Miliardář Ondřej Tomek a spol. posílají dalších sto milionů do brněnské Safeticy. Rozšíří tým v USA

Před únikem citlivých firemních dat Safetica chrání stovky tisíc zařízení. Své sídlo přesunula do Spojených států.

Peter BrejčákPeter Brejčák

mirek-kren-safetica

Foto: Safetica

Ředitel Safeticy Mirek Kren

0Zobrazit komentáře

Hlavní vývojářský tým má v Brně, v poslední době ale kyberbezpečnostní Safetica rozběhla přesun oficiálního sídla do kalifornského San José. Tam také dlouhodobě žije Mirek Kren, jenž přibližně před rokem usedl na židli ředitele firmy. Pod jeho vedením loni dokázala růst o čtvrtinu a její příjmy překonaly 400 milionů korun. Aby ještě rychleji oslovila další zákazníky, Safetica uzavřela další investiční kolo. Přinášíme souhrn nejdůležitějších informací.

Zainvestovaný startup: Safetica

Kdo investuje: Známý miliardář Ondřej Tomek jakožto soukromá osoba, zakladatel Jakub Mahdal a menší investoři Ondrej Smolar a Michael Rostock-Poplar

Kolik: Čtyři miliony dolarů, v přepočtu 96 milionů korun

Kolik již startup získal: V rámci šesti předešlých kol šlo dohromady o přibližně 200 milionů korun. Ondřej Tomek je většinovým vlastníkem, se zakladatelem Jakubem Mahdalem společně prý drží „pohodlnou většinu“ firmy.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Co Safetica dělá: Zjednodušeně řečeno s pomocí umělé inteligence chrání citlivá firemní data před krádeží a zneužitím. Podle ředitele firmy Mirka Krena tradiční konkurenční nástroje často v ochraně selhávají, protože nerozumí kontextu operací s jednotlivými daty, zatímco Safetica má umět zohledňovat to, kdo, co, kdy, kde a jak s nimi pracuje, aby identifikovala skutečná rizika.

„Technologie kombinuje bohatou směs kontextových signálů, jako jsou metadata, aplikace a chování uživatelů, aby přesně klasifikovala citlivá data, identifikovala rizikové chování a následně přizpůsobila obranná opatření pro zavedení proaktivní ochrany přesně tam, kde je potřeba,“ doplňuje Kren s tím, že letošní rok bude i nadále ovlivněn rychlým rozvojem umělé inteligence, automatizace a s tím spojených bezpečnostních výzev.

Sídlo startupu: Safetica přesouvá sídlo a část vedení společnosti z Česka do kalifornského San José. Spojené státy jsou největším trhem v oblasti kyberbezpečnosti a ochrany dat. V Česku stále zůstává vývoj produktu firmy – podle cílového stavu pro letošní rok chce mít 15 až 20 zaměstnanců za oceánem, 90 v Brně a dalších 15 v Praze.

Jak je startup velký: Podle vyjádření aktuálně Safetica chrání na 600 tisíc zařízení. Za uplynulý rok svůj růst zrychlila o 25 procent, přičemž příjmy od koncových uživatelů přesáhly hodnotu 400 milionů korun.

Na co plánuje využít investici: „Investice nám umožní výrazně urychlit vývoj umělé inteligence v produktu, globální zákaznickou podporu a posílit náš severoamerický tým. Chceme využít náš tradičně silný technologický tým v Česku a zkombinovat jej s obchodní a marketingovou zkušeností z USA,“ říká Mirek Kren.

Vše o startupových investicích

CzechCrunch Jobs