděl Pavel na otázku, zda vylučuje opětovnou kandidaturu. Důležitá bude podle něj podpora od jeho manželky. Zároveň uvedl, že četnost jeho aktivit ukazuje, že silami pro druhé funkční období nešetří. „Já se orientuji na jedno volební období,“ řekl. Jaká bude situace za čtyři roky, je podle prezidenta těžké předjímat.

9. 3. 2024 10:46