Mindflow: český startup, který pomáhá k produktivitě unikátní přírodní tobolkou

Jiří SvobodaJiří Svoboda

mindflow1
0Zobrazit komentáře

Rychlá doba si klade čím dál tím větší nároky na lidské výkony. Většina populace se uchyluje ke kávě, čaji nebo energetickým nápojům, doplňujícím artiklem k těmto tradičním metodám mohou však být například tobolky s různými vitamíny a povzbuzujícími látkami. Na to se ostatně zaměřil nový český startup Mindflow.

Celá myšlenka produktu je založena na zlepšování produktivity s důrazem na zdravý životní styl. Proto jsou tobolky složené jen ze sedmi přírodních látek – zeleného čaje, ženšenu, guarany, kofeinu a vitamínů B3, B6 a B12. Ty podporují bdělost, uvolněnost, soustředění a zdravou funkci mozku. Cílem by podle zakladatelů měl být takzvaný stav flow – kdy mozek “jede naplno” a uživatel je na vrcholu produktivity.

Martin Kasa

Přečtěte si takéLékárny Pilulka.cz zakladatelů e-shopu Kasa.cz přibývají. V Česku je jich už přes 70Lékárny Pilulka.cz zakladatelů e-shopu Kasa.cz přibývají. V Česku je jich už přes 70

Startup založila čtveřice Jan Pop, Ondřej Mrkus, Jakub Chvosta a Petr Šulc. Pop kvůli Mindflow opustil pozici projektového manažera ve vývojářském studiu Cleevio, Mrkus je pak původně jeho kolega ze startupu GAMEE. Petr Šulc je designer (pracuje třeba pro Rohlik.cz nebo DameJidlo.cz) a Chvosta studuje magisterský titul na VŠCHT.

mindflow3

Dnes už je tým lidí kolem Mindflow dvojnásobný a doplnili ho například biochemička studující doktorát z neurovědy a další lékaři. Roste však nejenom tým, ale i obrat a celkový počet objednávek. Mezi červencem a zářím se firma zvětšila na čtyřnásobek, pro příští půl rok je ambicí vyrůst na trojnásobek oproti současnému stavu a přijít s dalším produktem. Hybnou silou byznysu by přitom měli být trvalí zákazníci, kteří nakupují pravidelně.

“Neustále narážíme na předsudek, že tobolka je něco umělého a špatného. Přitom právě díky tobolce může Mindflow obsahovat pouze čisté extrakty přírodních látek. Nemusíme řešit chuť, jako například žvýkačka nebo nápoj, takže nepoužíváme žádné konzervanty, barviva, cukr ani umělá sladidla, kterých je v dnešním jídle více než dost. Navíc tobolku si s sebou můžete vzít kamkoliv a nevyžaduje přípravu.” říká Jan Pop, spoluzakladatel Mindflow.

Brand jako synonymum produktivity a zdravého životního stylu

Podle zakladatelů však celý nápad není zdaleka jen o tobolce. Cílem je vybudovat brand, založený na vědeckém přístupu, který vyvíjí své vlastní produkty a popularizuje vědu. Již na první čtvrtletí příštího roku je v plánu nový produkt, jehož detaily zatím firma nechce prozradit. Chystá se také spustit vlastní přednášky a workshopy, které doplní již fungující blog.

mindflow2

“Hlavní motivací je pro nás pomoci lidem efektivněji využívat jejich čas a zlepšit tím kvalitu jejich života. V dokonalém světě bychom stimulanty nepotřebovali a dokázali zvládat náročné dny jen díky správné stravě, pohybu a dostatkem spánku. Realita ale občas pokulhává. Mindflow a budoucí produkty vnímáme jako praktický prostředek, který nám pomáhá, aniž bychom museli dělat kompromisy na zdraví,” dodává Ondřej Mrkus.

Šedesátka recenzí, které jsou dostupné na facebookové stránce produktu vypovídají o relativním úspěchu mezi zákazníky. Mindflow jsme testovali i v CzechCrunchi – s větší bdělostí tobolky dle našich zkušeností pomáhají, nicméně pro dosažení takzvaného flow více pomohly dvě tobolky najednou. Na škodu také není vytipovat si denní dobu, kdy jinak dochází k velké neproduktivitě či ospalosti. Právě v těchto časech dle našich zkušeností Mindlow pomáhá nejvíce.

https://www.youtube.com/watch?v=BWsNKfaiAEk

Čeští OpenWise přišli s platformou na bázi Apache Camel, která usnadní vývojářům integraci aplikací

Filip HouskaFilip Houska

openwise

Na trhu integračních platforem se objevuje nový framework, za kterým stojí OpenWise, společnost specializující se na Java vývoj, zakázkový software a tvorbu vlastních produktů. Jedním z těchto produktů je právě integrační open source řešení OpenHub.

Ve své podstatě je OpenHub, který je oproti klasickým enterprise řešením volně dostupný na GitHubu, rozšířením integračního frameworku Apache Camel. Funguje na podobném principu, ale rozšiřuje opensource platformu o komponenty umožňující rychlé nastartování projektu a o další provozní i vývojové funkčnosti obvykle dostupné pouze v komerčních nástrojích.

ikea-place

Přečtěte si takéS novou aplikací IKEA Place si můžete díky rozšířené realitě zkusit umístění nábytku v domácnostiS novou aplikací IKEA Place si můžete díky rozšířené realitě zkusit umístění nábytku v domácnosti

Mezi ty nejdůležitější patří podpora clusterů, neomezená škálovatelnost nebo také vylepšený error handling. Nechybí ani řada nástrojů pro monitoring a automatické recovery, řízení a automatické omezování zátěže nebo prvky pro zajištění bezpečnosti.

OpenHub obsahuje i předpřipravené integrační scénáře pro asynchronní zpracování dat, parent-child koncept, throttling, funnelové komponenty nebo vlastní administrátorskou konzoli. Výčet všech funkcí je dostupný zde.

Značným benefitem tohoto řešení je možnost stažení již existujících (a ověřených) komponent, které byly vytvořeny vývojářskou komunitou z Apache Camel, která je mimo jiné velmi aktivní, co se týče případných dotazů. Není tedy nutné pokaždé kódovat nová řešení, ale prolistovat katalogem, vybrat ta potřebná, případně si je upravit a implementovat do projektu.

„OpenHub nesoutěží s drahými enterprise nástroji v množství funkcionalit. To není jeho cílem. OpenHub byl vytvořen proto, aby přinesl to potřebné z enterprise nástrojů za cenu a s licenčními podmínkami open source, a aby vývojáře práce s ním bavila. A díky zákazníkům, kteří jej využívají, věříme, že se to podařilo,“ říkají tvůrci z OpenWise.

Bližší informace, včetně cen za případno¨u podporu, jsou k dispozici na oficiálních stránkách tohoto produktu.